اتخاذ تدابیر امنیتی برای تامین امنیت مراسم‌های عزاداری محرم در افغانستان

01/06/1399 05:50 ب.ظ

وزارت کشور افغانستان همزمان با آغاز ماه محرم از اتخاذ تدابیر برای تامین امنیت مساجد و تکایا در سراسر این کشور خبر داد. 22.08.

22.08.

2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز شنبه با انتشار پیامی ویدئویی در حساب توئيتر خود اظهار داشت: برنامه گسترده امنیتی از سوی نیروهای امنیتی به منظور بزرگداشت دهه اول ماه محرم در سراسر کشور به اجرا گذاشته شده است.

وی افزود: نیروهای امنیتی کشورمان برای تامین امنیت روزهای محرم آماده شده‌اند و در همکاری نزدیک با مردم امنیت تمامی مکان‌هایی که مراسم برگزار می‌شود، تامین خواهند کرد. در همین حال نجیب الله عمری، رئیس ارشاد، حج و اوقاف ولایت کابل امروز در نشستی به منظور تشریح برنامه‌های برگزاری مراسم عاشورا گفت: در مورد تأمین امنیت مساجد و تکایا و بزرگداشت عاشورا تصمیمات لازم اتخاذ شد.

در این نشست همچنین در ارتباط با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به عزاداران نیز مشاوره‌های لازم با هماهنگی ریاست بهداشت عامه ولایت کابل داده شد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

برگزاری مراسم محرم در ایران با وجود کرونا - BBC News فارسیدر ایران برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم با وجود شیوع کرونا آغاز شده است و تصاویر منتشرشده نشان می‌دهد که در برخی موارد دستورالعمل‌های بهداشتی برای مهار ویروس رعایت نشده‌اند.

خبرگزاری آناتولیمرسم عزاداری محرم زیر سایه کووید-19 در ایران

آیت الله یزدی: عزاداری‌ تعطیل‌بردار نیسترئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نمی‌شود در محرم و به‌ویژه تاسوعا و عاشورا، هیچ برنامه و مراسمی نباشد اما امیدواریم اجتماع عزاداران با رعایت همه پروتکل‌ها به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

اینفوگرافی| پروتکل‌های بهداشتی محرم در ایام کرونابراساس دستور ستاد مقابله با کرونا، هیئت‌های عزاداری باید پروتکل‌های بهداشتی مخصوصی را برای عزاداری رعایت کنند.

تخصیص اینترنت رایگان به هیأت‌های عزاداریتخصیص اینترنت رایگان به هیات‌های عزاداری وزارت ارتباطات به ۱۸۹۲ هیأت عزاداری در سراسر کشور اینترنت رایگان اختصاص داد.

لغو نشست شورای امنیت درباره ایران به دلیل مخالفت آمریکا- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimلغو نشست شورای_امنیت سازمان ملل درباره ایران برگزاری نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره ایران که روسیه درخواست برگزاری آن را داده و قرار بود امروز برگزار شود، به دلیل مخالفت آمریکا منتفی شده است

وزارت کشور افغانستان همزمان با آغاز ماه محرم از اتخاذ تدابیر برای تامین امنیت مساجد و تکایا در سراسر این کشور خبر داد.

22.08.2020

استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی

طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز شنبه با انتشار پیامی ویدئویی در حساب توئيتر خود اظهار داشت: برنامه گسترده امنیتی از سوی نیروهای امنیتی به منظور بزرگداشت دهه اول ماه محرم در سراسر کشور به اجرا گذاشته شده است.

وی افزود: نیروهای امنیتی کشورمان برای تامین امنیت روزهای محرم آماده شده‌اند و در همکاری نزدیک با مردم امنیت تمامی مکان‌هایی که مراسم برگزار می‌شود، تامین خواهند کرد.

در همین حال نجیب الله عمری، رئیس ارشاد، حج و اوقاف ولایت کابل امروز در نشستی به منظور تشریح برنامه‌های برگزاری مراسم عاشورا گفت: در مورد تأمین امنیت مساجد و تکایا و بزرگداشت عاشورا تصمیمات لازم اتخاذ شد.

در این نشست همچنین در ارتباط با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به عزاداران نیز مشاوره‌های لازم با هماهنگی ریاست بهداشت عامه ولایت کابل داده شد.

گفتنی است موضوع تامین امنیت مراسم‌‌های ماه محرم در افغانستان یکی از نگرانی‌های عزاداران در این کشور محسوب می‌شود.