اتحادیه اروپا خواستار راه حل دیپلماتیک برای بحران لیبی شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که خواستار راه حل دیپلماتیک برای بحران لیبی هستند. - خبرگزاری آناتولی

07.01.2020جوزف بورل، هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از گفتگو با وزرای خارجه ایتالیا، فرانسه، انگلیس و آلمان٬ طی یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل اظهار داشت: خواستار برقراری ارتباط با تمامی طرفین در لیبی و پیدا کردن راه حل دیپلماتیک برای بحران لیبی هستیم.

بورل با اشاره به اینکه تصمیم گرفتند با وزیران در بروکسل ملاقات و سفر خود به لیبی را لغو کنند گفت: نگران تحولات لیبی و ایران هستیم. مداخله خارجی در لیبی اوضاع را بدتر می کند. وی افزود: کنفرانس لیبی که در آلمان برگزار خواهد شد به یافتن راه حلی برای بحران لیبی کمک خواهد کرد. در سال 2011 شورای امنیت سازمان ملل متحد از لیبی خواست تا تصمیم تحریم تسلیحات را به طور کامل عملی کند. در مورد تحولات لیبی با مقامات ترکیه در تماس هستیم. افزایش دخالت خارجی را نمی پذیریم و نگرانی‌های خود را در این باره مطرح می کنیم.

گفتنی است بورل پس از دیدار با وزرای خارجه ایتالیا، فرانسه، انگلیس و آلمان طی بیانیه مشترکی اعلام کرد: مشکل لیبی را نمی توان با راه حل نظامی حل کرد و طولانی شدن درگیری‌ها درد و رنج بیشتری را به غیرنظامیان وارد می کند. خطر تفرقه و جدایی را افزایش داده و بی ثباتی در منطقه را گسترش می دهد. همچنین تهدید تروریسم را تشدید می کند. بنابراین پایان خصومت ها بسیار مهم است.

در این بیانیه تصریح شده است که مداخله خارجی در لیبی باعث بروز بحران شده و از آنجا که احزاب درگیر به پشتیبانی نظامی خارجی متکی هستند، تصمیمات حاکمیت لیبی تحت تاثیر بازیگران خارجی قرار خواهد گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست نشست اضطراری وزیران خارجه اتحادیه اروپا | DW | 06.01.2020با توجه به تشدید تنش میان ایران و آمریکا وزیر خارجه آلمان خواستار نشست اظطراری وزیران خارجه اتحادیه اروپا شد. صدراعظم آلمان هم قرار است برای گفت‌وگو در باره این بحران با رئیس جمهوری روسیه ملاقات کند. نوکر دیوث اضطراری با ضاده اروپایی ها با چهره کت وشلواری و لبخند چهره پلیدشون رو مخفی کردن...همین آلمانی ها بودند که به صدام سلاح شیمیایی دادند ...
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا نسبت به افزایش خشونت‌ها در لیبی هشدار دادجوزپ بورل در حالی بر حل بحران سیاسی و نظامی لیبی از راه دیپلماتیک تاکید کرد که شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است عصر روز دوشنبه برای بررسی بحران در این کشور به درخواست روسیه تشکیل جلسه دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا درباره «گام پنجم» نقض برجام از سوی ایران نشست اضطراری برگزار می کند🔺اتحادیه اروپا درباره «گام پنجم» نقض برجام از سوی ایران نشست اضطراری برگزار می کند ⚡️وزیران خارجه اتحادیه_اروپا قرار است روز جمعه، ۲۰ دی‌ماه، یک نشست اضطراری درباره گام پنجم نقض برجام از سوی ایران برگزار کنند. بزودی دوباره تحریمهای بین المللی اعمال میشه مكانيزم ماشه رو بكار بندازيد . اين تنها زباني هست كه رژيم رو به تسليم واخواهد داشت. در مقابل اخوندها عقب نشيني نكنيد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ظریف دعوت اتحادیه اروپا را رد کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اروپا برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا چه در چنته دارد؟ | DW | 07.01.2020تنش میان ایران و آمریکا به آستانه جنگ کشیده شده است. اروپا و آلمان خواستار 'حداکثر خویشتن‌داری و مسئولیت‌پذیری همه طرف‌ها درگیر' شدند. وزیرخارجه پیشین آلمان می‌گوید اروپا باید وارد عمل شود و دست به یک ریسک سیاسی زند. نیاز به ریسک نیست کافیه که اتحادیه اروپا دست از منافعش از حکومت آخوندی برداره وبیشتر سیاست مماشات با رژیم خونخوار رو کنار بزاره و به صدای تاریخ گوش بده..... بمش وسط باز عوضی ... که همین وسط بازی ریاکارنشون بلاخره گریبانشون رو میگیره ... همون طمع ترس از موج مهاجرا ... هم دوشیدن ایران ... اروپا و به خصوص آلمان هیچ هدفی جز کاستن از هجوم پناهنده گان خاورمیانه به کشورهایشان ندارند... دست از طرفداری از رژیم آخوندی بردارند و برای سقوط آن تلاش کنند ، از این هجوم سریعتر و بهتر کاسته خواهد شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

موضع وزیر خارجه آلمان درباره گام پنجم کاهش تعهدات برجامی ایران پس از نشست تروئیکای اروپاوزیر خارجه آلمان پس از دیدار با همتایان فرانسوی و انگلیسی خود در بروکسل: چیزی که ایران در مورد برجام اعلام کرده است، از نظر ما روند درستی نیست، باید در اروپا در مورد این وضعیت جدید به یک پاسخ مشترک برسیم ايشون خيلى گُ خورد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »