اتحادیه اروپا خواستار برقراری آتش‌بس فوری در افغانستان شد

18/03/2020 01:31:00 ب.ظ

#اتحادیه_اروپا خواستار برقراری آتش‌بس فوری در #افغانستان شد

اتحادیه_اروپا, افغانستان

اتحادیه_اروپا خواستار برقراری آتش‌بس فوری در افغانستان شد

نماینده‌ اتحادیه اروپا برای افغانستان از گسترس ویروس کرونا در برخی مناطق این کشور ابراز نگرانی کرده و خواستار برقراری آتش‌بس فوری میان طرف‌های درگیر شد. - خبرگزاری آناتولی

18.03.2020استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولیرولاند کوبیا، نماینده‌ ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان طی مطلبی در حساب توئیتر خود از ثبت 22 مورد مثبت ویروس کرونا در این کشور ابراز نگرانی کرده و تاکید کرد: همه حق دارند تا برای مبارزه با ویروس کرونا کمک دریافت کنند و پیش از همه باید برای فراهم کردن کمک‌های بهتر آتش‌بس کامل در این کشور برقرار شود.

وی بر لزوم عدم وضع مالیات بر کمک‌های بشردوستانه در این کشور تاکید کرده و نوشت: دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه باید تامین و جان کارمندان نهادهای خیریه حفظ شود.کوبیا همچنین خواستار همکاری و هماهنگی مردم افغانستان با دولت این کشور برای مهار بهتر ویروس کرونا شده و افزوده که این اقدامات میزان کمک‌رسانی به تمام مردم افغانستان را افزایش خواهد داد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کل مرزهای اتحادیه اروپا به مدت ۳۰ روز بسته می‌شودکل مرزهای اتحادیه اروپا به مدت ۳۰ روز بسته می‌شود جزئیات بیشتر و بروزرسانی خبر🔽 انتخابات فرانسه مهد دموکراسی فقط با مشارک ۱۸ درصد مردم به پایان رسید.

پیشنهاد بسته شدن مرزهای اتحادیه اروپا فردا بررسی می‌شود | DW | 16.03.2020 اتحادیه اروپا قصد دارد برای جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا، از ورود مسافران ۲۷ کشور عضو این اتحادیه جلوگیری کند. قرار است اعضای این اتحادیه، فردا، سه‌شنبه ۱۷ مارس، در یک کنفرانس تلفنی، تبادل نظر کنند.

به دلیل شیوع کرونا؛ تمامی مرزهای اتحادیه اروپا به مدت یک ماه بسته می‌شود‌ پس از شیوع ویروس کرونا در برخی کشورهای اروپایی «اورزولا فن در لاین» رئيس کمیسیون اتحادیه اروپا روز کرونا از عربستان شروع شده چون همه وهابیها یک کرونا بمب متحرک هستند ،عربستانیها رو بگیرید بمب به خودشون بستند . 🤣😂😂😂🤣🤣😂🤣🤣 اقا چرا هر خبری رو دوبار توییت میکنین؟!واقعا چرا؟!کدوم کسخلی پشت اکانته؟

کرونا؛ اتحادیه اروپا تصمیم به بستن مرزهای بیرونی شنگن گرفت اتحادیه اروپا در اقدامی بی سابقه در خلال بحران ویروس کرونا مسافرانی که از خارج از این بلوک می آیند را برای ۳۰ روز از ورود منع خواهد کرد. انتظار می رود این اقدام در مورد ۲۶ عضو اتحادیه اروپا به علاوه ایسلند، لیختن‌اشتاین، نروژ و سوئیس اجرا شود. شهروندان بریتانیا معاف خواهند بود. در ایران اگر یک تلویزیون ماهواره ای برای اعتراض فراخوان بدهد، تمام کشور حکومت نظامی میشود و همه جا را می بندند. ولی وقتی به کرونا میرسد هیچ کس کاری نمیکند. حتی دارند از این وضعیت مردم استفاده میکنند که شاید تحریم برداشته شود. واقعا ظریف و روحانی در بچگی معلوم نیست که .... ماشالله! آفرین به ویراستار تون! خطای املایی و انشایی نداره این مطلب.

کرونا و فوتبال اروپا؛ شاید 'مینی تورنمنت' تکلیف را مشخص کندبرگزاری یک 'مینی‌ تورنمنت' جزو گزینه‌هایی است که یوفا برای مشخص کردن تکلیف لیگ قهرمانان فوتبال اروپا و لیگ اروپا که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده‌اند، در نظر گرفته‌ است. مسئولان اتحادیه فوتبال اروپا، فردا (سه‌شنبه ۱۷ مارس) جلسه‌ای ویدئویی با طرف‌های اصلی درگیر در این ماجرا برگزار می‌کنند.

ویروس کرونا؛ شاید 'مینی تورنمنت' تکلیف فوتبال اروپا را مشخص کندبرگزاری یک 'مینی‌ تورنمنت' جزو گزینه‌هایی است که یوفا برای مشخص کردن تکلیف لیگ قهرمانان فوتبال اروپا و لیگ اروپا که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده‌اند، در نظر گرفته‌ است. مسئولان اتحادیه فوتبال اروپا، فردا (سه‌شنبه ۱۷ مارس) جلسه‌ای ویدئویی با طرف‌های اصلی درگیر در این ماجرا برگزار می‌کنند.

