اتحادیه اروپا خواهان کنترل شدیدتر صادرات واکسن کرونا شد | DW | 26.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

سران اتحادیه اروپا در نشستی ویدیویی بر ضرورت کنترل صادرات واکسن کرونا تأکید کردند. صدر اعظم آلمان از تولیدکنندگان واکسن خواست به شکل جدی به تعهدات خود عمل کنند تا اتحادیه اروپا بتواند واکسن را به شکلی عادلانه توزیع کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سران کشورهای اتحادیه اروپا در نشستی ویدیویی از نظر کمیسیون این اتحادیه مبنی بر کنترل شدیدتر صادرات واکسن کرونا از قلمرو اتحادیه پشتیبانی کردند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، گفت چنانچه شرکت‌های تولیدکننده واکسن کرونا به تعهدات خود در قبال اتحادیه اروپا عمل نکنند، مقررات صدور واکسن از قلمرو اتحادیه تشدید خواهد شد.از جمله به نقض تعهدات از سوی شرکت بریتانیایی - سوئدی آسترازنکا اشاره شد؛ این شرکت به تعهدات خود در قبال اتحادیه اروپا وفادار نبوده، اما در عین حال ترجیح داده است که واکسن تولیدی در اتحادیه اروپا را به بریتانیا صادر کند.

خانم مرکل همچنین تأکید کرد که جهت پیکار جدی با پاندمی، ضرورت دارد که تقسیم واکسن در اتحادیه اروپا متناسب با میزان گسترش پاندمی انجام گیرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاخیر در ارسال محموله‌های واکسن کرونا؛ اتحادیه اروپا شرکت آسترازنکا را به دادگاه می‌کشانداین روند قانونی بر ضد آسترازنکا در حالی در پیش گرفته شده که گزارش برخی موارد خون‌لختگی پس از دریافت واکسن تولیدی این شرکت بسیاری از کشورهای اروپایی را بر آن داشته تا برای استفاده از این واکسن محدودیت‌هایی را وضع کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: تا سهم عادلانه واکسن را نگیریم آسترازنکا صادر نمی‌کنیم«ساده‌لوحی بس است. تا زمانی که شرکت‌های دارویی به تعهدات خود در برابر اتحادیه اروپا پایبند نیستند، ما باید تمام صادرات آنها را مسدود كنیم.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایجاد دو کارخانه تولید واکسن کرونا در اتحادیه اروپا | DW | 27.03.2021اتحادیه اروپا امیدوار است که کارخانه‌های جدید در آلمان و هلند بخش قابل توجهی از نیازهای این منطقه به واکسن کرونا را برطرف کند. برای بریتانیا محدودیت‌های صادراتی در نظر گرفته شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

یک مقام آژانس دارویی اتحادیه اروپا ارتباط میان واکسن آسترازنکا و خون‌لختگی را تایید کردمارکو کاوالری، مسئول سیاست‌گذاری واکسیناسیون در آژانس دارویی اروپا در گفتگو با روزنامه ایتالیایی «ایل مساگرو» گفت: «ما از این پس می‌توانیم این ارتباط را تایید کنیم. این مسئله به وضوح روشن است.» دلیل بازاریابی به شیوه‌ی «نعل وارونه» و در نهایت خرید انبوه این فرآورده پزشکی معیوب هم از سوی شبکه ج اسلامی مشخص شد. چندین سال است ارتباط میان شدت بالای جراحات تصادفات جاده‌ای با حلبی‌های فرانس‌خودرو نیز تأئید شده است و به همین دلیل مقصد آن بجای سایت‌های اسقاطی بازار ایران است. ssheflera بله_به_خون_لختگی 😂😂😂😂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا برای خرید ۱.۸ میلیارد دوز واکسن کرونا با «فایزر-بیون‌تک» قرارداد بستاتحادیه اروپا امیدوار است که دوزهای جدید واکسن «فایزر-بیون تک» به واکسیناسیون کودکان و نوجوانان و ایجاد ایمنی در جمعیت کشورهای عضو این اتحادیه در مقابل گونه‌های جدید ویروس کرونا کمک کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »