اتوبوس‌های برقی ایرانی چگونه‌اند؟

29/12/1400 06:24:00 ب.ظ

شرکت‌های ایرانی تولید اتوبوس‌های برقی را آغاز کرده‌اند؛ محصولاتی که شاید بتوانند باعث کاهش آلودگی شهر‌های بزرگ ایران شوند. این اتوبوس‌ها چه مشخصات و ویژگی‌هایی دارند؟

شرکت‌های ایرانی تولید اتوبوس‌های برقی را آغاز کرده‌اند؛ محصولاتی که شاید بتوانند باعث کاهش آلودگی شهر‌های بزرگ ایران شوند. این اتوبوس‌ها چه مشخصات و ویژگی‌هایی دارند؟ شرکت‌های ایرانی تولید اتوبوس‌های برقی را آغاز کرده‌اند؛ محصولاتی که شاید بتوانند باعث کاهش آلودگی...

شرکت‌های ایرانی تولید اتوبوس‌های برقی را آغاز کرده‌اند؛ محصولاتی که شاید بتوانند باعث کاهش آلودگی شهر‌های بزرگ ایران شوند. این اتوبوس‌ها چه مشخصان و ویژگی‌هایی دارند؟ شرکت مپنا که در زمینه توسعه زیرساخت‌های صنعت برق ایران فعال است، با کمک شرکت عقاب‌افشان یک اتوبوس برقی را توسعه داده است.

شهر اصفهان به‌شدت دچار بحران آلودگی هواست و شاید استفاده گسترده از اتوبوس‌های برقی تا حدودی سبب کاهش آلودگی هوا در این شهر بزرگ ایران شود. زیما نام اولین اتوبوس برقی شرکت شتاب است؛ شرکتی که یک شرکت جوینت ونچر (مشارکتی) میان شرکت عقاب‌افشان و شرکت مپنا است.

بدنه و سایر متعلقات هم توسط شرکت عقاب افشان که قبل‌تر اتوبوس‌های اسکانیا را تولید می‌کرد، ساخته شده است. در این اتوبوس از یک بسته باتری لیتیومی با ظرفیت ۳۱۸ کیلووات استفاده شده است. این بسته باتری توسط یک سیستم آب خنک پشتیبانی می‌شود و شرکت سازنده ادعا می‌کند با این سیستم خنک‌کاری در تمام ایران می‌تواند کار کند. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

درپی جلوگیری از دسترسی به خدمات درمانی، شکرالله جبلی در زندان جان باختخانواده شکرالله جبلی، شهروند دوتابعیتی ایرانی-استرالیایی ۸۲ ساله زندانی در ایران که عفو بین‌الملل چند روز پیش درباره وضعیت جسمانی او در زندان هشدار داده بود، جان باخت. یه اخوند هشتاد و دوساله را تو زندان نگه می‌دارید که یه ایرانی را نگه داشتید ؟ این برا شما جان باختن است؟ 🤨 کشتنش‼️ به قتل رسیده‼️ کشتنش‼️ کشتنش‼️ مرد ۷۲ ساله مریض را می اندازند زندان و نمیبرنش دکتر و میکشنشششششششش‼️‼️🤨 💔

نماینده مجلس: شرط گذاشتیم که بریتانیا بدهی را بدهد تا دو زندانی را آزاد کنیمدولت ایران پس از اعلام اینکه این پول را دریافت کرده است، اقدام به آزادی این دو شهروند ایرانی-بریتانیایی کرد. اینا رو با طویله رهبری هماهنگ کنید که اینهمه تناقض در صحبت ها پیش نیاد!! در پاراگراف دوم به جای 'انوشه آشوری' اشتباهی نوشتید 'انوشه انصاری'. احیانا' به این کار گروگان گیری نمیگویند؟

جشن نوروز ، پیام آور صلح و شادی است/ نماد سازگاری طبیعت و انسان‌یک استاد دانشگاه گفت: ایرانی‌ها هرگز در پی انکار دیگران به لحاظ مذهبی، نژادی، سیاسی و جغرافیایی نبوده اند. سرزمین هایی که امروزه نوروز را در بر می گیرند سرزمین نژادها و فرهنگ ها و جغرافیاهایی متعددی است از ترک، تاتار، مغول، ایرانی و عرب که نوروز را به عنوان یک میراث بشری نگاه می کنند و مهم‌ترین ویژگی برپایی این جشن از سوی آنها تأکید بر صلح و شادی است.