اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه کره شمالی را تمدید کرد

09/05/1399 08:21 ب.ظ

اتحادیه اروپا در واکنش به فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی، تحریم‌های خود علیه این کشور را برای یک سال دیگر تمدید کرد. - خبرگزاری آناتولی

اتحادیه اروپا در واکنش به فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی، تحریم‌های خود علیه این کشور را برای یک سال دیگر تمدید کرد. - خبرگزاری آناتولی شورای اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در واکنش به فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی، تحریم‌های خود علیه 57 فرد و 9 نهاد این کشور را برای یک سال دیگر تمدید می کند.

بر اساس این بیانیه، تحریم‌ها علیه کره شمالی، شامل ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی افراد و نهادهایی می‌شود که در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند.

این تحریم‌ها به دلیل فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی‌، آزمایشات موشک بالستیک و سایر سلاح‌های کشتار جمعی که نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است، اجرا می شوند. در این بیانیه تاکید شده که اقدامات اتحادیه اروپا درباره کره شمالی شدیدترین تحریم‌های اعمال شده توسط این اتحادیه برای یک کشور بود.

اتحادیه اروپا برای اولین بار در دسامبر 2006، در راستای قطعنامه‌های سازمان ملل تحریم‌هایی را علیه کره شمالی وضع کرد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

برایان هوک: پیشنهاد تمدید تحریم‌های تسلیحاتی اتحادیه اروپا علیه ایران کافی نیستبرایان هوک: پیشنهاد تمدید تحریم‌های تسلیحاتی اتحادیه اروپا علیه ایران کافی نیست نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در ادامه سیاست‌های خصمانه واشنگتن علیه کشورمان، از جامعه جهانی خواست تا تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران را تمدید کنند

چین: باید دست در دست اتحادیه اروپا برای احیای اقتصاد جهان تلاش کنیمچین و اتحادیه اروپا قرار است در زمینه پیشگیری از ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا و تولید واکسن بیماری «کووید ۱۹» با یکدیگر همکاری کنند.

اتحادیه اروپا پناهچویان آسیب‌پذیر را به آلمان و فنلاند منتقل می‌کنداز سال ۲۰۱۶ میلادی که برخی کشورهای اروپایی مرز خود را به روی هجوم پناهجویان به ویژه از کشور جنگزده سوریه بستند، تا کنون ده‌ها هزار متقاضی پناهندگی در یونان گیر افتاده‌اند.

اتحادیه اروپا مجموعه‌ای از تدابیر را برای مقابله با بحران هنگ‌کنگ تصویب کرد | DW | 29.07.2020۲۷ کشور اتحادیه اروپا در مورد یک رویکرد مشترک در شیوه رویارویی با بحران هنگ‌کنگ توافق کردند. وزیر خارجه آلمان تصویب بسته واکنش‌ها علیه 'قانون امنیت ملی چین' در هنگ‌کنگ را نشانه همبستگی این اتحادیه دانست.

در واکنش به قانون امنیتی چین؛ اتحادیه اروپا صادرات تجهیزات و فناوری به هنگ کنگ را محدود می‌کنددر واکنش به قانون امنیتی چین؛ اتحادیه اروپا صادرات تجهیزات و فناوری به هنگ کنگ را محدود می‌کند استرالیا، کانادا، و ایالات متحده هم در اوایل ماه جاری پیمان‌‌های استرداد متهمان با هنگ کنگ را به حالت تعلیق درآورده بودند.

چین به تصمیم اروپا برای محدودیت صادرات تجهیزات نظارتی به همگ کنگ اعتراض کردسخنگوی وزارت امور خارجه چین محدودیت صادرات اتحادیه اروپا را «نقض هنجار اساسی روابط بین‌الملل مبنی عدم دخالت در امور داخلی سایر كشورها» خواند.

اتحادیه اروپا در واکنش به فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی، تحریم‌های خود علیه این کشور را برای یک سال دیگر تمدید کرد.بروکسل/خبرگزاری آناتولی

شورای اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در واکنش به فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی، تحریم‌های خود علیه 57 فرد و 9 نهاد این کشور را برای یک سال دیگر تمدید می کند.

بر اساس این بیانیه، تحریم‌ها علیه کره شمالی، شامل ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی افراد و نهادهایی می‌شود که در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند.

این تحریم‌ها به دلیل فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی‌، آزمایشات موشک بالستیک و سایر سلاح‌های کشتار جمعی که نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است، اجرا می شوند.

در این بیانیه تاکید شده که اقدامات اتحادیه اروپا درباره کره شمالی شدیدترین تحریم‌های اعمال شده توسط این اتحادیه برای یک کشور بود.

اتحادیه اروپا برای اولین بار در دسامبر 2006، در راستای قطعنامه‌های سازمان ملل تحریم‌هایی را علیه کره شمالی وضع کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز ماه گذشته اعلام کرد تحریم‌های کشورش علیه کره شمالی را به مدت یک سال تمدید کرده است.