اتریش افرادی را که از واکسن زدن خودداری می‌کنند جریمه نقدی می‌کند | DW | 06.12.2021

اتریش می‌خواهد در آینده نزدیک واکسیناسیون کرونا را اجباری کند و برای کسانی که از دریافت این واکسن امتناع می‌کنند مجازات نقدی در نظر بگیرد. آنها هر سه ماه یک بار ۶۰۰ یورو جریمه خواهند شد.

واکسیناسیون اجباری, جریمه برای نزدن واکسن کرونا در اتریش

06/12/2021 11:28:00 ق.ظ

اتریش می‌خواهد در آینده نزدیک واکسیناسیون کرونا را اجباری کند و برای کسانی که از دریافت این واکسن امتناع می‌کنند مجازات نقدی در نظر بگیرد. آنها هر سه ماه یک بار ۶۰۰ یورو جریمه خواهند شد.

اتریش می‌خواهد در آینده نزدیک واکسیناسیون کرونا را اجباری کند و برای کسانی که از دریافت این واکسن امتناع می‌کنند مجازات نقدی در نظر بگیرد. آنها هر سه ماه یک بار ۶۰۰ یورو جریمه خواهند شد.

آخرین مهلت برای ارائه مدرک واکسیناسیون ۱۵ مارس سال ۲۰۲۲ تعیین شده است و این قانون شامل حال شهروندانی می‌شود که نتواند در این فاصله چنین مدرکی ارائه دهند.زنان باردار، افراد دارای مشکلات سلامتی ویژه، کودکان زیر ۱۴ سال و بهبود یافته‌گان (تا شش ماه پس از بهبود) از واکسیناسیون اجباری معاف هستند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدعلاوه بر این، قانون تنظیم شده حتی تعیین می‌کند که شهروندان چند بار و در چه فواصلی باید واکسینه شوند. اولین واکسیناسیون از اول فوریه اجباری است. واکسیناسیون دوم باید حداکثر تا ۴۲ روز پس از اولین واکسیناسیون انجام شود. پس از آن افراد حداقل ۱۲۰ و حداکثر ۲۷۰ روز برای واکسن تقویتی فرصت دارند.

بر اساس گزارش رسانه‌های اتریش، تمام افرادی که واکسینه نشده‌اند، در تاریخ ۱۵ فوریه نامه‌ای از وزیر بهداشت دریافت خواهند کرد که در ‌آن وزیر شخصا از آنها درخواست می‌کند خود را در برابر کرونا واکسینه کنند.هزینه سرباز زدن از این درخواست می‌تواند سالانه ۲۴۰۰ یورو هزینه روی دست فرد"خاطی" بگذارد و حتی ممکن است جریمه‌های دیگری نیز به آن اضافه شود که هزینه امتناع از واکسیناسیون را به ۳۶۰۰ یورو افزایش دهد. headtopics.com

سعید تمجیدی از زندان فشافویه: مگر دکتر زندان چاقو روی زندانی می‌کشد؟

در صورت تداوم امتناع و در مرحله آخر حتی ممکن است مجازات حبس نیز در نظر گرفته شود. بازه زمانی در نظر گرفته شده برای اجرای این قانون تا پایان ژانویه ۲۰۲۴ است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

دیدگاه: بی‌کیفیتی خودروهای تولید داخل‌ (چه ارگان‌هایی مسئولند؟) گفت‌وگو با رضا غیبی

ایران اینترنشنال،‌ اولین شبکه ۲۴ ساعته فارسی زبان ادامه مطلب >>

بهترین تصمیم امیدوارم به طلوع رایش سوم ختم نشه این قائله

سقوط مرگبار بهمن در ارتفاعات اتریش دست‌کم جان ۳ اسکی باز را گرفتیک گروه ۱۱ نفری روز شنبه گذشته در ارتفاعات سالزبورگ مشغول اسکی بودند که ۸ نفر آنها در مسیر بهمن عظیمی قرار گرفتند. آنها در زمان حادثه در حال اسکی خارج از پیست بودند و ۴.۵ متر زیر برف مدفون شدند.

پاپ در کمپ پناهجویان در جزیره لسبوس: جلوی غرق شدن تمدن را بگیریمپاپ پس از پنج سال به اردوگاه پناهجویان لسبوس بازگشت. پیشوای کلیسای کاتولیک از دولت‌های اروپایی خواست تا با کمک به پناهجویان «نه‌ تنها جان آن‌ها، بلکه تمدن» را نجات دهند. «این عکس را در اینترنت دیدم. زن‌های آزاد دیروز، سیاه‌پوش شده‌اند و آن مرد هم شاید به اتهام سیاسی اعدام شده است. به گمانم طنز بسیار تلخی دارد؛ به وسعت چهار دهه ظلم به زنان و همچنین مردان سرزمین‌ام و گواه روشنی است بر پسرفتی چهل‌ساله. انسانم ارزوست 🙏🏼 پاپ فقط تا یونان میاد. ترکیه نمیاد؟

رئیسی در روز کاهش تاریخی ارزش ریال وعده داد بازار را «قابل پیش‌بینی» کند🔺 رئیسی در روز کاهش تاریخی ارزش ریال وعده داد بازار را «قابل پیش‌بینی» کند ▪ ارزش ریال در صد روز نخست دولت او به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ ایران رسیده است. روز یکشنبه هر دلار آمریکا به قیمت ۳۰هزار و ۴۵۰ تومان معامله شد. ⬇ بیشتر بخوانید: ۴۵😁 عملکرد رییسی درصدروزاول و سرزدن های یهویی، اورا به اسطوره ی بی بدیل بازجویی واحوالپرسی در ایران وجهان تبدیل کرده است ،واعتیادش تا آنجا پیش رفته که در یک دیدار رسمی ،احوال پوتین را از لاوروف می پرسد !! البته مقصر روحانیه

نیروهای امنیتی در میانمار معترضان را با خودرو زیر گرفتند؛ کشته شدن دست‌کم پنج نفر🔺 نیروهای امنیتی در میانمار معترضان را با خودرو زیر گرفتند؛ کشته شدن دست‌کم پنج نفر ▪ به گزارش یک مرکز خبری محلی، در این درگیری‌ها که صبح روز یکشنبه در یانگون روی داد دست‌کم ۱۵ نفر دستگیر شدند. ⬇ بیشتر بخوانید:

آرش برهانی: سه امتیاز حق استقلال بود / چگونه داور در فاصله 20 متری پنالتی را ندید؟پیشکسوت فوتبال استقلال معتقد است باید به مهاجمان این تیم فرصت داد.

اردوغان: زنان ترکیه پیشتر از بسیاری از کشورهای اروپایی حق شرکت در انتخابات را کسب کرده‌انداردوغان: زنان ترکیه پیشتر از بسیاری از کشورهای اروپایی حق شرکت در انتخابات را کسب کرده‌اند