اتحادیه اروپا حملات ترکیه را محکوم کرد

22/07/1398 05:45 ب.ظ

اتحادیه اروپا حمله ترکیه به شمال سوریه را محکوم کرد و خواستار توقف فروش اسلحه به آنکارا شد جزئیات بیشتر🔽

اعضای اتحادیه اروپا روز دوشنبه در جریان نشست وزرای خارجه در لوکزامبورگ، به اتفاق آراء حملۀ نظامی ترکیه به مناطق کردنشین شمال سوریه را محکوم کردند و از تمام کشورهای عضو خواستند تا فروش اسلحه به آنکارا را متوقف کنند.رئیس کمیسیون اروپا افزود که این اتحادیه همچنین «از تمام کشورهای عضو خواست تا فروش هرگونه سلاح» به آنکارا را متوقف کنند.

رئیس کمیسیون اروپا افزود که این اتحادیه همچنین «از تمام کشورهای عضو خواست تا فروش هرگونه سلاح» به آنکارا را متوقف کنند. این اتحادیه، ضمن محکوم کردن حملات نظامی ترکیه، اعلام کرد که این حملات بطور جدی ثبات و امنیت را در کل منطقه تضعیف می‌کند و باعث رنج غیرنظامیان و آوارگی بیشتر آنها می‌شود.

در این بیانیه بار دیگر بر وحدت، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید شد. ۲۸ کشور عضو اعلام کردند که نگرانی‌های امنیتی ترکیه باید از طریق سیاسی و دیپلماتیک و مطابق با قوانین بین‌الملل حل و فصل شود و نه اقدام نظامی.

اتحادیه با توجه به عواقب دردناک حمله نظامی ترکیه، از همه کشورهای عضو خواست که فروش اسلحه به ترکیه را متوقف کنند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

گدا زادگان حقیر!!! اساسا این اتحادیه اروپا غیر از محکومیت کار دیگه ای بلده ترکیه متنبه شد

حملات ی.پ.گ/پ.ک.ک به غیرنظامیان در شانلی اورفا ادامه داردیک غیرنظامی دیگر بر اثر حمله تروریست‌های ی.پ.گ/پ.ک.ک به شهرهای سوروچ و آکچاقلعه در شانلی‌اورفای ترکیه زخمی شد.

رویترز: مقامات کرد سوریه از «توافق نظامی اولیه» با دولت برای مقابله با حملات ترکیه خبر دادند🔺رویترز: مقامات کرد سوریه از «توافق نظامی اولیه» با دولت برای مقابله با حملات ترکیه خبر دادند ⚡️مقامات کرد سوریه می گویند با دولت سوریه برای مقابله با حملات ترکیه به توافق رسید‌ه‌اند. گزارش‌ها حاکی از پیشروی ارتش سوریه به سمت مرزهای شمالی این کشور است. گروههای تروریستی کرد سالها کشتار نمودند که دولتی مستقل در سوریه ایجاد کنن.به بشار اسد خیانت کردند.خدارا شکر که ترکیه کاری کرد که بدون خونریزی اقدامات تروریستها خفه بشه.اشالله مهاجران به منطقه امن و خاک خود بازگردند.

دولت لیبی پیشنهاد اتحادیه عرب علیه ترکیه را رد کردحزب وفاق هستند که یه بخشی از لیبی دستشونه و اردوغان علیه حقتر حمایت‌شون می‌کنه و براشون سلاح و مهمات می‌فرسته برای پیش‌برد تفکرات اخوانی‌اش. تابلوئه که این حزب علیه اردوغان چیزی رو تایید نمی کنن. مگه لیبی دولت هم داره ۰اردوغان پدر خوانده داعش

سازمان ملل حمله تروریستی به مسجدی در بورکینافاسو را محکوم کرددبیر کل سازمان ملل حمله تروریستی روز جمعه به مسجدی در شمال بورکینافاسو را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

موگرینی: در مورد اقدامات تقابلی علیه ترکیه بحث می‌شودفدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دوشنبه 14 اکتبر در نشست شورای وزیران خارجه این تازه از خواب بیداره شده حاژ خانم موگرینی دوست دختر ماله کش اعظم ! الهههههی خانم موگرینی هم ناراحت حیونکی خانم موگرینی دیر چشمهایت را باز کردی الکلش زیاد بود. بخوابی فکر کنم دنیا امن تر هست.

قوانین اخذ ویزای شنگن و ورود به اتحادیه اروپا چه تغییراتی خواهند کرد؟کشورهای عضو پیمان شنگن تلاش دارند تا با به روزرسانی مقررات و وضع تدابیر جدید ورود مسافران را ساماندهی کنند. از این رو به مسافران توصیه شده است که از تغییرات تازه آگاه باشند و خود را برای آنها آماده کنند. نگاهی می‌اندازیم به شماری از این تغییرات اعلام شده که قرار است در آینده نزدیک اعمال شوند.

