اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری: اطمینانی به احقاق حقوق خود نداریم

06/03/2021 04:17:00 ب.ظ

بازنشستگان, تامین_اجتماعی

جمعی دو هزار نفره از بازنشستگان تامین_اجتماعی که خواهان تصویب اختصاص ۹۰ هزار میلیارد تومان جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بودند در مقابل مجلس_شورای_اسلامی تجمع_اعتراضی برگزار کردند. اخبار_ایران تهران

به گزارشایلنا، این تجمع در حالی صبح روز شنبه ۱۶ اسفند۱۳۹۹ برگزار شد که مجلس شورای اسلامی، اختصاص مبلغ ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، لشگری و کشوری در سال ۱۴۰۰ را تصویب کرد. بر این اساس قرار است ۹۰ هزار میلیارد تومان از محل واگذاری‌ها جهت ردبدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اختصاص یابد.

«حسن صادقی»، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگریکه در تجمع روز شنبه حضور داشت، گفت: «ما اطمینانی برای احقاق حقوق خود نداریم و به همین دلیل در طول ماه گذشته چندین بار مقابل مجلس و سازمان برنامه و بودجه تجمع کرده‌ایم. اجرای مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق، خواسته قانونی و به‌حق ماست و ما خواهان رسیدن به آن هستیم.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تجمع بازنشستگان کارگری با درخواست تصویب اعتبار ۹۰ هزار میلیارد تومانی/ مصوبه کمیسیون تلفیق را عیناً تصویب کنید تا دیگر معترض نباشیم!با فراخوان اتحادیه پیشکسوتان شکل گرفت؛ تجمع بازنشستگان کارگری با درخواست تصویب اعتبار ۹۰ هزار میلیارد تومانی/ مصوبه کمیسیون تلفیق را عیناً تصویب کنید تا دیگر معترض نباشیم!

رئیس کمیسیون اروپا: گردشگران واکسینه شده آمریکایی تابستان می‌توانند به اروپا سفر کنندکمیسیون اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که این اتحادیه در حال نهایی کردن برنامه‌های خود برای صدور مجوز به گردشگران آمریکایی است تا بتوانند به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا سفر کنند. فقط پول میخوان اینا

وضعیت کارگران هر سال بدتر می‌شود/ دولت تورم را کنترل کنندبه گفته دبیر اجرایی خانه کارگر سمنان، در سال ۹۹وضعیت معیشتی جامعه کارگری به نسبت سال قبل بدتر شد و هنوز بهبود پیدا نکرده است.

تشکل‌ خودساخته و حقوق منصفانه؛ خواسته‌های کارگران به روایت دو فعال جامعه کارگری

اتحادیه اروپا خواستار شفاف‌سازى در حادثه نطنز شدپس از متهم کردن اسرائیل از سوی تهران به حمله به سایت نطنز ، اتحادیه اروپا نسبت به تلاش برای به خطر انداختن گفتگوهای برجام میان ایران و آمریکا «هشدار» داده و خواستار شفاف‌سازی در حادثه نطنز شد. العربیه_فارسی العربیه_فارسی اروپاییای دیوث که دستشون بخاطرکمک به حاکم شدن این حکومت وحمایت ازجمهوری اسلامی به خون شهدای دی۹۶وآبان ۹۸آلودست حالا بازم میخان بخاطرمنافع اقتصادیشون هرجورشده به آخوندا حال بدن وبقاشونوتاچندوقت دیگه تضمین کنن ولی کورخوندن.لعنت به هرچی کشوردودوزه بازه.نطنز نه_به_جمهوري_اسلامي اروپا بره به درک ! ایران حالا به اندازه تاسیسات اتمی ایران از این حادثه بهره برداری خواهد کرد .اولا با این بهانه سانترفیوژهای جدید را جایگزین قدیمی ها خواهد کرد ،دوم اینکه تاسیسات را به زیر زمین خواهد برد و سوم اینکه بدون مجوز عملا با ماشین آلات جدید ظرفیت غنی سازی را بالا برده (توسعه داده ) است

استان وایر - جمعی دو هزار نفره از بازنشستگان تامین اجتماعی که خواهان تصویب اختصاص ۹۰ هزار میلیارد تومان جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بودند در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع اعتراضی برگزار کردند.به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز (شانزدهم اسفند) بازنشستگان تامین اجتماعی با فراخوان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.البته کمیسیون اروپا تاریخ دقیقی برای صدور مجوز ورود گردشگران آمریکایی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیان نکرد.به گزارش خبرنگار ایلنا، حبیب الله درباره وضعیت معیشتی جامعه کارگری شاغل و بازنشسته در سال ۹۹گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که وضعیت جامعه کارگری هنوز بهیود پیدا نکرده است و سالی که گذشت یکی از سخت‌ترین سال‌ها برای کارگران شاغل و بازنشسته بود.

به گزارش ایلنا ، این تجمع در حالی صبح روز شنبه ۱۶ اسفند۱۳۹۹ برگزار شد که مجلس شورای اسلامی، اختصاص مبلغ ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، لشگری و کشوری در سال ۱۴۰۰ را تصویب کرد. بر این اساس قرار است ۹۰ هزار میلیارد تومان از محل واگذاری‌ها جهت ردبدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اختصاص یابد. بازنشستگان نگران این هستند نمایندگان مجلس در صحن علنی سهم ۹۰هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی را تصویب نکنند یا از این اعتبار بکاهند. «حسن صادقی»،  رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری که در تجمع روز شنبه حضور داشت، گفت: «ما اطمینانی برای احقاق حقوق خود نداریم و به همین دلیل در طول ماه گذشته چندین بار مقابل مجلس و سازمان برنامه و بودجه تجمع کرده‌ایم. سخنگوی کمیسیون اروپا گفت که این موضوعات، از جمله سؤال‌هایی است كه این کمیسیون برای پاسخ به آن‌ها در حال بررسی است. اجرای مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق، خواسته قانونی و به‌حق ماست و ما خواهان رسیدن به آن هستیم. اگر این اعتبار تصویب شود، قبل از پایان سال، دور جدید متناسب‌سازی برای بازنشستگان کارگری کلید خواهد خورد.» همچنین در قطعنامه‌ای که از سوی اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری روز شنبه منتشر شد با تاکید بر لزوم تصویب نهایی مجلس در صحن علنی مبتنی بر تخصیص ۹۰ هزار میلیارد تومان از منابع بند «واو» تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ اعلام شد که این تجمعات تا رسیدن به «خواسته قانونی و برحق» بازنشستگان ادامه خواهد داشت. وی با بیان اینکه دولت توانایی مهار تورم و گرانی‌های افسارگسیخته کالاها را ندارد و نمی‌تواند آن را مدیریت کند، افزود: بدون شک دولت می‌داند که کارگران با دستمزد فعلی قادر به تهیه مواد غذایی نیستند و کوتاهی دستگاه اجرایی در نظارت بربازار است که نباید اجازه مدیریت دلالان بر بازار و اقتصاد کشور را بدهد.

«افزایش مستمری‌»، «اجرای دور جدید قانون همسان‌سازی در سال جاری»، «ارائه خدمات درمانی رایگان به بازنشستگان» و «پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی» از جمله مهم‌ترین خواسته‌های مطرح‌شده از سوی این بازنشستگان است. در این تجمع که از ساعت هفت و نیم صبح آغاز شده، حسن صادقی (رئیس اتحایده پیشکسوتان جامعه کارگری) به سخنرانی پرداخته است.» خانم فن در لاین بدون آنکه تاریخ دقیقی برای صدور چنین مجوزی بیان کند، گفت که آمریکا در مسیر واکسیناسیون ۷۰ درصد جمعیت بزرگسالان در برابر کرونا تا اواسط ژوئن است. برآوردها نشان می‌دهد بیش از ۹۰ درصد از کارگران زیر خط فقر زندگی می‌کنند و بسیاری از بازنشستگان در شهرهای مختلف کشور در اعتراض‌های خود اعلام کردند که حقوق آنها دست کم ۵۰ درصد کمتر از نرخ تورم بوده است. به گفته فعالان صنفی، هزینه سبد معیشت کارگران در دی‌ماه امسال نسبت به بهمن‌ماه سال گذشته حدود ۴ میلیون تومان بیشتر شده است. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: . از همین رو خانم فن درلاین گفت: «آمریکایی ها تا آنجا كه من می‌دانم از واکسن‌های مورد تأیید آژانس دارویی اروپا استفاده می‌کنند که این موضوع، امکان مسافرت آمریکایی ها را به اتحادیه اروپا فراهم می‌کند.