نماینده‌ اتحادیه اروپا برای افغانستان از گسترس ویروس کرونا در برخی مناطق این کشور ابراز نگرانی کرده و خواستار برقراری آتش‌بس فوری میان طرف‌های درگیر شد.Aa رئيس کمیسیون اتحادیه اروپا با شیوع ویروس کرونا، به کشورهای عضو این اتحادیه پیشنهاد کرد تا دست‌کم به مدت یکماه هرگونه سفر اتباع غیراروپایی از خارج را به درون خاک این اتحادیه ممنوع کنند.کشورهای عضو اتحادیه اروپا قصد دارند به منظور جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا، گام مهمی ‌بردارند و جلوی ورود مسافران از ۲۷ کشور عضو را بگیرند.پس از شیوع ویروس کرونا در برخی کشورهای اروپایی «اورزولا فن در لاین» رئيس کمیسیون اتحادیه اروپا روز دوشنبه 16 مارس 2020، به کشورهای عضو این اتحادیه پیشنهاد کرد تا دست‌کم به مدت 30 هرگونه سفر اتباع غیراروپایی از خارج را به درون خاک این اتحادیه ممنوع کنند.

18.03. من به سران کشورهای عضو پیشنهاد می‌کنم تا سفر غیرضروری از خارج را موقتا ممنوع کنند.2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی رولاند کوبیا، نماینده‌ ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان طی مطلبی در حساب توئیتر خود از ثبت 22 مورد مثبت ویروس کرونا در این کشور ابراز نگرانی کرده و تاکید کرد: همه حق دارند تا برای مبارزه با ویروس کرونا کمک دریافت کنند و پیش از همه باید برای فراهم کردن کمک‌های بهتر آتش‌بس کامل در این کشور برقرار شود. در روزهای اخیر و به دنبال افزایش همه‌گیری ویروس کرونا در ایتالیا که تاکنون بیش از یک هزار نفر از مردم این کشور را به کام مرگ فرستاده است، دستکم هشت کشور عضو اتحادیه اروپا اقدامات پیشگیرانه‌ای را انجام داده‌اند. وی بر لزوم عدم وضع مالیات بر کمک‌های بشردوستانه در این کشور تاکید کرده و نوشت: دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه باید تامین و جان کارمندان نهادهای خیریه حفظ شود.» خانم فن در لاین در ادامه اعلام کرد که کسانی که در اروپا اقامت دراز مدت دارند،‌ نزدیکانِ نسبیِ شهروندان اروپایی، دیپلمات‌ها،‌ پزشکان و محققان کنترل بحرانِ پزشکی می‌توانند از این محدودیت معاف شوند. کوبیا همچنین خواستار همکاری و هماهنگی مردم افغانستان با دولت این کشور برای مهار بهتر ویروس کرونا شده و افزوده که این اقدامات میزان کمک‌رسانی به تمام مردم افغانستان را افزایش خواهد داد. با شیوع وسیع ویروس کرونا، کشورهای اروپایی از پرتغال در غرب این قاره گرفته تا آلمان در میانه و مجارستان در شرق، اقداماتی را برای کنترل سفت و سخت‌ترِ مرزهای خود در پیش گرفته‌اند.

گفتنی است وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان در نشست خبری در کابل اظهار داشت: هیچ مورد مثبت ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته در کشور ثبت نشده است. کنترل مرزها علیه شیوع کرونا باید محتاطانه باشد کمیسیون اتحادیهٔ اروپا همچنین به کشورهای عضو این اتحادیه هشدار داد که در مبارزه با شیوع ویروس تازهٔ کرونا، بستن مرزها و کنترل محصولات خوراکی و بهداشتی نباید به این محصولات آسیب بزند. این تصمیمات در حوزه شنگن یکی از پایه‌های تردد آزاد در اروپا را بعد از ۳۵ سال، با چالش مواجه می‌کند. از ابتدای شیوع کرونا در کشور تا کنون از 340 مورد مشکوک ابتلا به کرونا آزمایش گرفته شده که تنها 22 مورد آن مثبت بوده است. شهروندان افغانستان علاوه بر ویروس کرونا، نگران افزایش چند برابری قیمت مواد غذایی هستند.» این بیانیه در ادامه از تمامی ۲۷ عضو این اتحادیه می‌خواهد تا‌ «کنترل مرزی افراد و کالاها باید با رعایت اصل همبستگی میان کشورهای عضو» صورت گیرد. دولت افغانستان با اعلام اینکه اکثر پایانه‌های مرزی بازرگانی این کشور باز است، تاکید کرده هیچ بهانه‌ای برای احتکار کالا وجود ندارد و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد. مرکل همچنین شامگاه دوشنبه ۲۶ اسفند (۱۶ مارس) در یک کنفرانس مطبوعاتی، نتایج گفت‌وگوهای خود را با روسای دولت‌های ایالتی آلمان، نمایندگان احزاب این کشور در پارلمان و سران"گروه ۷" در اختیار رسانه‌ها گذاشت. . به نظر می‌رسد کشورهای عضو، فریاد همبستگی و اتحاد کمیسیون اروپا را چندان جدی نگرفته‌اند چراکه هر کدام سعی دارند به نوعی از خود محافظت کنند و در این مسیر بارها دیده می‌شود که ماشین‌های شخصی یا تریلی‌های حمل کالا در ایست بازرسی بین‌مرزی متوقف شده‌اند. به نظر می‌رسد کشورهای عضو، فریاد همبستگی و اتحاد کمیسیون اروپا را چندان جدی نگرفته‌اند چرا که هر کدام سعی دارند به نوعی از خود محافظت کنند و در این مسیر بارها دیده می‌شود که ماشین‌های شخصی یا تریلی‌های حمل کالا در ایست بازرسی بین‌مرزی متوقف شده‌اند.