اتحادیه اروپا حملات تروریستی در افغانستان را محکوم کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا حملات تروریستی امروز به بیمارستانی در کابل و یک مراسم تشییع جنازه در ولایت ننگرهار واقع در شرق افغانستان را محکوم کرد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای حملات تروریستی امروز به بیمارستانی در کابل و یک مراسم تشییع جنازه در ولایت ننگرهار واقع در شرق افغانستان را محکوم کرد.

وی در این بیانیه افزود: جمله‌ای برای توصیف این حملات وحشیانه در افغانستان وجود ندارد. ده‌ها غیرنظامی بی گناه جان خود را از دست داده یا زخمی شدند. هدف قرار دادن مادران، نوزادان، پرستاران و خانواده های عزادار کاملا غیر انسانی و وحشیانه است. بورل با اشاره به حمله تروریستی علیه بیمارستانی در منطقه دشت برچی که پزشکان بدون مرز در آن فعالیت داشتند، تاکید کرد: این حملات نقض آشکار حقوق بین‌الملل بشردوستانه است و عاملان آن باید مجازات شوند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه باید هرچه سریعتر آتش‌بس دائمی در افغانستان برقرار شود، بیان کرد: اتحادیه اروپا همه طرف‌ها را به برقراری آتش‌بس دائمی فرا می‌خواند. افراد مسلح صبح امروز به بیمارستانی در منطقه دشت برچی واقع در حوزه سیزدهم امنیتی کابل، پایتخت افغانستان حمله کردند. بر اثر این حمله 13 غیرنظامی جان باختند. همچنین در پی انفجار بمب در منطقه خیوه شهرستان کوزکنر این ولایت 21 نفر کشته و 55 نفر دیگر شدند. این انفجار در مراسم تشییع شیخ اکرم، از فرماندهان پلیس ننگرهار رخ داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تکاپوی فوتبال اروپا برای آغاز دوباره - BBC News فارسیبا اعلام شروع دوباره لیگ فوتبال آلمان از هفته آینده، بقیه لیگ‌های مهم فوتبال اروپا به جز لیگ فرانسه به جنب و جوش افتادند تا بتوانند از ماه بعد مسابقه‌ها را شروع کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پارلمان لیبی سکوت سازمان ملل در برابر حملات حفتر را محکوم کردرئیس پارلمان لیبی ضمن محکوم کردن سکوت سازمان ملل در قبال حملات شبه نظامیان خلیفه حفتر تاکید کرد تا زمانیکه این حملات متوقف نشود، هیچ مذاکره‌ای را نخواهیم پذیرفت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش دولت افغانستان به حملات تروریستی امروز در کابل و ننگرهارسخنگوی ریاست جمهوری افغانستان ضمن محکوم کردن حملات تروریستی امروز در این کشور بی اعتنایی گروه طالبان به صلح را مانع برقراری آتش بس در افغانستان خواند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آغاز دور جدید مذاکرات پسابرکسیت در سایه کرونااتحادیه اروپا می‌گوید که بریتانیا با وجود کاهش عمدی سرعت مذاکرات، موارد مهم را جدی نمی‌گیرد و در عین حال تمایلی برای تمدید دوره گفت‌وگوها هم نشان نمی‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اشرف غنی دستوراز سرگیری حملات نظامی علیه طالبان را صادر کرد | DW | 12.05.2020در پی دو حمله مرگبار در افغانستان اشرف غنی دستور داد نیروهای نظامی افغانستان از حالت دفاعی خارج شده و به حملات نظامی علیه طالبان و دیگر گروه‌های شورشی دست بزنند. آخر و عاقبت اعتماد به آمریکا و طالبان تازه ترامپ گفت که موافقت نامه صلح امضا کرده و هم چی تموم شده طالبان که گفت تو حمله دست نداشته!!! طالبان همیشه حملات خودش رو‌ پذیرفته به نظر میرسه این حمله کار عوامل خود رئیس جمهور غنی است که نمیخواهد زیر بار صلح برود چون احساس می کند در صورت صلح قدرتش را از دست میدهد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

غنی: شاهد حملات تروریستی داعش و طالبان در رمضان هستیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »