اتحادیه اروپا نگرانی خود از تنش در مرز اوکراین را به لاوروف ابراز کرد

11/09/1400 08:03:00 ب.ظ

اروپا, اوکراین

اتحادیه اروپا نگرانی خود از تنش در مرز اوکراین را به لاوروف ابراز کرد مسئول سیاست‌ خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا نگرانی این سازمان از تنش در مرز اوکراین را به وزیر خارجه روسیه ابراز کرد.

02.12.2021بروکسل/ خبرگزاری آناتولی​​​​​​​جوزپ بورل، مسئول سیاست‌ خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا در دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه استکهلم، پایتخت سوئد اعلام کرد که این سازمان نسبت به تنش در مرز روسیه و اوکراین نگران است.وی طی سخنانی در بیست و هشتیمن نشست وزیران خارجه سازمان امنیت و همکاری اروپا اظهار داشت: اتحادیه اروپا بدون تردید از استقلال، حاکمیت، تمامیت ارضی و وحدت اوکراین در داخل مرزهایی که توسط جامعه بین‌المللی به‌رسمیت شناخته شده است، حمایت می‌کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

درگیری مرزی طالبان و ایران؛ صادرات از مرز «میلک» دوباره از سر گرفته شدگمرک ایران اعلام کرد که پس از عادی شدن شرایط در مرز میلک، فعالیت تجاری در این گمرک از صبح امروز پنج‌شنبه دوم دسامبر دوباره از سر گرفته شده است.

هشدار بلینکن نسبت به عواقب تنش در مرز روسیه و اوکرایناصرار درست هست نه اسرار.

روز پرنوسان لیر؛ اقتصاددانان تورم ۳۰درصدی را برای ترکیه پیش‌بینی می‌کنند🔺روز پرنوسان لیر؛ اقتصاددانان تورم ۳۰درصدی را برای ترکیه پیش‌بینی می‌کنند واحد پول ترکیه روز چهارشنبه در آستانه ثبت رکورد جدیدی در رسیدن به پایین ترین سطح خود قرار گرفت و در نزدیکی آن مرز به شدت نوسان داشت. ⬇️ بیشتر بخوانید:

اکسپرس: نقش اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای ایران «ناچیز» استدر حالی که اتحادیه اروپا تلاش می‌کند وانمود کند نقشی محوری در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» بازی می‌کند، کارشناسان می‌گویند اروپا تاثیری

انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر: در کنار مذاکرات با ایران موضوع دراویش گنابادی مطرح شود«انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» در نامه‌ای به جوزف بورل، کمیسر عالی اتحادیه اروپا در سیاست‌ خارجی و امور امنیتی، خواستار توجه این نهاد به وضعیت دراویش

اتحادیه اروپا سالانه چند میلیارد یورو خرج واردات محصولات و تجهیزات تولید انرژی پاک می‌کند؟در مقایسه با سال ۲۰۱۵، ارزش واردات پنل‌های خورشیدی، بیودیزل و توربین‌های بادی به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ به ترتیب با افزایش ۲۵۰، ۶۰ و ۳۳۰ درصدی مواجه شده است.

مسئول سیاست‌ خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا نگرانی این سازمان از تنش در مرز اوکراین را به وزیر خارجه روسیه ابراز کرد.پیشتر روح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران از تجار ایرانی خواسته بود تا اطلاع ثانوی از ارسال محموله تجاری به مرز میلک خودداری کنند.وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داد که اسرار روسیه برای رویارویی با اوکراین عواقب جدی در پی خواهد داشت.به گزارش رویترز، نوسان شدید لیر پس از آن روی داد که بانک مرکزی ترکیه اعلام کرد به دلیل قیمت‌های «ناسالم» نرخ ارز در بازار مداخله کرده است.

02.12. برخی منابع خبری روز چهارشنبه اول دسامبر ( ۱۰ آذر) از وقع درگیری شدید میان نیروهای طالبان با نیروهای مرزبانی ایران در نوار مرزی خبر داده بودند.2021 بروکسل/ خبرگزاری آناتولی ​​​​​​​جوزپ بورل، مسئول سیاست‌ خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا در دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه استکهلم، پایتخت سوئد اعلام کرد که این سازمان نسبت به تنش در مرز روسیه و اوکراین نگران است.2021 استکهلم/ خبرگزاری آناتولی آنتونی بلینکن و سرگئی لاوروف، وزرای امور خارجه امور خارجه آمریکا و روسیه قبل دیدار دوجانبه در حاشیه بیست و هشتمین نشست شورای وزیران خارجه سازمان امنیت و همکاری اروپا در استکهلم، پایتخت سوئد نشست مشترک خبری برگزار کردند. وی طی سخنانی در بیست و هشتیمن نشست وزیران خارجه سازمان امنیت و همکاری اروپا اظهار داشت: اتحادیه اروپا بدون تردید از استقلال، حاکمیت، تمامیت ارضی و وحدت اوکراین در داخل مرزهایی که توسط جامعه بین‌المللی به‌رسمیت شناخته شده است، حمایت می‌کند. دیده‌بان حقوق بشر: نیروهای طالبان ده‌ها افسر پیشین افغانستان را ربوده‌ و کشته‌اند با این حال سخنگوی گمرک ایران گفته بود که ارتش این کشور در مرز میلک و اطراف آن مستقر شده و کامیون‌های حامل کالا نیز با همکاری سازمان‌های مستقر در مرز به سمت «نقاط امن» و دورتر از نقطه صفر مرزی هدایت شده‌اند. بورل همچنین متذکر شد که شرکت‌کنندگان در جلسه مذکور در مورد تلاش‌ها برای اعمال محدودیت‌ها علیه اقتصاد روسیه در صورت تکرار اقدامات متجاوزانه مسکو علیه اوکراین بحث و رایزنی کرده‌اند.۸۷ تضعیف شده بود، تا ۱۲.

. به گفته آقای لطیفی، نیروهای نظامی ایران پس از بروز درگیری «محدود» در ده کیلومتری گمرک میلک در استان سیستان و بلوچستان در این منطقه مرزی مستقر شده‌ و کنترل امور مرزی را در دست گرفته بودند. لاوروف نیز تصریح کرد که مسکو آماده حل بحران در مرز روسیه با اوکراین بوده و تمایل درگیری با این کشور ندارد.