ویروس کرونا, کووید-۱۹, باردار(حامله), نوزاد, بیماری همه‌گیر

ویروس کرونا, کووید-۱۹

اثرات منفی کرونا بر بارداری زنان بیش از آن چیزی است که تصور می‌شود

اثرات منفی کرونا بر بارداری زنان بیش از آن چیزی است که تصور می‌شد این گزارش را بخوانید 🔽

26/04/2021 05:30:00 ب.ظ

اثرات منفی کرونا بر بارداری زنان بیش از آن چیزی است که تصور می‌شد این گزارش را بخوانید 🔽

اثرات منفی کرونا بر بارداری زنان مانند همه مسائل مربوط به این بیماری بیش از آن چیزی است که تاکنون تصور می‌شده است.

اثرات منفی کرونا بر بارداری زنان مانند بسیاری دیگر از عوارض این بیماری، بیش از آن چیزی است که تاکنون تصور می‌شده است.شواهد نشان از آن دارد که دانش انسان در خصوص تأثیر کرونا بر بارداری زنان از ابتدای سال ۲۰۲۰ که برای اولین بار اطلاعات ثبت شده، تغییر کرده است.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد

برخی ناظران امور بهداشتی بر این نظر هستند که جمع‌آوری اطلاعات و تحقیقات در این زمینه کندتر از آنچه که پزشکان می‌خواسته‌اند، بوده است.یکی از محققان تحقیقات پزشکی باروری دانشگاه آکسفورد که روی موضوع کرونا و بارداری تحقیق می‌کند، گفت: «اکنون می‌دانیم که خطرات کرونا برای مادران و نوزادان بیش از آن است که در ابتدای شیوع این بیماری تصور می‌کردیم.»

قرص‌های‌ ضد بارداری و واکسن آسترازنکا؛ محققان نظریه‌های جدید را بررسی می‌کننداو تأکید کرد که اقدامات بهداشتی برای مهار کرونا باید زنان باردار را نیز شامل شود. از همین رو او خواستار واکسیناسیون تمام زنان باردار شد.محققان در بخشی از تحقیقاتشان که به نام «اینترکووید» شناخته می‌شود، ۲ هزار و ۱۳۰ زن باردار را از ۱۸ کشور از ماه مارس تا ماه اکتبر ۲۰۲۰ رصد کردند که ۷۰۶ نفر از این تعداد، پاسخ تست کرونایشان مثبت و بقیه سالم تشخیص داده شدند. headtopics.com

تیم تحقیقات برای هر زن بارداری که به بیماری کرونا مبتلا شده بود، دو زن باردار از همان بیمارستان را در همان مرحله بارداری ثبت نام کرده و همه آنها را تا لحظه تولد نوزاد و ترخیص مادر و فرزند از بیمارستان دنبال کرد.البته این مطالعه فقط می‌تواند در مورد ارتباطات بالقوه کرونا با بارداری اطلاع رسانی کند اما نتایج به طور مداوم برای زنان باردار مبتلا به کرونا بدتر گزارش می‌شود.

ناتالی اوگر، همه‌گیر شناس مرکز تحقیقات بیمارستان دانشگاه مونترال که خود در این مطالعه نقشی نداشته به نشریه ساینس گفت که این پژوهش یک طرح «عالی» است که به مطالعات قبلی کمک می‌کند.نتیجه تحقیق محققان نشان داد که زنان باردار مبتلا به کرونا با خطرات بیشتری مانند عفونت‌های شدید و حتی مرگ مواجه هستند.

آریس پاپاگروگیو، محقق داروهای جنینی آکسفورد و مشارکت کننده در این تحقیق گفت: «زنان مبتلا به کرونا در دوران بارداری نسبت به زنان بارداری که به کرونا مبتلا نیستند بیش از ۵۰ درصد بیشتر در معرض عوارض بارداری مانند زایمان زودرس، پره اکلامپسی، بستری شدن در مراقبت‌های ویژه و مرگ قرار دارند.»

بر اساس گفته پژوهشگران این تحقیق، نوزادان زنان مبتلا به کرونا نیز تقریباً سه برابر بیشتر در معرض خطر عوارض شدید پزشکی مانند بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان قرار دارند.البته پاپاگروگیو گفت: «خبر خوب این است كه عوارض در زنان مبتلا به کرونای بدون علامت و زنان غیر مبتلا مشابه است.» headtopics.com

آیا مدال طلای جواد فروغی پس‌گرفته می‌شود؟ | DW | 01.08.2021 رئیس کل دادگستری استان خوزستان معترضان به وضعیت کم‌آبی را «معاندین نظام» خواند روحانی می گوید در هشت سال گذشته «بخشی از واقعیت» را به مردم نگفته است

در تحقیق مورد اشاره، ۱۳ درصد از نوزادانی که مادرانشان به کرونا مبتلا بوده‌اند، در چند روز اول پس از تولدشان جواب آزمایش کرونایشان مثبت بوده است.تیم تحقیق همچنین دریافت که زایمان با سزارین خطر بیشتری برای مثبت شدن آزمایش کرونای نوزادان دارد در حالی که شیردهی چنین نیست.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندیدبا این حال بعید است که نتایج این تحقیق، آخرین یافته پژوهشگران در مورد رابطه کرونا و زنان باردار باشد اما حاوی اطلاعات ارزشمندی برای مقامات مدیریت کننده برنامه‌های واکسیناسیون در کشورهای مختلف است.نتایج تحقیق روی رابطه کرونا و دوران بارداری همچنین می‌تواند اطلاعات دقیق‌تری به دست دهد تا از بارداری بی خطر و زایمان سالم مطمئن شد.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

خطر سویه جهش‌یافته هندی ویروس کرونا تا چه حد جدی است؟ | DW | 28.04.2021هر روز بیش از ۳۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونای_هندی در این کشور ثبت می‌شود. نگرانی نسبت به نوع جهش‌یافته این ویروس شدت یافته است. چه میزان از موارد جدید ابتلا به کرونا در هند ناشی از نوع جهش‌یافته این ویروس است؟

اینفوگرافی| مرگ‌ومیر کرونا در ایران بدتر از هند استاین روزها صحبت از مرگ‌ومیر کرونایی‌ها در هند است. اما باید یادمان باشد هند بیش از 1 میلیارد نفر جمعیت دارد. برای درک وضعیت فوتی‌ها در هر کشور باید نسبت جمعیت آن را لحاظ کنیم. به عبارت دیگر، براساس میانگین هفت روز گذشته، در هر یک‌میلیون‌نفر چند نفر فوت کرده‌اند؟

'واکسن بیون‌تک علیه ویروس جهش‌یافته هندی کرونا هم موثر است' | DW | 28.04.2021رئیس شرکت بیون‌تک می‌گوید واکسن بیون‌تک-فایزر علیه ویروس‌های جهش‌یافته هندی موثر است. شاهین اوگور گفت آزمایشات ادامه دارند اما او اطمینان دارد که ماده اثربخش واکسن کرونای این شرکت علیه ویروس جهش‌یافته هندی اثربخش است. چرا در ایران تمام فراورده های داروییی شما استفاده میشه جز واکسن کرونای شما کسی دلیلش رو میدونه هیچ ویروس چهش یافته ای وجود نداره تنها ویروس چینی هستش چین برای اینکه نام کشور خودشو کم رنگ کنه این فریب کاری هارو راه انداخته رسانه شما مکررا به' ویروس جهش یافته ی هندی' اشاره میکند قبلا هم خواستار ارائه ی مستندات علمی در این مورد شدم لطفا تحقیقاتی که وجود این سویه را به اثبات رساند ارائه فرمائید در غیر این صورت از رسانه محترم خواهشمندم به مخاطبین محترم اطلاع رسانی کنید

عددنما| کرونا چه تاثیری بر فعالیت مجازی گذاشته است؟آخرین نظرسنجی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات درباره اوقات فراغت ایرانیان در دوران کرونا نشان می‌دهد 40 درصد پاسخگویان نسبت به قبل از کرونا، بیشتر در شبکه‌­های اجتماعی فعالیت می‌کنند.

از هر هزار آلمانی یک نفر بر اثر کرونا فوت کرده است | DW | 02.05.2021تعداد فوت شدگان کرونا_در_آلمان به بیش از ۸۳ هزار نفر رسید. بدین ترتیب از هر هزار آلمانی یک نفر در ارتباط با کرونا جانش را از دست داده است. این آمار بسیار بالاتر از آمار مرگ و میر در اثر آنفولانزا در دهه‌های اخیر است.