اتوبوسی به مقصد مرگ: 'نکند آورده‌اند ما را بکشند!' | DW | 24.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در اثر واژگونی اتوبوسی حامل خبرنگاران حوزه محیط زیست در شمال غرب ایران، دو تن از خبرنگاران کشته و چندین تن مصدوم شدند. این رخداد در شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه در میان اهالی رسانه بازتاب گسترده‌ای داشته است.

بار دیگر یک تصادف جاده‌ای و واژگونی اتوبوس، این بار با مرگ دو خبرنگار و زخمی شدن ده‌ها خبرنگار دیگر.

این سانحه با مرگ دو خبرنگار جوان حوزه محیط زیست، واکنش‌های فراوانی را در شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه از سوی اهالی رسانه در پی داشته است.بسیاری از خبرنگاران در ایران با انتشار فیلمی در شبکه‌های اجتماعی، سخنان یکی از خبرنگاران جان به در برده از این سانحه را خطاب به عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، بازنشر کرده‌اند. در این فیلم زینب رحیمی در حال گریه، خطاب به کلانتری می‌پرسد که چرا خبرنگاران را با اتوبوس بنز"قراضه" به این مأموریت فرستاده‌اند.

در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام هم نوشته‌ای منسوب به اکانت مهشاد کریمی، یکی از جان‌باختگان سانحه دست به دست می‌شود که یک ماه پیش به مانور نظامی سپاه در یکی از مناطق پارک ملی دریاچه ارومیه اشاره کرده است. مانوری که بنا بر این نوشته، در غیبت محیط‌بانان انجام شده با پیامدهایی برای محیط زیست و حیات وحش.سانحه شب گذشته بار دیگر زخم آنچه که در سال‌های گذشته بر خبرنگاران و فعالان محیط زیست در ایران رفته است را تازه کرده است.

در برخی از نوشته‌ها در شبکه‌های اجتماعی به بریده بودن ترمز اتوبوس حامل خبرنگاران بازدیدکننده از دریاچه ارومیه اشاره شده است که سوای درست یا نادرست بودن، خاطره تلخ واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان در دی‌ماه ۹۷ را که به دلیل نقص فنی و بریده شدن ترمز، از مسیر خارج و واژگون شد زنده می‌کند. در این حادثه ۱۰ نفر کشته و ۲۶ نفر زخمی شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرا این خبر دوباره منتشر کردی؟ فازت چیه؟

یه وقت فشار بهت نیاد خبرها رو اینقدر سریع منتشر میکنی. بعد از یه روز خبر اعلام کردی.

هیچ فعال محیط زیستی نباید زنده بمونه که مافیا همه چیو بخورن و بچاپن و دیکتاتوری هرکار میخواد بکنه.یا زندانی میشن و خودکشی میشن.یا هواپیماشون میخوره به کوه یا اتوبوسشون چپ میشه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه؛ علت واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در نقدهپلیس راهور ناجا اعلام کرد عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه؛ علت واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در نقده گندش درمیاد یه خبرنگار منتقد حکومت توش بوده باید حذف میشده راننده اتوبوس تصدیق داشته است؟ تو مملکتی که رئیس_جمهور بی مدرک تحصیلی و دانش و مهارت کافی میشینه پشت فرمان هدایت کشور بعید نیست هر سپاهی نادان و البته جنایتکاری هم پشت فرمان این اتوبوس نشسته باشد. آره راننده ميگه که شُغل من فقط رانندگی است و نه بر دوش گرفتن مسئوليت تصادف يا واژگون و سقوط در دره ها و یاخوردن اينطرف وآنطرف اتوبوس به کوهها است!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در آمریکا: میزان مرگ و میر در خانه‌های سالمندان در همه‌گیری کرونا ۳۲ درصد افزایش داشتدر آمریکا: میزان مرگ و میر در خانه‌های سالمندان در همه‌گیری کرونا ۳۲ درصد افزایش داشت کارشناسان می‌گویند که این میزان مرگ و میر به مراتب بیشتر از حد معمول و بسیار غیرمنتظره بود بعد یک عده می گویند که باید واکسن آمریکایی🇺🇸(فایزر) بزنیم تا آمار مرگ و میر کرونا به صفر یا زیر صفر برسد!!😂 فایزر شیاف هم داره تو از شیافش استفاده کن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

۲ کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی اتوبوس خبرنگاران در نقده/ اعلام آخرین وضعیت خبرنگاران آسیب دیده + اسامی+ عکس+ فیلمسخنگوی اورژانس کشور آخرین وضعیت خبرنگاران آسیب دیده در حادثه واژگونی اتوبوس در نقده را اعلام کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جان باختن دو روزنامه‌نگار در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاراندر پی واژگون شدن اتوبوس حامل خبرنگاران در نزدیکی شهرستان نقده ایران ۲ خبرنگار جان خود را از دست دادند. این افراد برای دیدار از تونل کانی سیب به استان آذربایجان غربی سفر کرده بودند. آره راننده ميگه که شُغل من فقط رانندگی است و نه بر دوش گرفتن مسئوليت تصادف يا واژگون و سقوط در دره ها و یاخوردن اينطرف وآنطرف اتوبوس به کوهها است! پدرسوخته ها اونجا چیکار میکردید. با ادولف ایشمن ایران مصاحبه میکردید؟حرفاش براتون جالب بود؟ 😢
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی /فوت ۲ خبرنگارمدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: اتوبوس حامل خبرنگاران رسانه های کشور که امروز دوم تیرماه برای تهیه گزارش احیای دریاچه ارومیه به منطقه سفر کرده بودند، در نزدیکی نقده واژگون شد. ۲۱ زخمی و ۲ کشته در پی واژگونی اتوبوس خبرنگاران در نقده آره راننده ميگه که شُغل من فقط رانندگی است و نه بر دوش گرفتن مسئوليت تصادف يا واژگون و سقوط در دره ها و یاخوردن اينطرف وآنطرف اتوبوس به کوهها است!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تسلیت واعظی در پی درگذشت خبرنگاران ایسنا و ایرنا/دستور رسیدگی فوری به وضعیت مصدومان حادثهرئیس دفتر رئیس‌جمهوری در تماس با استاندار آذربایجان غربی بر استفاده از ظرفیت های این استان برای مداوای مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران تاکید کرد. یه زمانی هم اتوبوس و با خبرنگارا میفرستادین ته دره! ایا همون سیاست ها در حال اجراست؟ مسئولین فقط میتونن تسلیت بگن و ناوگان فرسوده و جاده های غیر استاندارد هم کماکان قربانی میگیره. 👇👇
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »