اتحادیه اروپا به دنبال یافتن «راه‌حل میانه»؛ بورل، انریکه مورا را به تهران می‌فرستد

17/02/1401 04:09:00 ب.ظ

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید در سفر مورا به تهران قصد دارد به مقام‌های جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد دهد که برچسب تروریستی از روی سپاه پاسداران برداشته شود اما تحریم‌ها علیه بخش‌های امنیتی و اقتصادی این نهاد همچنان پابرجا بماند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید در سفر مورا به تهران قصد دارد به مقام‌های جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد دهد که برچسب تروریستی از روی سپاه پاسداران برداشته شود اما تحریم‌ها علیه بخش‌های امنیتی و اقتصادی این نهاد همچنان پابرجا بماند. اتحادیه اروپا آخرین تلاش‌های خود را برای نجات توافق هسته‌ای ایران و خروج مذاکرات احیای برجام از بن‌بست ایجاد شده به کار می‌بندد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در همین رابطه به رسانه فایننشیال تایمز می‌گوید که او تلاش دارد با یافتن یک «راه میانه» به بن‌بستی که تلاش‌های دیپلماتیک بیش از یک ساله اتحادیه اروپا را تهدید می‌کند، خاتمه دهد.

گفتگوهای ایران و قدرت‌های جهانی از اواخر ماه مارس متوقف شده و طرفین دیگر برای مذاکره به وین بازنگشته‌اند. گزارش‌ها حاکی از آن است که خروج سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده اصلی‌ترین گره باقی‌مانده میان تهران و واشنگتن است.

ایران اصرار دارد که واشنگتن این اقدام دولت ترامپ در قبال سپاه پاسداران را لغو کند و در مقابل کاخ سفید می‌گوید برای این منظور ایران باید تضمین‌هایی به آمریکا ارائه دهد تا واشنگتن اطمینان حاصل نماید که دیگر تهران موضوع خونخواهی قاسم سلیمانی را از طریق تهدید جانی مقام‌های دولت پیشین آمریکا دنبال نخواهد کرد. headtopics.com

در همین راستا بورل می‌گوید قصد دارد معاون خود یعنی انریکه مورا را بار دیگر به تهران بفرستد تا مقام‌های جمهوری اسلامی بر سر یافتن راه‌حل‌های جایگزین گفتگو کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

رویترز: افزایش بهای نفت به ایران کمک می‌کند برای بازگشت به برجام زمان بخردخبرگزاری رویترز روز پنج‌شنبه، ۱۵ اردیبهشت، به نقل از چند مقام آگاه به سیاست‌های حکومت ایران نوشت که در پی افزایش بهای نفت تحت تأثیر جنگ در اوکراین، «رهبران مذهبی جمهوری اسلامی...

واردات ۲۰۰ هزار تن روغن خام به کشور/ بازار به تعادل می‌رسدمعاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از واردات ۲۰۰ هزار تن روغن خام به کشور برای تامین نیاز کشور خبر داد و اعلام کرد: تا آخر این هفته بازار روغن به تعادل می رسد.

به ازای فروش نان، یارانه به حساب نانوا واریز می‌شودوزیر اقتصاد: *به ازای فروش نان، یارانه به حساب نانوا واریز می‌شود *قیمت نان افزایش نمی‌یابد *تعدیل قیمت آرد موجب کاهش قاچاق می‌شود *دولت اجرای طرح در خصوص «نان سنتی» را به خود ما سپرد که از این هفته در برخی استان‌ها آغاز می‌شود در این صورت چه تضمینی هست که نانوا آرد را بطور آزاد نفروشد؟ تصور کنید نانوا هستید لیست فروش فیک میسازید و آرد را بصورت آزاد میفروشید. یارانه به جیب شما میرود و نیازی به کار کردن ندارید 1 nun khali mardom dashtan a, unam ....

اسماعیل عبدی در ششمین روز اعتصاب به زندان کچویی کرج منتقل شد | DW | 06.05.2022اسماعیل عبدی دبیر کانون صنفی معلمان تهران در حالی کە برای ششمین روز متوالی در اعتراض به صدور 'احکام امنیتی برای فعالان صنفی' در اعتصاب غذا بود، از زندان مرکزی کرج به زندان کچویی در همین شهر منتقل شد. هنوز 'فاصله هاست'،تا بازداشتی های 'نگون بخت' اعتراضات آرام،در غرب و آلمان، پس بی زحمت 'دستی' را بکشید؟!.................... هیس!

چین بدون نام بردن از کرونا، بازی‌های آسیایی را به تعویق انداختبا تصمیم دولت چین، رقابت‌های آسیایی «هانگژو» که قرار بود در ماه سپتامبر ۲۰۲۲ به میزبانی این شهر در چین برگزار شود، به تعویق افتاد. شورای المپیک آسیا حدس زده که این تصمیم چین، به دلیل همه‌گیری مجدد کرونا در این کشور اتخاذ شده است. اطلاع_رسانی

اعتصاب غذای فرهاد میثمی در اعتراض به حکم اعدام احمدرضا جلالیفرهاد میثمی، فعال مدنی با ارسال نامه‌ای از زندان رجایی‌شهر گفت تا زمانی اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی پژوهشگر دوتابعیتیِ زندانی لغو نشود، دست به اعتصاب غذا خواهد زد.