اثربخشی تزریق واکسن‌های ناهمگن در دوز سوم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دکتر زالی: بهترین واکسن بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت در دسترس‌ترین واکسن است اما اگر در دوز سوم واکسن ناهمگن تزریق شود، اثربخشی بیشتری خواهد داشت

به گزارش ایسنا، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران با تاکید بر اینکه لازم است تجربه سوش دلتا دوباره بازنگری شود، گفت: وقتی گسترش سوش دلتا آغاز شد نسبت به کشورهای اروپایی با دو هفته تاخیر در ایران شاهد شیوع آن بودیم. در حال حاضر نیز پیش بینی ما این است که در مورد سوش اُمیکرون نیز همین موضوع اتفاق خواهد افتاد. این الگو به دلیل سرایت پذیری بالا تقریبا انتظار می‌رود در هر کشوری مشاهده شود.

زالی تاکید کرد: رنگبندی در کشور ما کار ارزنده‌ای است و نمی‌خواهم آن را نقد کنم. در همه جای دنیا نیز وجود دارد اما توانایی سنجش سطح خطر را ندارد. در حال حاضر وضعبت تهران آبی است اما ممکن است هفته بعد این وضعیت ادامه داشته باشد و یا تغییر کند. باید با توجه به شرایط، بازآرایی در بهداشت و درمان تهران در ارتباط با سوش جدید اتفاق بیفتد. نوع رویکرد در حوزه درمانی و بیماریابی اُمیکرون باید تغییر داده شود و جهادی تر کار کنیم.

وی افزود: برخی مراکز تجمیعی ما کمرنگ شده است، لذا لازم است استاندار تهران در نامه‌ای به دستگاه‌هایی که در مراکز تجمیعی همکاری داشتند تاکید شود که مثل گذشته بار دیگر موضوع واکسیناسیون را پیگیری کند. همچنین باید به ادارات استان دستوری داده شود که نسبت به تزریق دوز سوم اقدام کنند. بی تردید باید قبل از بحران انتشار سریع سوش جدید این اقدامات انجام شود.

وی تاکید کرد: مدارس ما بسیار مهم هستند چراکه اصولا دانش آموزان نسبت به افراد معمولی بیشتر می‌توانند بیماری را منتقل کنند. در همین راستا نیاز است که از نرم افزار پایش موارد سندرمیک به صورت جدی بهره بگیریم و مدیر مربوطه با مشاهده اولین علائم موضوع را به مراقبان از طریق نرم افزار منتقل کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران همچنان در تب و تاب تولید واکسن کرونا/واکسن MRNA ایرانی در انتظار ارز ۴۲۰۰ تومانیعضو کمیته ملی واکسن کووید۱۹: *واکسن MRNA ایرانی شرکت رناپ و واکسن اسوه قرار است مجوز بگیرند *شاید تا پایان سال بتوانند حضور خود را در بازار واکسن قطعی کنند *واکسن MRNA ایرانی در انتظار دریافت ارز ۴۲۰۰تومانی است *این واکسن نیاز به حمایت جدی دولت دارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ادامه سقوط لیر و جهش تورم در ترکیه؛ اردوغان از نفوذ در آفریقا به دنبال چیست؟استانبول همزمان با ادامه سقوط ارزش لیر میزبان نشست تقویت همکاری‌‌های ترکیه و آفریقا با حضور سران و وزرای ۳۸ کشور این قاره بود؛ اما در شرایطی که با ادامه صعود نرخ تورم برخی کارشناسان از وقوع بحران اقتصادی در ترکیه ابراز نگرانی می‌کنند، رجب طیب اردوغان در آفریقا به دنبال چیست؟ واردات کفتار برای رقابت با کفتار ان دولتی. 😅 کیرم تو چوچول فاحشه ی زهرا
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قطع برق ۶۰ روستا در کهگیلویه و بویراحمد در پی بارش سنگین برف
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رکورد ترافیک تهران در سال ۱۴۰۰ شکسته شد/ ۱۷۰۰ کیلومتر مربع ترافیک در پایتخترکورد ترافیک تهران در سال ۱۴۰۰ شکسته شد پلیس: *شنبه ۲۷ آذرماه با ۱۷۰۱ کیلومتر مربع پر ترافیک‌ترین روز سال را شاهد بودیم *در ماه‌های اخیر شاهد افزایش حجم ترافیک در معابر پایتخت هستیم *مساحت ترافیک تهران در یک روز عادی از ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ کیلومتر مربع است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بحران سیاسی در سودان؛ صدها هزار نفر در سومین سالگرد انقلاب تظاهرات کردندشرکت‌کنندگان در این تظاهرات شعار «مرگ بر عبدالفتاح البرهان»، ژنرال ارتش که رهبری کودتای اخیر را برعهده داشت سر دادند. اسلام_دین_جهانی_است اسلام_یو_نړیوال_دین_دی اسلام يو نړيوال دین دی او هغه بايد يوازې د افغانستان تر پولو پورې محدود نه کړو. islamisaglobalideology Islam is a global Ideology, we should not limit it to the borders of Afghanistan.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سهم اعضا در اقتصاد اتحادیه اروپا؛ سنگین‌ترین رکود ناشی از کرونا در کدام کشورها رخ داد؟تولید ناخالص داخلی(GDP) اتحادیه اروپا بر پایه قیمت‌های جاری در سال ۲۰۲۰ با رشدی ۷.۶ درصدی نسبت به ۱۰ سال پیش به حدود ۱۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد یورو رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »