اتحادیه اروپا تحریم مقام‌های روسیه را به دلیل محکومیت ناوالنی و سرکوب معترضان بررسی می‌کند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

دست‌کم دو منبع دیپلماتیک اتحادیه اروپا گفته‌اند که تنها راه احتمالی آزادی الکسی ناوالنی، تحریم مقام‌های ارشد روسیه است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه در نشست عادی خود امکان اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه را به‌دلیل محکومیت الکسی ناوالنی به زندان و سرکوب گسترده هواداران وی در دستور کار قرار می‌دهند.امکان تحریم مقام‌های روسیه تنها دو هفته پس از سفر جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مسکو مطرح می‌شود. آقای بورل و سرگئی لاوروف جمعه دو هفته پیش و در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته بودند که «رایزنی میان مسکو و بروکسل با وجود همه اختلاف‌ها ادامه خواهد یافت.

با این حال اخراج دو دیپلمات اروپایی از روسیه، انتقال الکسی ناوالنی به زندان و سرکوب گسترده معترضان مناسبات میان دو طرف را در روزهای گذشته بیش از پیش بحرانی کرده است.یک مقام آگاه دیپلماتیک روز یکشنبه به خبرگزاری روزتیر گفت: «تنها راه آزادی الکسی ناوالنی اعمال تحریم‌های سخت علیه رهبران مسکو است.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه هفته گذشته در گفت‌و‌گو با یک رسانه داخلی، احتمال قطع روابط میان مسکو و بروکسل را منتفی ندانسته و اتحادیه اروپا را به بدبینی شدید نسبت به روسیه متهم کرده بود. الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت ولادیمیر پوتین شامگاه یکشنبه ۱۷ ژانویه و در بدو ورود به فرودگاه مسکو بازداشت شد. آقای ناوالنی سه ماه قبل بر اثر مسمومیت با آنچه عامل اعصاب نوویچوک عنوان می‌شود، برای درمان به آلمان منتقل شده بود. حکم دو سال و نیم حبس تعلیقی وی به‌دلیل نقض شرایط آزادی مشروط به اجرا گذاشته شده است. در هفته‌های گذشته، پلیس روسیه بیش از هزار نفر از معترضان به بازداشت این چهره برجسته اپوزیسیون را بازداشت کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آلمان خودشو وابسته به نفت و گاز روسیه کرده بعیده تحریم جدی در کار باشه افسار اتحادیه اروپا دست پوتینه

با احترام به آزادی بیان.ناوالتی عزیز،تو در جهنمی خواهی سوخت که بدست خودت روشن کردی و بدست ریاکاران غربی مشتعل شد.چنانکه رهبر اپوزوسیون ونزوئلا رو برسمیت شناختن،تو رو هم در سختترین روزهای در پیش رو به رسمیت خواهند شناخت و حمایت خواهند کرد.تو بظاهر زرنگترین و حقیقتا،احمق ترینی.

شوخی میکنند جدی نگیرید

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.