اتفاقی عجیب در روند بررسی بودجه؛ برطرف شدن ایرادهای شورای نگهبان با وجود تعطیل بودن مجلس!

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روزنامه اعتماد وقوع اتفاقی عجیب در روند بررسی بودجه سال ۱۴۰۳ را روایت کرده است.

روزنامه اعتماد نوشت: ابلاغ بودجه در شرایطی صورت گرفت که شورای نگهبان مواردی از اشکالات، ایرادات و ابهامات بخش نخست لایحه بودجه را ۲۲ اسفند ماه به مجلس ارجاع داد؛ یعنی درست در روزی که مجلس آخرین جلسه علنی خود را برگزار کرد و از اساس مشخص نیست اصلاح این موارد چگونه صورت گرفته است.

عجیب‌تر اینکه هادی طحان‌نظیف، سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری ۲۶ اسفند، فهرستی با حدود ۲۰ ایراد و ابهام و اشکال این شورا نسبت به مصوبه مجلس یازدهم درباره بخش نخست لایحه بودجه بودجه 1403 را بیان کرد.

با مراجعه با سایت شورای نگهبان در بخش سامانه جامع نظرات شورای نگهبان، در قسمت مصوبات مجلس، با انتخاب گزینه بودجه سال 1403، جدول روند کار بررسی مصوبه مجلس درباره لایحه بودجه 1403 درج شده است. در انتهای جدول مذکور، در این بخش که گزارش وضعیت بررسی مصوبه بودجه ارایه شده است، آخرین مورد نامه تاریخ 27 اسفند سال 1402 است.

در همین جدول نامه‌ای که دقیقا در تاریخ قبل از این حکم قرار دارد، مربوط به تاریخ 24 اسفند است. نامه‌ای از جانب مجلس و ریاست آن رفع ایرادهای مربوط به « بند «ج» و بند الحاقی «3» تبصره «6»» به شورای نگهبان ارسال شده است. هم با مرور مصوبات و تاریخ‌های برگزاری جلسات علنی در مجلس و هم با بررسی این بخش از سایت اطلاع‌رسانی شورای نگهبان مشخص می‌شود آخرین موارد ارسالی درباره رفع ایرادات از جانب مجلس مربوط به نامه به شماره «97114/10/د»، در تاریخ 24 اسفند است. در حالی که در تاریخ 26 اسفند هم سخنگوی شورای نگهبان موارد مغایرت و ایرادات جدید را اعلام کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صف‌آرایی قوه قضاییه برای مقابله با گرانی/ 'کارگران' درباره افزایش حقوق خود بدانند...یک نماینده مستعفی مجلس ششم که سابقه دستگیری در فتنه ۸۸ را نیز دارد به تازگی از شورای نگهبان و روند بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی در انتخابات انتقاد کرد!
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

صحت انتخابات در ۵۲ حوزه انتخابیه تأیید شده است/ لایحه ساماندهی کولبرها تایید شدسخنگوی شورای نگهبان گفت: تاکنون پرونده‌های ۵۲ حوزه انتخابیه مجلس شورای اسلامی از ۱۱ استان مورد بررسی قرار گرفت و صحت انتخابات در این ۵۲ حوزه انتخابیه به تأیید شورای نگهبان رسید.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

قالیباف: جداول بودجه ۱۴۰۳ پس از نوروز بررسی می‌شودرئیس مجلس شورای اسلامی گفت: احکام بودجه سال ۱۴۰۳ تصویب شده و به تائید شورای نگهبان رسیده است و جداول آن نیز پس از نوروز بررسی خواهد شد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

پنتاگون اخبار رسانه‌های سوریه و ایران درباره حمله هوایی آمریکا به شرق سوریه را رد کردبررسی مخالفت اسرائیل با قطعنامه آتش‌بس در غزه در شورای امنیت، با منشه امیر
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آلمان در اسرائیل؛ کمکهای آلمان به سازمان جهانی غذا ده میلیون یورو افزایش یافتبررسی مخالفت اسرائیل با قطعنامه آتش‌بس در غزه در شورای امنیت، با منشه امیر
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه تایید شدسخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه تایید شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »