اتهامات سنگین علیه مرزبانان ایران؛ کابل تحقیق می‌کند | DW | 02.05.2020

13/02/1399 09:17 ب.ظ

مهاجران افغان که در صدد ورود قاچاقی به ایران بوده‌اند، شهادت داده‌اند که ۵۷ نفر با تهدید اسلحه مرزبانان مجبور شدند به رودخانه بپرند و برگردند. تاکنون شش جسد از آب گرفته شده و وزارت خارجه افغانستان دستور تحقیق داده است.

مهاجران افغان که در صدد ورود قاچاقی به ایران بوده‌اند، شهادت داده‌اند که ۵۷ نفر با تهدید اسلحه مرزبانان مجبور شدند به رودخانه بپرند و برگردند. تاکنون شش جسد از آب گرفته شده و وزارت خارجه افغانستان دستور تحقیق داده است. واقعه در منطقه مرزی"دهانه ذوالفقار" رخ داده؛ منطقه‌ای در مرز ایران، افغانستان و ترکمنستان در مجاورت شهرستان تربت‌جام.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید روزنامه"هشت صبح" که در کابل منتشر می‌شود، به نقل از شاه‌ولی یکی از شهود می‌نویسد: «نیروهای مرزی ایران ابتدا بر کارگران افغان گلوله‌باری کرده و پس از لت‌وکوب آنان، ۵۷ تن را در آب رودخانه هریرود انداختند که از این میان ۲۳ تن جان‌ باخته‌اند.»

شیرآقا طاهری، یکی دیگر از گواهان، به همین روزنامه گفته که این عده ساعت یک بامداد شنبه به زور داخل رودخانه انداخته شدند. در شبکه‌های اجتماعی نیز تصاویری از اجساد یافته شده از رودخانه بازنشر شده‌اند. یکی از نجات یافتگان می‌گوید مرزبانان ایرانی آنها را یک شب بازداشت کردند و فردا همه را به رودخانه انداختند تا برگردند.

بیمارستان هرات اعلام کرده که جسد شش تن از غرق شدگان به این مرکز منتقل شده است. به گفته پزشک ارشد بیمارستان هرات، آنها اهالی ولایات هرات و فاریاب بودند و می‌خواستند برای کار به ایران بروند. مسئولان ولایت هرات در رد یا تایید این ادعا چیزی نگفته‌اند. جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات اعلام کرده که موضوع از طریق مجاری دیپلماتیک بررسی خواهد شد. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

Le Racisme et le fascisme sont toujours liés ! منکه باور نمیکنم، حالا چی پشت این سناریو هست بعدا معلوم میشه، انگار اولین باره که دارن میان ایران، اندازه قدمت اون کشور، ایران اومدنشون بصورت قاچاق قدمت داره. ببینم موقعی که اینالیایی ها یا یونانیها پناهجو‌های افریقایی و سوری رو بر میگردوندند تو دریا وکشتیشون غرق میشد و میمردن این ادا و اصولا و حقوق بشر نبود؟!!!

هر جای ایران که افغانی ساکنه ، بخدا قسم اونجا کثافت خونه تبدیل شده..ازبس بی فرهنگ هستند.. افغانها اگه انسان بودند آبهای بین الملی را به روی مردم بلوچ ایران نمی بستند.. و همین مهاجران افغان که در ایران بودند ابراز خوشحالی میکردند.. مرزبانان ایرانی خسته نباشید. خداوند یار و یاور شما.شماها باید همون روز اول با این مهاجمان این کار را می‌کردید..

مگه ماهی ها یا کوسه ها غذا نمی خوان. افغانی را آزاد بزاری از هر جنایتی کوتاهی نمیکنه..شاید قصد حمله چریکی را داشته اند.. وظیفه مرزبانان همینه که از مرز دفاع کنه..

'بروز موج دوم و سوم کرونا در ایران قطعی است' | DW | 02.05.2020ظهور موج دوم و سوم کرونا در ایران در پاییز امسال 'قطعی' اعلام شده است. در مورد بازگشایی اماکن مذهبی و آموزشی هنوز تصمیمی گرفته نشده و پوشش ماسک در وسایل نقلیه عمومی اجباری شده است. تنها در ج.ا چیزی اجبار میشە کە نیست یا اگرم هست قیمت رو خیلی بالا بردن ! ماسک کجا بود تا مردم استفادە کنند! حتما بعد از راهپیمایی های روز قدس و۱۵ خرداد وغیره موج دوم وسوم هم همین جوری اگر به نمایش مردم نیاز باشه ازبین میره واگر کاری نباشه ومردم زیادی کرونا برمیگرده کلیدش دست رهبر وحکومتشه

عجب اونوقت اين قربانيان فرضي يه گوشي موبايلي يه دوربيني چيزي نداشتن از اين جنايت ادعايي فيلمي تصويري بگيرن؟!!!!!!! آخرین‌هشداربه‌بشریت_خورشیدبه_ماه_رسید 'به خداوند عظیم قسم میخورم که به ذهنم خطور نکرده بودکه من دربیان حق قرآن،عالم خواهم شدو عالمی نیست که از قرآن با من مجادله کند،مگر اینکه با برهان علمی ملجم بر او غالب گردم امام ناصرمحمدیمانی ۱۳۹۹/۲/۹ه.ش.

اينا ديگه چقدر بدبخت هستند كه ميخوان بيان زير سيطره اين دژخيمان زندگي كنند . کابل بهتر است نسبت به امنیت مرزهایش و نبود نظارت کافی بر ورود و خروج اتباعش تحقیق کند. مقامات افغانستان اخبار منتشره درباره بازداشت، شکنجه و انداختن مهاجران در رودخانه «هریرود» توسط هنگ مرزی ایران را تکذیب کردند. مثلامیخوایدچیکارکنید.اینا به ۱۷۰تانخبه و هموطن خودمون رحم نکردن.شماکه واسشون عددی نیستین.بدبختانه تمام کشورای دنیام هیچ غلطی واسه محاکمه اینانکردن وای بحال شما افغانیها که صداتون به هیچ جایی نمیرسه وهیچ اهرم فشاری هم دردست ندارید کا استفاده کنید

وزارت خارجه افغانستان ? 🤔 مرزبان کارش چیه ؟ دربان کارش چیه ? لعنت خدا به شما ايراني ها همسايه بد بالاخره مرز است و مرزيان وظيفه اي دارد . براي خاله بازي در مرز مستقر نشده اند .

رسانه​​ های کره شمالی تصاویر کیم جونگ اون را منتشر کردند | DW | 02.05.2020چند هفته کیم جونگ اون رهبرکره شمالی از انظار عمومی پنهان بود که موجب گمانه‌​زنی​‌هایی درباره سلامتی او شد. دیروز رسانه​‌​های کره شمالی تصاویری را نشان داده‌​اند از رهبر کشور در حال افتتاح یک کارخانه کود شیمیایی. احیانا مثل حاجیمون بدل نداره؟! کیم جون رفته بود کود بیاره . کره جنوبی تمام تلاششو برای سلامتی این جانی انجام داد، پس این نشون میده کره جنوبی از وضعیت برادرانش در شمال رضایت کامل داره.

آخرین خبرهای شنبه ۱۳ اردیبهشت | DW | 02.05.2020

آخرین خبرهای شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ | DW | 02.05.2020مرده‌هاشونم ماساژ میده؟؟ علتش این هست که قیمت بنزین فوب خلیج فارس به لیتری ۲۵۰۰ تومن رسیده که برای قاچاقچی صرف نمیکنه بنزین لیتری ۳۰۰۰ تومن رو قاچاق کنه اون صندلی ها بخوره تو فرق سر شی جی پینگ

عکس روز: نماز جماعت در دوران کرونا | DW | 02.05.2020با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. ما که یه شیخ حسن داریم همه جا رو باز کرده فقط با مساجد مشکل داره تف تو قبر این مسلمونا باید دید چطوری خارج شدن

ممنوعیت تردد در هند دو هفته دیگر تمدید شد | DW | 02.05.2020جمعیت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیونی هند باید دو هفته دیگر محدودیت‌ها را تحمل کند. کسب و کارهای کوچک و متوسط که یک چهارم اقتصاد هند را تشکیل می‌دهند، به دولت فشار می‌آورند. مناطق سفید از مقررات سخت‌گیرانه مستثنی هستند.