اعضای اتحادیه اروپا روز دوشنبه در جریان نشست وزرای خارجه در لوکزامبورگ، به اتفاق آراء حملۀ نظامی ترکیه به مناطق کردنشین شمال سوریه را محکوم کردند و از تمام کشورهای عضو خواستند تا فروش اسلحه به آنکارا را متوقف کنند.

جوزف بورل، رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد که ۲۸ کشور عضو این اتحادیه «به اتفاق آراء تصمیم به محکوم کردن ترکیه گرفتند» و از ترکیه خواستند تا «هرچه سریع‌تر این حملات را متوقف کند.»

رئیس کمیسیون اروپا افزود که این اتحادیه همچنین «از تمام کشورهای عضو خواست تا فروش هرگونه سلاح» به آنکارا را متوقف کنند.

پیش از این اعلام موضعِ قوی و همگانی نیز، بارها اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو از حملۀ نظامی آنکارا به مناطق کردنشین شمال ترکیه انتقاد کرده و خواستار توقف آن شده بودند اما شش روز پس از آغاز این حملات، هنوز نشانه‌ای از پاسخ مثبت آنکارا به این درخواست هم‌پیمانانش دیده نمی‌شود.در بیانیه‌ای که به تایید همۀ اعضای اتحادیه اروپا رسید، از ترکیه خواسته شد تا اقدام نظامی یکجانبۀ خود را در شمال شرق سوریه متوقف کند و نیروهای خود را عقب بکشد.

این اتحادیه، ضمن محکوم کردن حملات نظامی ترکیه، اعلام کرد که این حملات بطور جدی ثبات و امنیت را در کل منطقه تضعیف می‌کند و باعث رنج غیرنظامیان و آوارگی بیشتر آنها می‌شود.

اتحادیه تاکید کرد که این کارِ ترکیه، پیشبرد روند سیاسی به رهبری سازمان ملل برای رسیدن به صلح در سوریه را سخت‌تر و پیشرفت‌های چشمگیری که ائتلاف جهانی در مبارزه با داعش به دست آورده را تضعیف می‌کند.

در این بیانیه بار دیگر بر وحدت، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید شد. ۲۸ کشور عضو اعلام کردند که نگرانی‌های امنیتی ترکیه باید از طریق سیاسی و دیپلماتیک و مطابق با قوانین بین‌الملل حل و فصل شود و نه اقدام نظامی.

اتحادیه همچنین خواستار برگزاری فوریِ نشست وزرای کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی علیه داعش برای پیگیری تحولات در خاک سوریه، همچنین تشکیل نشست شورای امنیت به منظور متوقف کردن اقدام نظامی یکجانبۀ ترکیه شد.

اتحادیه با توجه به عواقب دردناک حمله نظامی ترکیه، از همه کشورهای عضو خواست که فروش اسلحه به ترکیه را متوقف کنند.

این اتحادیه اعلام کرد که در مناطقی که حقوق جمعیت محلی نادیده گرفته یا نقض می‌شود، هیچ کمکی برای تثبیت وضعیت یا توسعه ارائه نخواهد داد.ششمین روز حمله نظامی ترکیه به کُردهای سوریه؛ شورشیان تحت حمایت ترکیه وارد تل‌ابیض شدنداسپانیا، اتریش و بلژیک روز دوشنبه به آلمان و فرانسه پیوستند و از طرح توقف فروش اسلحه به ترکیه حمایت کردند.

پیش از این پاریس و برلین رسما اعلام کرده بودند که فروش سلاح به ترکیه را متوقف کرده‌اند. فنلاند و هلند نیز از توقف قریب‌الوقوع صادرات سلاح خود به این کشور خبر دادند.

به گفتۀ دیپلمات‌های اتحادیه اروپا، این اولین قدم در راستای اجرایی کردن مجموعه‌ای از مجازات‌ها علیه حملات آنکارا و فشار بر ترکیه برای توقف عملیات نظامی خود در سرزمین‌های روژاوا است.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان اعلام کرد: «نمی‌خواهیم از این جنگ حمایت کنیم و به همین دلیل نمی‌خواهیم که اسلحه‌هایمان را در دسترس ترکیه قرار دهیم.»

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه نیز گفت که این حملات «ویرانی‌های انسانی جدی» به همراه دارد و بر این اساس باید «در موضوع صادرات اسلحه به ترکیه، موضعی محکم اتخاذ شود.»

بنا بر اعلام یوروستات مرکز آمار اتحادیه اروپا، سال گذشته از این اتحادیه انواع سلاح از جمله موشک به ارزش ۴۵ میلیون یورو به ترکیه صادر شده است. فرانسه نیز مجموعه‌ای از هواپیما (نظامی و غیرنظامی) را به ارزش ۱.۴ میلیارد یورو به ترکیه صادر کرده است.

ایتالیا بزرگترین فروشندۀ اسلحه به آنکارا است و پس از این کشور نیز اسپانیا، بریتانیا و آلمان قرار دارند.