اتحادیه اروپا خواستار برقراری آتش‌بس فوری در افغانستان شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

نماینده‌ اتحادیه اروپا برای افغانستان از گسترس ویروس کرونا در برخی مناطق این کشور ابراز نگرانی کرده و خواستار برقراری آتش‌بس فوری میان طرف‌های درگیر شد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نماینده‌ اتحادیه اروپا برای افغانستان از گسترس ویروس کرونا در برخی مناطق این کشور ابراز نگرانی کرده و خواستار برقراری آتش‌بس فوری میان طرف‌های درگیر شد.رولاند کوبیا، نماینده‌ ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان طی مطلبی در حساب توئیتر خود از ثبت 22 مورد مثبت ویروس کرونا در این کشور ابراز نگرانی کرده و تاکید کرد: همه حق دارند تا برای مبارزه با ویروس کرونا کمک دریافت کنند و پیش از همه باید برای فراهم کردن کمک‌های بهتر آتش‌بس کامل در این کشور برقرار شود.

وی بر لزوم عدم وضع مالیات بر کمک‌های بشردوستانه در این کشور تاکید کرده و نوشت: دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه باید تامین و جان کارمندان نهادهای خیریه حفظ شود. کوبیا همچنین خواستار همکاری و هماهنگی مردم افغانستان با دولت این کشور برای مهار بهتر ویروس کرونا شده و افزوده که این اقدامات میزان کمک‌رسانی به تمام مردم افغانستان را افزایش خواهد داد.

گفتنی است وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان در نشست خبری در کابل اظهار داشت: هیچ مورد مثبت ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته در کشور ثبت نشده است. از ابتدای شیوع کرونا در کشور تا کنون از 340 مورد مشکوک ابتلا به کرونا آزمایش گرفته شده که تنها 22 مورد آن مثبت بوده است. شهروندان افغانستان علاوه بر ویروس کرونا، نگران افزایش چند برابری قیمت مواد غذایی هستند. دولت افغانستان با اعلام اینکه اکثر پایانه‌های مرزی بازرگانی این کشور باز است، تاکید کرده هیچ بهانه‌ای برای احتکار کالا وجود ندارد و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کل مرزهای اتحادیه اروپا به مدت ۳۰ روز بسته می‌شودکل مرزهای اتحادیه اروپا به مدت ۳۰ روز بسته می‌شود جزئیات بیشتر و بروزرسانی خبر🔽 انتخابات فرانسه مهد دموکراسی فقط با مشارک ۱۸ درصد مردم به پایان رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پیشنهاد بسته شدن مرزهای اتحادیه اروپا فردا بررسی می‌شود | DW | 16.03.2020اتحادیه اروپا قصد دارد برای جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا، از ورود مسافران ۲۷ کشور عضو این اتحادیه جلوگیری کند. قرار است اعضای این اتحادیه، فردا، سه‌شنبه ۱۷ مارس، در یک کنفرانس تلفنی، تبادل نظر کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

به دلیل شیوع کرونا؛ تمامی مرزهای اتحادیه اروپا به مدت یک ماه بسته می‌شود‌ پس از شیوع ویروس کرونا در برخی کشورهای اروپایی «اورزولا فن در لاین» رئيس کمیسیون اتحادیه اروپا روز کرونا از عربستان شروع شده چون همه وهابیها یک کرونا بمب متحرک هستند ،عربستانیها رو بگیرید بمب به خودشون بستند . 🤣😂😂😂🤣🤣😂🤣🤣 اقا چرا هر خبری رو دوبار توییت میکنین؟!واقعا چرا؟!کدوم کسخلی پشت اکانته؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کرونا؛ اتحادیه اروپا تصمیم به بستن مرزهای بیرونی شنگن گرفتاتحادیه اروپا در اقدامی بی سابقه در خلال بحران ویروس کرونا مسافرانی که از خارج از این بلوک می آیند را برای ۳۰ روز از ورود منع خواهد کرد. انتظار می رود این اقدام در مورد ۲۶ عضو اتحادیه اروپا به علاوه ایسلند، لیختن‌اشتاین، نروژ و سوئیس اجرا شود. شهروندان بریتانیا معاف خواهند بود. در ایران اگر یک تلویزیون ماهواره ای برای اعتراض فراخوان بدهد، تمام کشور حکومت نظامی میشود و همه جا را می بندند. ولی وقتی به کرونا میرسد هیچ کس کاری نمیکند. حتی دارند از این وضعیت مردم استفاده میکنند که شاید تحریم برداشته شود. واقعا ظریف و روحانی در بچگی معلوم نیست که .... ماشالله! آفرین به ویراستار تون! خطای املایی و انشایی نداره این مطلب.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا و فوتبال اروپا؛ شاید 'مینی تورنمنت' تکلیف را مشخص کندبرگزاری یک 'مینی‌ تورنمنت' جزو گزینه‌هایی است که یوفا برای مشخص کردن تکلیف لیگ قهرمانان فوتبال اروپا و لیگ اروپا که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده‌اند، در نظر گرفته‌ است. مسئولان اتحادیه فوتبال اروپا، فردا (سه‌شنبه ۱۷ مارس) جلسه‌ای ویدئویی با طرف‌های اصلی درگیر در این ماجرا برگزار می‌کنند.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

ویروس کرونا؛ شاید 'مینی تورنمنت' تکلیف فوتبال اروپا را مشخص کندبرگزاری یک 'مینی‌ تورنمنت' جزو گزینه‌هایی است که یوفا برای مشخص کردن تکلیف لیگ قهرمانان فوتبال اروپا و لیگ اروپا که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده‌اند، در نظر گرفته‌ است. مسئولان اتحادیه فوتبال اروپا، فردا (سه‌شنبه ۱۷ مارس) جلسه‌ای ویدئویی با طرف‌های اصلی درگیر در این ماجرا برگزار می‌کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »