اتحادیه اروپا: اقدام ایران به غنی‌سازی 20 درصدی نگران‌کننده و بسیار خطرناک است

23/10/1399 08:09:00 ق.ظ

اتحادیه اروپا دوشنبه 11 ژانویه 2021 ضمن درخواست از ایران برای متوقف کردن تنش‌ها و عدم ادامه نقض

اتحادیه اروپا دوشنبه 11 ژانویه 2021 ضمن درخواست از ایران برای متوقف کردن تنش‌ها و عدم ادامه نقض به گزارش خبرگزاری‌ها اتحادیه اروپا نیز افزایش سطح غنی‌سازی در تاسیسات هسته‌ای فردو ایران را نقض توافق هسته‌ای دانست.

اتحادیه اروپا همچنین از تلاش‌های (دولت جدید) آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای و بیانیه جو بایدن رئیس جمهوری منتخب این کشور در این زمینه استقبال کرد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش‌‌تر درباره غنی‌سازی فزاینده و تا سطح 20 درصدی اورانیوم در ایران هشدار داده بود. به عقیده بسیاری از کارشناسان، غنی‌سازی اورانیوم تا سطح 20 درصد امکان دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را فراهم می‌کند.

از طرفی مقامات ایرانی اما می‌گویند که هدف از برنامه هسته‌ای کشورشان دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست. پیتر استانو سخنگوی اتحادیه اروپا سه‌شنبه گذشته ضمن ابراز نگرانی شدید بروکسل از رفتار مقامات ایرانی، گفت که ایران به موجب اقدامات جدیدش تعهدات‌ هسته‌ایش را نقض کرده است. headtopics.com

شایان ذکر است که ایران از ماه مه سال گذشته و در واکنش به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای سال 2015 میزان تعهداتش بر مبنای این توافق را طی 5 مرحله کاهش داده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>