اتهامات جدید علیه پزشک پناهنده سوری در آلمان؛ ۱۸ مورد شکنجه بررسی می‌شود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

اتهامات جدید علیه پزشک پناهنده سوری در آلمان؛ ۱۸ مورد شکنجه بررسی می‌شود جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دادستان فدرال آلمان اعلام کرد که یک پزشک سوری که در تابستان گذشته به اتهام جنایت علیه بشریت دادگاهی شده بود، ممکن است مرتکب جنایات دیگری علیه مخالفان در زندان‌های نظامی شهر حمص سوریه شده باشد.

بر پایه تحقیقات دادستانی فدرال آلمان این پزشک که با نام «علا.م» در رسانه ها معرفی شده، در سال ۲۰۱۱ میلادی برای خدمت به عنوان پزشک در زندانهای سازمان اطلاعات و امنیت ارتش سوریه در شهر حمص به خدمت فراخوانده شده است. حمص مرکز استانی با همین نام در سوریه اولین منطقه ای بود که اعتراضات مخالفان بشار اسد در سال ۲۰۱۱ از آنجا آغاز شد.وی درتابستان گذشته به اتهام شراکت در مرگ یکی از معترضان پس از شکنجه های طاقت فرسا در زندان امنیتی حمص محاکمه شد اما دادستان فدرال آلمان می گوید به جز این قتل، این پزشک در ۱۸ مورد دیگر شکنجه حاضر بوده و با استفاده از دانش خود «آثار مخرب روانی فراوانی» را به زندانیان امنیتی تحمیل کرده است.

در روند دادگاه دیگری که از ماه آوریل در دادگاه عالی ایالتی در شهر کوبلنتس آلمان آغاز شده است، برای نخستین بار در دنیا محاکمه دو افسرامنیتی عالی رتبه حکومت بشار اسد به اتهام جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی در جریان است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اسمش 'علاء.م' نیست، 'علاء موسی' هست، همه رسانه‌ها اسم کاملش رو نوشتن، ضمنا 'زندانی امنیتی' دقیقا عین عبارتیه که جاعش به جای 'زندانی سیاسی' استفاده می‌کنه، بین رسانه‌های بی‌آبروی فارسی بی‌آبروترینید! از اروپا جنایت اسد رو لاپوشونی کردن خیلی پستی و حقارت میخواد که ثابت کردید دارید.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویدئو؛ برگزاری کارناوال‌های موسیقی آلمان در سینماهای ماشین‌رو به دلیل کروناکارناوال‌های موسیقی امسال در آلمان به دلیل همه‌گیری کرونا در محوطه سینماهای ماشین‌رو برگزار می‌شود و تماشاچیان در حالی که درون خودروهایشان نشسته‌اند، اجرای گروه‌های مورد علاقه‌شان را تماشا می‌کنند. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آلمان؛ پناهنده سوری به دلیل حملات نژادپرستانه از نامزدی پارلمان انصراف دادهایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در واکنش به این تصمیم ضمن انتشار پیامی در همبستگی با طارق الاوس، ناکامی این نامزدی در برابر تهدیدها و حملات نژادپرستانه را برای دموکراسی کشورش وحشتناک توصیف کرد. عجب شما که مهد انسانیت و حقوق بشر بودید زرشک
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روایت جوان سوری از شکنجه‌ در زندان اسد تا فعالیت‌های بشردوستانه در ترکیهیک جوان 23 ساله سوری تلاش می‌کند خاطرات تلخ اسارت و شکنجه در زندان‌های رژیم بشار اسد در دوران کودکی‌اش را با فعالیت‌های بشردوستانه در ترکیه فراموش کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ذخیره اورانیوم غنی‌شده ایران به ۱۴ برابر حد مجاز رسیدگزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار است ماه آینده در جلسه شورای حکام مورد بررسی قرار گیرد. با این مقدار اورانیوم غنی شده دیگر نمی توان دنیا را فریب داد که برنامه اتمی ایران صلح آمیز است. عاااالی👏👏👏😝
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکسن های موجود در برابر نوع جدید کروناویروس اثربخش هستندوزیر بهداشت آلمان: واکسن‌های موجود در برابر نوع جدید کروناویروس اثربخش هستند وزیر بهداشت آلمان به نقل از کارشناسان اروپایی اظهار کرد: بر اساس آنچه در حال حاضر در دست داریم گونه جدید کروناویروس تاثیری بر میزان اثربخشی واکسن‌های موجود ندارد. واكسن_بخريد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »