اتحادیه اروپا و میقاتی: ایران لبنان را بی‌ثبات و حزب‌الله نقض حاکمیت می‌کند

27/06/1400 02:47:00 ب.ظ

اتحادیه اروپا و میقاتی: ایران لبنان را بی‌ثبات و حزب‌الله نقض حاکمیت می‌کند

حزب‌الله لبنان, لبنان

اتحادیه اروپا و میقاتی: ایران لبنان را بی‌ثبات و حزب‌الله نقض حاکمیت می‌کند

در قطعنامه پارلمان اروپا همچنین گفته شده که حزب‌الله «وفاداری عقیدتی شدیدی» به ایران دارد، در حالی که « ایران دولت لبنان را بی‌ثبات می‌کند و انسجامی را که در این کشور به شدت مورد نیاز است، بر هم می‌زند».

پارلمان اروپا روز جمعه ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) با تصویب قطعنامه‌ای اعلام کرد حزب‌الله، گروه تحت حمایت ایران، یکی از عوامل ایجاد بی‌ثباتی و فساد در لبنان است.در بند «S» این قطعنامه آمده حزب‌الله لبنان که «در سیاهه سازمان‌های تروریستی چندین عضو اتحادیه اروپاست»، به رغم تشکیل دولت جدید پس از استعفای دولت قبلی لبنان، همچنان وزارتخانه‌های اصلی دولت را در اختیار دارد.

در همین بند از قطعنامه پارلمان اروپا همچنین گفته شده که حزب‌الله «وفاداری عقیدتی شدیدی» به ایران دارد، در حالی که «ایران دولت لبنان را بی‌ثبات می‌کند و انسجامی را که در این کشور به شدت مورد نیاز است، بر هم می‌زند».به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تروما و جامعه‌ای که در اضطراب زندگی می‌کند

رئیس کمیته پیشگیری از خودکشی انجمن علمی روانپزشکان ایران در گفت‌وگویی به تشریح روحی و روانی جامعه در اعتراضات اخیر پرداخته است. ادامه مطلب >>

1/2 ترسوتر از نجیب میقاتی نخست وزیرلبنان داریم؟! مردم لبنان،مدتهاست از بی بنزینی و بی برقی(بعلت نبود گازوئیل) بدلیل بی عُرضه گی دولت، رنج میبرند، حالا ایران برایشان سوخت فرستاده و ایشان از ترس آمریکا گفته: محموله های سوخت ایران که حزب الله لبنان آنها را وارد این کشور کرده ..... 2/2 .... 'نقض حاکمیت لبنان' است. وی ادامه داد: من برای نقض حاکمیت لبنان ناراحت هستم. میقاتی همچنین گفت که هیچ ترسی از تحریم های امریکا علیه دولت لبنان ندارد زیرا این اقدام جدا از دولت لبنان انجام شد.

خوب اظهار نگرانی بکنید! نفت وبنزین مفت میگیریدبازهم حرف بی ربط وطلبکارانه می‌زنید!!!!اصلااتحادیه اروپا بایداثبات کنه این اراجیفش کجای دنیاکارآمد بوده!!!جز محدوده اروپا کجادخالت کردن که اونجاآبادشده باشه؟!!!نمونه اش افغانستان!میقاتی که اگه مردم رو رها کنند خودش با سعدحریری وبقیه رو دار می‌زنند!! باید هم میقاتی غربگدا برای اربابان اروپایی دم تکان دهد و پاچه حزب_الله را بگیرد!

تا سوخت و بنزین به لبنان رسید، لینان بی ثبات شد؟! الحق که بیشرفید و پست

پارلمان اروپا از اتحادیه اروپا خواست برای به‌رسمیت نشناختن انتخابات روسیه آماده باشد«فکر می‌کنم تاریخ به ما آموخته است که روسیه هم یک کشور اروپایی است و مردمان این کشور می‌توانند کاری کنند که روسیه هم یک دموکراسی شود.» بهتر بود متن خبربصورت «درخواست پارلمان اروپا از اعضای اتحادیه اروپا در مورد انتخابات آتی روسیه» نوشته می‌شد .

رئیس شورای اتحادیه اروپا: تحولات افغانستان باید ما را بیدار کندرئیس شورای اتحادیه اروپا گفت که تحولات اخیر در افغانستان باید باعث هشیاری و بیداری اروپا شود. - خبرگزاری آناتولی شما بیدار هستید. اما خود را به خواب زده اید!!! پس بیدار کردن شما به منافع شما بستگی دارد....

آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه برخی افراد مرتبط با حزب‌الله لبنان اعمال کردوزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز جمعه، 17 سپتامبر، از اعمال تحریم‌هایی علیه یک شبکه و شماری از افراد مرتبط با حزب‌الله لبنان خبر داد.اين وزارتخانه

آمریکا چند شخص و نهاد مرتبط با ایران و حزب‌الله لبنان را تحریم کرد | DW | 17.09.2021خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که چند شبکه مرتبط با جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان را تحریم کرده است. در میان تحریم‌شدگان نام هفت شهروند ایران ی نیز به‌چشم می‌خورد. گوه خورد،مثل تعیین جایزه برای سر سراج‌الدین حقانی میمونه

آمریکا 13 فرد و 8 شرکت را در ارتباط با ایران و حزب‌الله لبنان تحریم کرد- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimتحریم ۱۳ فرد و ۸ شرکت در ارتباط با ایران و حزب‌الله وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای از تحریم ۱۳ شخص حقیقی و ۸ شرکت به بهانه مشارکت آنها در تأمین مالی حزب‌الله و دور زدن تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران خبر داد 😂😂😂😂😂 امیدوارم روزی ایرانی ها توسط طالبان قتل عام شوند و ما لذت ببریم مرگ بر آمریکا

شهاب حسینی برنده قدیمی ترین جوایز فیلم اروپا شدشهاب حسینی برنده قدیمی‌ترین جوایز فیلم اروپا شد برندگان جوایز سالانه سینمای فنلاند (یوسی) اعلام شد و شهاب حسینی برای نقش‌آفرینی در فیلم «اولین برف» ساخته حامی رمضان، موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد این رویداد شد.

Aa پارلمان اروپا روز جمعه ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) با تصویب قطعنامه‌ای اعلام کرد حزب‌الله، گروه تحت حمایت ایران، یکی از عوامل ایجاد بی‌ثباتی و فساد در لبنان است.Aa در حالی‌که ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه از شهروندان روسیه خواست تا با شرکت در انتخابات پارلمانی، میهن دوستی خود را به نمایش بگذارند، پارلمان اروپا با تصویب یک قطعنامه از اتحادیه اروپا خواست تا برای عدم پذیرش نتیجه این انتخابات، در صورت نقض فاحش معیارهای بین‌المللی، آماده باشد.رئیس شورای اتحادیه اروپا گفت که تحولات اخیر در افغانستان باید باعث هشیاری و بیداری اروپا شود.17 سپتامبر ,2021: 10:35 شب GST آخرین به روزرسانی: 17 سپتامبر ,2021: 10:48 شب GST Share آدرس کپی شد وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز جمعه، 17 سپتامبر، از اعمال تحریم‌هایی علیه یک شبکه و شماری از افراد مرتبط با حزب‌الله لبنان خبر داد.

در بند «S» این قطعنامه آمده حزب‌الله لبنان که «در سیاهه سازمان‌های تروریستی چندین عضو اتحادیه اروپاست»، به رغم تشکیل دولت جدید پس از استعفای دولت قبلی لبنان، همچنان وزارتخانه‌های اصلی دولت را در اختیار دارد. در همین بند از قطعنامه پارلمان اروپا همچنین گفته شده که حزب‌الله «وفاداری عقیدتی شدیدی» به ایران دارد، در حالی که «ایران دولت لبنان را بی‌ثبات می‌کند و انسجامی را که در این کشور به شدت مورد نیاز است، بر هم می‌زند». روسیه ولادیمیر پوتین در حال تبدیل شدن به بزرگ‌ترین چالش امنیتی و ژئوپولیتیک برای اروپا است. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید این قطعنامه همچنین حزب‌الله را به سرکوب جنبش مردمی لبنان در سال ۲۰۱۹ متهم کرده و این گروه را عامل بروز بحران سیاسی و اقتصادی در لبنان می‌داند.2021 بروکسل/خبرگزاری آناتولی شارل میشل رئیس شورای اتحادیه اروپا طی نشست خبری مشترک با خاویر بیتل نخست‌وزیر لوکزامبورگ در بروکسل درباره تحولات اخیر افغانستان گفت: رویدادهای افغانستان باید باعث هشیاری و بیداری‌مان شود. پارلمان اروپا در این قطعنامه که با ۵۷۵ رأی موافق، ۷۱ رأی مخالف و ۳۹ رأی ممتنع به تصویب رسید، از همه قدرت‌های خارجی خواسته است که از دخالت در امور داخلی لبنان و حاکمیت آن خودداری کرده و به استقلال سیاسی این کشور احترام بگذارند. فکر می‌کنم تاریخ به ما آموخته است که روسیه هم یک کشور اروپایی است و مردمان این کشور می‌توانند کاری کنند که روسیه هم یک دموکراسی شود. در این قطعنامه بلندبالا فهرستی طولانی از مشکلات لبنان ارائه و اظهار امیدواری شده است که دولت جدید لبنان به وعده‌های دموکراتیک خود در این زمینه‌ها عمل کند. علاوه بر این دو شخص، تحریم‌هایی علیه حسیب محمد هدوان و طالب حسین اعمال شده است.

نمایندگان اروپا در همین قطعنامه اخطار داده‌اند که اگر دولت لبنان به این توصیه‌ها عمل نکند به دلیل «ایجاد مانع و تضعیف روند سیاسی دموکراتیک» هدف تحریم‌های هدفمند اروپا قرار می‌گیرند. الکسی ناوالنی ماه ژانویه و در زمان بازگشت به مسکو، در فرودگاه بازداشت شد. طی سال‌های اخیر تشکیل ارتش مشترک اتحادیه اروپا و استقلال بیشتر اروپا در مسائل امنیتی و دفاعی پررنگ‌تر شده است. استقبال از کامیون‌های حامل سوخت ایران در لبنان آسوشیتدپرس میقاتی: حزب‌الله حاکمیت لبنان را نقض می‌کند نجیب میقاتی، نخست‌وزیر جدید لبنان نیز که از روز دهم ماه جاری میلادی رسما کار خود را آغاز کرده، روز شنبه گفت اقدام حزب‌الله برای واردات سوخت از ایران به معنی «نقض حاکمیت لبنان» است. دفتر نخست‌وزیری لبنان این اظهارات میقاتی را در توییتر منتشر کرده است. ناوالنی، کاخ کرملین را متهم اصلی این مسمومیت می‌داند. ایران از راه سوریه محموله‌های سوخت به لبنان می‌فرستد تا به دست حزب‌الله برسد و این در حالی است که هم ایران و هم سوریه تحت تحریم آمریکا هستند.. نجیب میقاتی گفته است کشورش تحریم‌های بین‌المللی را نقض نکرده چون در واردات سوخت از ایران «دخالتی نداشته» است و به همین دلیل از بابت تحریم شدن به دست آمریکا نگرانی ندارد. ناوالنی در سالروز مسموم شدنش خواستار مبارزه غرب با فساد و تحریم نزدیکان پوتین شد الکسی ناوالنی به دلیل بی‌احترامی به یک کهنه سرباز در سال گذشته به حبس محکوم شد و به‌علاوه محکومیت وی در یک حکم تعلیقی قدیمی، اجرایی و به زندان منتقل شد. او همچنین چندین بار به لبنان سفر کرد تا با مقامات حزب‌الله لبنان ملاقات کرده و پول اهداء کند.

اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید حزب‌الله لبنان می‌گوید «برای کمک به حل بحران کمبود سوخت» در این کشور از ایران سوخت وارد کرده است. این سوخت ابتدا با کشتی به سوریه منتقل و از آنجا زمینی به لبنان فرستاده شده است. انتخابات پارلمانی روسیه از ۱۷ تا ۱۹ سپتامبر برگزار می‌شود. تیراندازی هوایی برای استقبال از رسیدن کامیون‌های سوخت ایران به لبنان آسوشیتدپرس نخستین محموله سوخت ایران در روز پنجشنبه ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریور) به لبنان رسید و برخی منابع نیز از ورود محموله دوم در روز شنبه ۱۸ سپتامبر (۲۷ شهریور) خبر می‌دهند. شهروندان لبنانی به ویژه در منطقه بعلبک با شادی و شلیک تیر هوایی و حتی آرپی‌جی۷، از کامیون‌های تانکر حامل سوخت ایران استقبال کردند. شهروندان روس با رای خود ۴۵۰ عضو مجلس نمایندگان (دوما) را بر می‌گزینند. حزب‌الله گفته است محموله‌های دیگری نیز از ایران به سمت لبنان در حرکت است.

هم‌رسانی این مطلب: . هم‌رسانی این مطلب:.