اتریش, حزب‌الله لبنان, گروه تروریستی

اتریش, حزب‌الله لبنان

اتریش کلیت حزب‌الله لبنان را 'تروریستی' اعلام کرد | DW | 14.05.2021

اتریش شاخه سیاسی گروه حزب‌الله لبنان را نیز 'تروریستی' خوانده و فعالیت آن را ممنوع اعلام کرده است. سخنگوی دولت آلمان هم اعلام کرد که تظاهرات ضد یهودی در این کشور تحمل نخواهد شد.

14/05/2021 09:49:00 ب.ظ

اتریش شاخه سیاسی گروه حزب‌الله لبنان را نیز 'تروریستی' خوانده و فعالیت آن را ممنوع اعلام کرده است. سخنگوی دولت آلمان هم اعلام کرد که تظاهرات ضد یهودی در این کشور تحمل نخواهد شد.

اتریش شاخه سیاسی گروه حزب‌الله لبنان را نیز 'تروریستی' خوانده و فعالیت آن را ممنوع اعلام کرده است. سخنگوی دولت آلمان هم اعلام کرد که تظاهرات ضد یهودی در این کشور تحمل نخواهد شد.

اتریش کلیت حزب‌الله لبنان را"تروریستی" اعلام کرداتریش شاخه سیاسی گروه حزب‌الله لبنان را نیز"تروریستی" خوانده و فعالیت آن را ممنوع اعلام کرده است. سخنگوی دولت آلمان هم اعلام کرد که تظاهرات ضد یهودی در این کشور تحمل نخواهد شد.الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند

اتریش که پیش از این شاخه نظامی گروه حزب‌الله لبنان را ممنوع اعلام کرده بود اینک شاخه سیاسی این گروه را نیز"تروریستی" و ممنوعه خوانده است.به گزارش جروزالم پست، وزارت خارجه اسرائيل در تلاش است تا کشورهای اروپایی علاوه بر شاخه نظامی این گروه تحت حمایت ایران، شاخه سیاسی آن را نیز"تروریستی" بشناسند.

این وزارت‌خانه روز جمعه ۱۴ مه (۲۴ اردیبهشت) از اتریش به خاطر ممنوع کردن این گروه و نمادهایش تشکر کرد.الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش گفته است، این تصمیم"واقعیت را بازتاب می‌دهد" چرا که خود این گروه تفاوتی میان شاخه های نظامی و سیاسی خود قائل نیست. headtopics.com

در پی بالا گرفتن درگیری میان اسرائيل و فلسطینیان سه موشک از لبنان به سوی سواحل شمالی اسرائيل شلیک شد.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیداتریش، فرانسه و آلمان ضمن دعوت دو طرف به آرامش اعلام کرده‌اند، اسرائيل حق دفاع از خود در برابر حملات را دارد و این کشورها تظاهرات به نفع گروه‌های فلسطینی در تقابل با اسرائيل را تحمل نخواهند کرد.

اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان در توییتی گفت، آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور حملات موشکی به اسرائيل و حوادث ضد یهودی را به‌شدت محکوم می‌کند.او نوشت: «تظاهرات ضد یهودی در دموکراسی ما تحمل نمی‌شود.»آخرین خبرها حاکی از آن است که درگیری نیروهای اسرائيلی و فلسطینیان در کرانه باختری رود اردن گسترش می‌یابد.

از روز دوشنبه ۱۰ مه که درگیری‌ها آغاز شد تا کنون بیش از ۱۲۲ نفر، از جمله ۳۱ کودک بر اثر حملات اسرائيل در نوار غزه جان خود را از دست داده و ۹۰۰ نفر زخمی شده‌اند.مقام‌های اسرائيلی نیز از مرگ دست کم ۹ نفر خبر داده‌اند. در این بین حملات موشکی حماس به خاک اسرائيل نیز ادامه دارد.

این درگیری‌ها شدیدترین درگیری میان اسرائيل و شبه‌نظامیان فلسطینی از سال ۲۰۱۴ به این طرف محسوب می‌شود.تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیلاعتراض در اورشلیم (بیت المقدس)تظاهرات در اعتراض به حکم دادگاه اسرائیلی برای تخلیه خانه‌های فلسطینیان در محله شیخ جراح در شرق اورشلیم (بیت المقدس) به خشونت کشیده شد و به درگیری بین تظاهرکنندگان و پلیس اسرائیل انجامید که شمار زیادی مجروح شدند. headtopics.com

بررسی پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعطیلی دو هفته ای کشور دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد گسترش حریق‌های موسمی در جنوب اروپا؛ شمار قربانیان آتش‌سوزی در ترکیه به ۸ تن رسید

تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیلحمله به مزارع گندمآتش‌سوزی در مزارع گندم"نیر عام" واقع در جنوب اسرائیل همزمان با اعتراض‌ها در اورشلیم (بیت‌المقدس). عامل این آتش‌سوزی‌ها بالن‌های آتش‌زای دست‌سازی هستند که از سوی نوار غزه بسوی اسرائیل فرستاده می‌شوند.

تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیلعبور از"خط قرمز"در پی شلیک د‌ه‌ها راکت به خاک اسرائیل که گردان‌ عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین مسئولیت آن را بر عهده گرفت، نخست وزیر اسرائیل وعده داد که انتقام سختی از آنها خواهد گرفت. بنیامین نتانیاهو حماس را به دلیل حمله راکتی به سوی بیت‌المقدس به عبور از"خط قرمز" متهم کرد و وعده داد که این اقدام با پاسخ سخت و قاطع همراه خواهد شد.

تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیلبمباران ساختمان ۱۳ طبقهارتش اسرائیل شامگاه سه‌شنبه ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت) یک ساختمان ۱۳ طبقه با نام برج"حنادی" را در نوار غزه منهدم کرد. در این برج دفتر رهبری سیاسی حماس قرار داشت. ساعتی بعد، اسرائیل برج‌های مرتفع"الجوهره"،"السعده" و «الظفار» را هدف قرار داد.

تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیلپرتاب ۱۳۰ راکت در جواب بمباران ساختمان ۱۳ طبقهحماس در بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ « گردان‌های عزالدین قسام در پاسخ به حملات دشمن به ساختمان‌های مسکونی، بزرگ‌ترین حمله راکتی را با شلیک ۱۳۰ راکت به تل آویو و حومه‌اش آغاز کرده‌اند.» headtopics.com

تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیلگنبد آهنینحماس اعلام کرد که طی ۵ دقیقه ۱۳۷ موشک به سمت شهر اشکلون و بندر اشدود در جنوب اسرائیل شلیک کرده است. شمار زیادی از این موشک‌ها توسط سیستم پدافند هوایی"گنبد آهنین" (عکس از اشکلون) رهگیری شد، اما شمار دیگری خساراتی ببار آوردند. به گزارش رسانه‌ها دو زن ۶۰ و ۸۰ ساله در اشکلون کشته و یک نفر دیگر هم زخمی شده است.

تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیلتاسیسات نفتی اشکلوناصابت راکت به تاسیسات نفتی در اشکلون، ستونی از دود سیاه در آسمان شهر دیده می‌شود.تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیلاصابت راکت به حولونمیکی روزنفلد، سخنگوی پلیس اسرائیل، به خبرگزاری فرانسه گفت در شهر حولون واقع در حومه تل آویو هم یک موشک به یک اتوبوس خالی اصابت کرد که باعث زخمی شدن سه نفر شد.

چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟ «کشتار در سپین بولدک»؛ نگرانی اتحادیه اروپا، آمریکا و بریتانیا از تهدیدات روزافزون طالبان بازداشت‌شدگان خوزستان؛ نگهداری غیرقانونی در شرایط غیرمجاز

تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیلحمله اسرائیل به نوار غزهآویو کوخاوی، فرمانده ارتش اسرائیل گفت: «در شبانه روز گذشته به بیش از ۵۰۰ هدف در نوار غزه حمله شده و شمار زیادی از سران تروریست‌ها کشته شده‌اند.» او افزود این روند ادامه خواهد یافت. (عکس از بمباران خان یونس)

تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیلافزایش شمار قربانیانوزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که در بمباران‌های اسرائیل ۳۵ نفر از جمله ۱۲ کودک و سه زن کشته و ۲۳۳ تن نیز زخمی شدند.تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیل

"جنگ داخلی" در لودشهردار لود اوضاع شهر را به جنگ داخلی تشبیه کرده است. اعراب ساکن اسرائیل در اقدامی کم‌سابقه رستوران‌ها، اتومبیل‌ها، خانه‌ها، یک هتل، مرکز پلیس و کنیسه‌ها را به آتش کشیدند. (عکس: یاکوب سیمونا مبهوت در کنار خودروی به آتش کشیده شده‌اش را نشان می‌دهد)

تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیل"جنگ داخلی" در لودمقامات اسرائیلی در شهر لود پس از کشته شدن یک عرب اسرائیلی حالت فوق‌العاده اعلام کرد‌ه‌اند. سه کنیسه و مدارس مذهبی (عکس) شمار زیادی خودرو به آتش کشیده شده‌اند. شهر لود ۷۷ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۷ هزار نفر یهودی و ۲۳ هزار نفر عرب اسرائیلی هستند. پلیس ساکنان عرب شهر را مسئول خشونت‌ها می‌داند.

تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیلحمله موشکی جهاد اسلامی"سرایا القدس"، شاخه نظامی سازمان جهاد اسلامی سحرگاه چهارشنبه ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) با صدور بیانیه‌ای از حمله‌ای قدرتمند خبر داد و اعلام کرد ۱۰۰ راکت بسوی اسرائیل شلیک کرده است.

تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیلحمله به تل‌آویو، تعطیلی فرودگاه بن‌گورویونشدت حملات اخیر موشکی جهاد اسلامی و حماس به اسرائیل تاکنون بی‌سابقه بوده است. تعدادی از موشک‌ها در تل‌آویو خساراتی ببار آوردند. صدای آژیر خطر هر لحظه در شهرهای اسرائیل شنیده می‌شوند. پروازهای فرودگاه بین‌المللی بن‌گوریون کاملا متوقف شدند و هواپیماها بسوی قبرس هدایت شدند.

تصاویری از حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی و پاسخ اسرائیلپاسخ اسرائیلصبح چهارشنبه حملات سنگین نیروهای اسرائیلی به نوار غزه ادامه یافت. ساختمان‌های دستگاه امنیت داخلی، اداره گذرنامه و مراکز حکومتی در نوار غزه هدف حمله قرار گرفتند. ارتش اسرائیل صبح چهارشنبه اعلام کرد که دو مسئول اطلاعات حماس در این حملات کشته شده‌اند. شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین نیز از"شهادت" سه عضو"سرایا القدس" خبر داد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

آره دیگه ، نسل قبل شما جنایت کردن علیه یهودیان مظلوم ، بعد تاوانش رو فلسطینی های مظلوم دارن میدن. دولت آلمان که هیچی ، مردم آلمان هم اجازه نمیدن شرم بر شما که بجای قبول مسئولیت حرفه ای و انسانی ، اینچنین گزافه گویی میکنید. شما خودتون تو جنگ جهانی دوم ، چه جنایت هایی که نکردید ، آدولف هم که از شما بود ، حالا میایید تصمیم میگیرید که کی بد هست کی خوب، دنیا شده مثل جنگل قوی نباشی ، نابود میشی ، و این تو تاریخ ثابت شده . شما خودتون از تمام جنگ ها حمایت میکنید .

اروپا، مهد حقوق بشر و آزادی بیان؟ و يا مفاهیمی که کشورهای ديگر باید بدان متعهد باشند؟ ما این رو کجای دلمون بذاریم؟ گپ ناحق زده به امید متحد شدن تمام مسلمان ها erwarten sie nicht zu viel von Rassisten به نظر اسرائیل تو آلمان اتریش آمریکا و فرانسه است و اینا که با فلسطینی ها میجنگند پیاده نظامشون هستن . «تظاهرات ضد یهودی در این کشور تحمل نخواهد شد...» پس حق برگزاری تظاهرات و اعتراض در چهارچوب دمکراسی و شهروندی چه می شود؟ دمکراسی فقط تا جلوی درب بانک بانکداران یهودی قابل تحمل است؟

کی به کی میگه تروریست😂😂 راستی قیمت هر موشک گنبد سوراخ صهیونیستها ۵۰ هزار دلاره! بیچاره مردم آلمان که پول مالیاتشون باید صرف چیا بشه🤦‍♂️🤦‍♂️ آزادی بیان در آلمان!!! در مورد اسلام هرآنچه میخواهی بگو! در مورد ایران هرآنچه که میخواهی بگو! ولی در مورد یهودیان زندانی خواهی شد. در مورد ازرائیل به قتل خواهی رسید. شما تنها نیستید! سوئد هم به همین گونه است.

یهود نه صهیونیست ها 😉😂😂😂

لذا بار ديگر آلمان و اتريش مدعى دفاع از حقوق بشر نباشند. دورويى و پليدي اين سياستمداران مزدور صهيونيسم نمايان است. سخنگوی دولت آلمان باید انیجوری صبحت کنه آلمان باعث شد که کشوری نامشروع به نام اسرائیل بوجود بیاد در امور اتریش در بین کشورهای اروپای کسی روی آن حسابی باز نمی‌کنه جون به جونتون کنند، نژاد پرست هستید.

هواپیمای بابری آمریکایی C-17 در حال حمل کمک های نظامی به اسرائیل از مبدا پایگاه نظامی امریکا در رامشتاین آلمان ما آلمان را هم تروریست می خوانیم و می دانیم...