اتحادیه اروپا واکسن کووید۱۹ شرکت مدرنا را تایید کرد

18/10/1399 12:24 ق.ظ

اتحادیه اروپا واکسن کووید۱۹ شرکت مدرنا را تایید کرد اِوِر کوک، مدیر اجرایی آژانس دارویی اروپا، گفت: «این واکسن ابزار دیگری برای غلبه بر شرایط اضطراری موجود در اختیار ما قرار می‌دهد.»

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. به گزارش آسوشیتدپرس، کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا مجوز مشروط برای بازاریابی این واکسن را صادر کرد.

این تصمیم هنگامی گرفته شد که موارد کووید۱۹ در بسیاری از کشورهای اروپایی افزایش یافته و روند کند واکسیناسیون در سراسر کشورهای آن اتحادیه مورد انتقاد قرار گرفته است. مجموعاً حدود ۴۵۰ میلیون نفر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی می‌‌‌کنند.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، در بیانیه ای گفت: «ما تعداد بیشتری از واکسن‌های کووید-۱۹ را به مردم اروپا ارائه می‌دهیم. با احتساب واکسن مدرنا، دومین واکسن مجاز در اتحادیه اروپا، ۱۶۰ میلیون دُز دیگر خواهیم داشت و واکسن‌های بیشتری نیز در دسترس خواهد بود.»

آژانس دارویی اروپا روز چهارشنبه پس از برگزاری یک جلسه مجوز مشروط برای بازاریابی و توزیع واکسن شرکت مدرنا را صادر کرد. اِوِر کوک، مدیر اجرایی آژانس دارویی اروپا، گفت: «این واکسن ابزار دیگری برای غلبه بر شرایط اضطراری موجود در اختیار ما قرار می‌دهد.» headtopics.com

کنگره، عوضیا

امریکا در التهابه شما کسشعر خبر میزنید ؟؟؟

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

رئیس شورای اتحادیه اروپا و رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا به ترکیه سفر می‌کنندرئیس شورای اروپا و رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا به ترکیه سفر می‌کنند

اتحادیه اروپا: تا سهم عادلانه واکسن را نگیریم آسترازنکا صادر نمی‌کنیم«ساده‌لوحی بس است. تا زمانی که شرکت‌های دارویی به تعهدات خود در برابر اتحادیه اروپا پایبند نیستند، ما باید تمام صادرات آنها را مسدود كنیم.»

اتحادیه اروپا خواهان کنترل شدیدتر صادرات واکسن کرونا شد | DW | 26.03.2021سران اتحادیه اروپا در نشستی ویدیویی بر ضرورت کنترل صادرات واکسن کرونا تأکید کردند. صدر اعظم آلمان از تولیدکنندگان واکسن خواست به شکل جدی به تعهدات خود عمل کنند تا اتحادیه اروپا بتواند واکسن را به شکلی عادلانه توزیع کند.

ایجاد دو کارخانه تولید واکسن کرونا در اتحادیه اروپا | DW | 27.03.2021اتحادیه اروپا امیدوار است که کارخانه‌های جدید در آلمان و هلند بخش قابل توجهی از نیازهای این منطقه به واکسن کرونا را برطرف کند. برای بریتانیا محدودیت‌های صادراتی در نظر گرفته شده است.

آژانس دارویی اتحادیه اروپا مهر تایید زد: واکسن آسترازنکا ایمن استآژانس دارویی اتحادیه اروپا در عین حال تاکید کرده که در جایگاهی قرار ندارد که «ارتباط قطعی» میان دریافت واکسن آکسفورد/آسترازنکا و اختلالات نادر گزارش شده در خصوص انعقاد‌های خونی را نفی کند. morgh_amin خب پس بزنید بمیرید 😁😁 از فایزر چه خبر

اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر واکسن کرونا نمی‌فرستدرئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه نمی‌تواند به کشورهای فقیر واکسن کرونا بفرستد. - خبرگزاری آناتولی

کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه ۱۷ دی واکسن کووید۱۹ ساخته شده توسط شرکت داروسازی مدرنا را تایید کرد. این دومین واکسنی است که اکنون در دسترس ۲۷ کشور اروپایی قرار می‌گیرد تا در نبردی بی‌وقفه برای مهار کردن ویروس کرونا که سراسر آن قاره را فرا گرفته است، استفاده شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا مجوز مشروط برای بازاریابی این واکسن را صادر کرد. این تصمیم هنگامی گرفته شد که موارد کووید۱۹ در بسیاری از کشورهای اروپایی افزایش یافته و روند کند واکسیناسیون در سراسر کشورهای آن اتحادیه مورد انتقاد قرار گرفته است. مجموعاً حدود ۴۵۰ میلیون نفر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی می‌‌‌کنند.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، در بیانیه ای گفت: «ما تعداد بیشتری از واکسن‌های کووید-۱۹ را به مردم اروپا ارائه می‌دهیم. با احتساب واکسن مدرنا، دومین واکسن مجاز در اتحادیه اروپا، ۱۶۰ میلیون دُز دیگر خواهیم داشت و واکسن‌های بیشتری نیز در دسترس خواهد بود.»

آژانس دارویی اروپا روز چهارشنبه پس از برگزاری یک جلسه مجوز مشروط برای بازاریابی و توزیع واکسن شرکت مدرنا را صادر کرد.

اِوِر کوک، مدیر اجرایی آژانس دارویی اروپا، گفت: «این واکسن ابزار دیگری برای غلبه بر شرایط اضطراری موجود در اختیار ما قرار می‌دهد.»

آژانس دارویی اروپا ماه گذشته همین اجازه مشروط را برای واکسن ویروس کرونا محصول مشترک شرکت آمریکایی فایزر و شرکت آلمانی بایو ان تک صادر کرده بود. هر دو واکسن باید دو دُز و در دو جلسه جداگانه تزریق شوند.

اتحادیه اروپا تا کنون ۸۰ میلیون دُز واکسن مدرنا سفارش داده است و می‌تواند ۸۰ میلیون دُز دیگر را نیز سفارش دهد. اتحادیه اروپا همچنین تعهد کرده است که ۳۰۰ میلیون دُز واکسن فایزر/بایو ان تک خریداری کند.

مدرنا می‌‌خواهد تولید واکسن کووید۱۹ را به میزان ۲۰ درصد افزایش دهد

شرکت داروسازی «مدرنا» اعلام کرد، قصد دارد ۱۰۰ میلیون دُز بیشتر از آن چه در ابتدا پیش‌بینی کرده بود، واکسن کووید۱۹ تولید کند.