اتحادیه اروپا نتایج انتخابات بلاروس را به رسمیت نمی‌شناسد | DW | 19.08.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدراعظم آلمان پس از نشست ویژه سران اتحادیه اروپا در باره بررسی اوضاع بلاروس گفت که نتایج انتخابات 'نه منصفانه بوده است و نه آزاد'. فشارها به الكساندر لوكاشنكو، رئیس جمهوری بلاروس از سوی اتحادیه اروپا در حال افزایش است.

صدراعظم آلمان پس از نشست ویژه سران اتحادیه اروپا در باره بررسی اوضاع بلاروس گفت که نتایج انتخابات"نه منصفانه بوده است و نه آزاد". فشارها به الكساندر لوكاشنكو، رئیس جمهوری بلاروس از سوی اتحادیه اروپا در حال افزایش است.

صدراعظم آلمان که هم اکنون ریاست ادواری شورای اتحادیه اروپا را نیز در اختیار دارد، گفت: «بدون شک در این انتخابات تخلفات گسترده‌ای صورت گرفته است.»مرکل از الكساندر لوكاشنكو، رئیس جمهوری دولت بلاروس خواست تا همه بازداشت‌شدگان را بدون قید و شرط آزاد كند. مرکل گفت: «ما خشونت وحشیانه علیه مردم را محکوم می کنیم.»

نیروهای امنیتی تا کنون هزاران تظاهرکننده را بازداشت کرده‌اند. گزارش‌های زیادی از برخوردهای خشونت‌آمیز، بدرفتاری و شکنجه بازداشت‌شدگان منتشر شده است. ولاد‌یمیر پوتین در تماس‌های تلفنی با زمامداران اتحادیه اروپا با هرگونه دخالت خارجی در رویدادهای بلاروس مخالفت کرد. فون در لاین گفت، صرفنظر از نتایج انتخابات مناقشه‌برانگیز ریاست جمهوری بلاروس، برای کمک به این کشور در مبارزه با کرونا ۵۰ میلیون دیگر به عنوان کمک اضطراری در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی بلاروس،"بلتا،" لوكاشنكو پس از جلسه شورای امنیت ملی این کشور بعدازظهر امروز ، چهارشنبه، اعلام کرد: «باید از بروز ناآرامی‌های بیشتر در مینسك جلوگیری کرد.» رئیس جمهوری بلاروس گفت: «مردم از این وضعیت خسته شده‌اند و خواستار صلح و آرامش هستند.» الکساندر لوکاشنکو مدت ۲۶ سال است که زمام قدرت را در بلاروس در دست دارد. او از زمان انتخابات جنجالی ریاست جمهوری بلاروس با اعتراض روزانه مخالفان روبرو است که خواستار استعفای لوکاشنکو هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رهبر مخالفان دولت بلاروس: اتحادیه اروپا نتایج انتخابات را به رسمیت نشناسدسوتلانا تیخانووسکایا رهبر اپوزسیون بلاروس روز چهارشنبه ۱۹ اوت (۲۹ مرداد) از اتحادیه اروپا خواست تا نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری «متقلبانه» این کشور را رد کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رهبر مخالفان دولت بلاروس از اتحادیه اروپا خواست انتخابات را به رسمیت نشناسندبا ادامه اعتراضات در بلاروس اسوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر مخالفان دولت، از شورای اتحادیه اروپا خواست انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را به دلیل «تقلبی» بودن به رسمیت نشناسد
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

چرا سرنوشت سیاسی بلاروس برای اتحادیه اروپا مهم است؟ | DW | 19.08.2020اوضاع بلاروس را نمی‌توان با اوکراین مقایسه کرد. اکثریت مردم بلاروس رویکردی دوستانه نسبت به روسیه دارند. این کشور عضو 'سازمان پیمان امنیت جمعی' است و موقعیت جغرافیایی آن هم برای روسیه و هم برای اروپا بسیار حساس است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

لیبی: نام مزدوران واگنر در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا درج شودوزیر کشور لیبی خواهان درج نام مزدوران «واگنر» در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: انتخاب مجدد لوکاشنکو را به رسمیت نمی‌شناسیمشارل میشل، رئیس شورای اروپا در پایان نشست روز چهارشنبه سران اتحادیه اروپا که با هدف بررسی ناآرامی‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری بلاروس برگزار شد، گفت که این اتحادیه مصمم است تا ضمن به رسمیت نشناختن انتخاب آقای لوکاشنکو، تحریم‌هایی را علیه عوامل سرکوب‌ معترضان به نتایج انتخابات وضع کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پاریسی‌ها با اقتدار برای نخستین بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کردندپاریسی‌ها توانستند با برتری سه بر صفر مقابل تیم لایپزیش آلمان به بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کنند. این نخستین بار است که این تیم فرانسوی در تاریخ خود به فینال لیگ قهرمانان اروپا می‌رسد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »