اتحادیه اروپا در جست‌وجوی نقشی کمابیش مستقل از آمریکا | DW | 06.10.2021

14/07/1400 09:58:00 ب.ظ

اقدامات یک جانبه و تک‌روانه آمریکا عملا چاره‌جویی و رویکرد مستقل‌تر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را الزام‌آور ساخته است. خروج آمریکا از افغانستان و رویکرد این کشور در قبال چین از مواردی است که باعث ناخشنودی اروپا شده است.

اقدامات یک جانبه و تک‌روانه آمریکا عملا چاره‌جویی و رویکرد مستقل‌تر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را الزام‌آور ساخته است. خروج آمریکا از افغانستان و رویکرد این کشور در قبال چین از مواردی است که باعث ناخشنودی اروپا شده است. شارل میشل، رئيس شورای اتحادیه اروپا در آغاز نشست دو روزه رهبران و سران کشورهای عضو این اتحادیه در اسلوونی اعلام کرد که موضوع بر سر افزایش وزن و نقش اتحادیه اروپا در صحنه بین‌المللی و دفاع از منافع و همچنین ارزش‌های مشترک این اتحادیه است.

اشاره میشل به عملکرد تک‌روانه ایالات متحده آمریکا در سیاست بین‌الملل است. با پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری، سیاستمداران اروپا به آن امید بسته بودند که دولت جدید آمریکا از سیاست‌های تک‌روانه دولت ترامپ فاصله گرفته و این دولت اقدامات خود را با متحدان اروپایی‌اش هماهنگ کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید خروج آمریکا از افغانستان بدون در نظر گرفتن نگرانی‌های اروپا و همچنین انعقاد پیمان استراتژیک این کشور با بریتانیا و استرالیا از جمله مواردی است که به خوش‌بینی این دسته از سیاستمداران اروپایی در قبال عملکرد دولت جدید آمریکا پایان داده است. headtopics.com

از سوی دیگر، کشورهای اروپایی با دیده تردید به سیاست و عملکرد دولت آمریکا در قبال چالش‌های برخاسته از اقدامات جمهوری خلق چین می‌نگرند. شارل میشل در نشست عالی رهبران و سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا ضمن تاکید بر نقش ناتو به عنوان ستون اصلی امنیت اروپا، خواستار ایفای نقش مستقل‌تر این اتحادیه شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تلاش برای بازسازی اعتماد از دست رفته اروپا و آمریکا با برنامه‌ریزی دیدار بورل‌ و بلینکنهم اکنون آنتونی بلینکن در پاریس است تا با ژان ایو لودریان، همتای فرانسوی خود گفتگو کند. او سعی دارد اعتماد از میان رفته میان کشورش و فرانسه در پی هم‌پیمانی آمریکا با استرالیا و بریتانیا در منطقه هند و اقیانوس آرام را بازسازی کند.

اسناد پاندورا؛ کدام کشورها از فهرست سیاه مالیاتی اروپا خارج شدند؟وزرای دارایی اتحادیه اروپا در پایان نشست روز سه‌شنبه خود در لوکزامبورگ بار دیگر با قرار گرفتن ترکیه در فهرست گریزگاه‌های مالیاتی مخالفت کردند و تنها دو روز پس از انتشار اسناد پاندورا به خروج آنگویلا، دومینیکا و جزایر سیشل از فهرست سیاه اتحادیه رای دادند.

برگزاری اولین ازدواج سلطنتی قرن حاضر در روسیه؛ اشراف‌زادگان از سراسر اروپا گردهم آمدندروسیه روز جمعه اولین عروسی سلطنتی خود را پس از انقلاب بلشویکی سال ۱۹۱۷ و سرنگونی امپراتوری نیکُلای الکساندروویچ رومانوف برگزار کرد و اشراف‌زادگان از سراسر اروپا برای حضور در این مراسم باشکوه سفر کردند. Cossack19217333 این داستانش چیه؟ soosan1333 پاینده ایران جاویدشاه KingdomWithPahlavi PahlaviReza ShahbanouFarah مگه تزار روسیه نه همه را ازبین بردند؟

پس از موفقیت اولیه در واکسیناسیون، اولویت بعدی تنظیم بازار استرئیس جمهور با تسلیت سالگرد شهادت امام رضا(ع) گفت: در تاریخ اسلام پس از هجرت پیامبر از مکه به مدینه که تمدن اسلامی را با سیره نبوی پایه‌گذاری کرد، هیچ هجرتی مهم‌تر از هجرت امام رضا(ع) از مدینه به توس نیست که سیره و نهضت رضوی را رقم زد. بنظرم اولویت بعدی خنک تر شدن هوا است !

انتصاب رئیس کل بانک مرکزی ایران؛ علی صالح‌آبادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق است🔺انتصاب رئیس کل بانک مرکزی ایران؛ علی صالح‌آبادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق است بانک مرکزی در اکثر کشورهای جهان اصلی ترین نهاد در حوزه سیاستگذاری های مالی و پولی است، اما این نهاد در ایران تابع دستورهای دولت و حاکمیت است. ⬇️ بیشتر بخوانید: Fear the temptation and the torment of Allah which will not come only to those of you who have done wrong, but it will come upon all of us......... چه شود ؟؟! يادم مياد وقتي مظاهري ميخواست وزير اقتصاد بشه ، از يك استاد دانشگاه جزوه يي در خصوص اقتصاد گرفته بود و با مطالعه همون جزوه كلماتي در باره اقتصاد گفت و وزير شد . كلا در اين كشور با تحصيلات درست كاري ندارند . كافيست ريش و تسبيح و جاي مهر داشته باشي و دو تا اصطلاح حفظ بشي هرچی اسکل شده یه منصبی دیگه وقتی ریس جمهور شیش کلاس سواد داره تازه امسال رفته کلاس هفتم یا وقتی که دستیار وزیر اقتصاد بیت کوین را ملکه بیت ها می نامد هیچ توقعی نداریم یا اسکل یا دکتر هستند

دادگاه انگلیس: حاکم دبی با بدافزار اسرائیلی از همسر سابقش جاسوسی کرده استدادگاه عالی انگلیس اعلام کرد، حاکم دبی دستوراتی را در خصوص جاسوسی از تلفن‌ همسر سابقش و تلفن‌های تیم وکلایش در چارچوب 'کمپین ارعاب و تهدید مستمر' در جریان دعوای حقوقی‌اش برای گرفتن حضانت دو فرزندش صادر کرده است.