اتحادیه اروپا پناهچویان آسیب‌پذیر را به آلمان و فنلاند منتقل می‌کند

29/07/2020 03:40:00 ب.ظ

اتحادیه اروپا پناهچویان آسیب‌پذیر را به آلمان و فنلاند منتقل می‌کند بیشتر بخوانید🔽

پناهجو, پناهندگان

اتحادیه اروپا پناهچویان آسیب‌پذیر را به آلمان و فنلاند منتقل می‌کند بیشتر بخوانید🔽

از سال ۲۰۱۶ میلادی که برخی کشورهای اروپایی مرز خود را به روی هجوم پناهجو یان به ویژه از کشور جنگزده سوریه بستند، تا کنون ده‌ها هزار متقاضی پناهندگی در یونان گیر افتاده‌اند.

آژانس هماهنگ‌کننده پناهندگی اتحادیه اروپا اعلام کرد نزدیک به صد نفر از پناهجویان آسیب‌پذیر و زیر سن قانونی از یونان به آلمان و فنلاند منتقل شدند.بنا بر اعلام نهاد مسئول امور پناهندگی اروپا، در نخستین مورد از انتقال این پناهجویان، ۸۳ نفر از اعضای خانواده‌هایی که کودکان بیمار بدحال داشتند در تاریخ ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد) از یونان به آلمان فرستاده شده‌اند. این اقدام بخشی از طرح اتحادیه اروپا برای اسکان مجدد هزار و ۶۰۰ پناهجوی زیر سن قانونی در کشورهای مختلف این اتحادیه است. بودجه این طرح را کمیسیون اروپا، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و سازمان بین‌المللی مهاجران تأمین می‌کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

فیسبوک از اتحادیه اروپا بر سر درخواست دسترسی به اسناد «خصوصی» شکایت کردفیسبوک مدعی است که اتحادیه اروپا برای تحقیقات خود در مورد نحوه نگهداری داده‌ها و بازار آنلاین خرید و فروش کالاها خواستار دسترسی به اطلاعات «بسیار حساس شخصی» کارکنان این شرکت شده است.

هیچ اخلالی دربازار را بر نمی‌تابیم/ از راهزنی هوایی آمریکا به راحتی نمی‌گذریمرئیس قوه قضاییه، تهدید هواپیمای مسافربری ماهان توسط جنگنده‌های آمریکایی را مصداق بارز راهزنی هوایی دانست و دادستان کل کشور را مأمور تنظیم شکایت از عاملان این تعرض هوایی کرد.

ناسا شهاب سنگ مریخی را پس از ۶۰۰ هزار سال به سطح سیاره بازمی‌گرداندسازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، ناسا قصد دارد تکه کوچکی از یک شهاب سنگ را که زمانی در گذشته دور به خاک مریخ تعلق داشته و سر از زمین درآورده است به سطح این سیاره بازگرداند.

فاوچی: ویروس از کودکان ۱۰ تا ۱۹ سال به سهولت به بزرگسالان منتقل می‌شودآنتونی فاوچی، از اعضای ارشد تیم مقابله با کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا با اشاره به نتایج مطالعه جدید صورت گرفته اعلام کرد که ویروس کرونا از کودکان و نوجوانان ۱۰ تا ۱۹ ساله به سادگی انتقال ویروس از بزرگسال به بزرگسال انتقال می‌یابد.

از هیچ دستگاهی کم کاری و تعلل در الکترونیکی کردن خدمات را نمی پذیریمرئیس جمهور تأمین بهتر سلامت و صیانت از جان و زندگی مردم را در گرو خدمات الکترونیکی گسترده و امن دانست و با بیان اینکه امروز همه زیرساختهای دولت الکترونیکی در کشور فراهم است، تاکید کرد: از هیچ دستگاهی کم کاری و تعلل در الکترونیکی کردن خدمات را نمی پذیریم.

رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیمآیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به‌مناسبت ایام حج با تأکید بر وحدت امت اسلامی در برابر آمریکای متجاوز و رژیم صهیونیستی و همچنین لزوم اهتمام به «کمک به فلسطین مظلوم، دلسوزی برای پیکر مجروح یمن و دغدغه مسلمانان زیر ستم در هر نقطه جهان»، سران برخی کشورهای اسلامی را که برای سود شخصی چند روزه با رژیم غاصب صهیونیستی دست دوستی می‌دهند به پرهیز از این رفتار ذلت‌بار نصیحت کردند.

Aa آژانس هماهنگ‌کننده پناهندگی اتحادیه اروپا اعلام کرد نزدیک به صد نفر از پناهجویان آسیب‌پذیر و زیر سن قانونی از یونان به آلمان و فنلاند منتقل شدند.Aa شرکت فیسبوک روز دوشنبه اعلام کرد که از نهادهای اتحادیه اروپا که مسئول مبارزه با انحصارگرایی اقتصادی هستند به دلیل درخواست دسترسی به اطلاعات غیرضروری شکایت کرده است.به گزارش ایسنا به نقل از  اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به تهدید هواپیمای مسافربری جمهوری اسلام ایران در مسیر تهران به بیروت توسط جنگنده های آمریکایی اظهار داشت: خوی استکباری و شرارت های آمریکا همواره برای مردم این کشور، مردم اروپا و ملت های منطقه خاورمیانه دردسرآفرین بوده است.ارسال این تکه سنگ بخشی از ماموریت اکتشافی‌-تحقیقاتی ناسا برای کنکاش در سطح مریخ به شمار می رود.

بنا بر اعلام نهاد مسئول امور پناهندگی اروپا، در نخستین مورد از انتقال این پناهجویان، ۸۳ نفر از اعضای خانواده‌هایی که کودکان بیمار بدحال داشتند در تاریخ ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد) از یونان به آلمان فرستاده شده‌اند. این اقدام بخشی از طرح اتحادیه اروپا برای اسکان مجدد هزار و ۶۰۰ پناهجوی زیر سن قانونی در کشورهای مختلف این اتحادیه است. بروکسل به طور همزمان در حال تحقیق درباره نحوه مدیریت نگهداری داده ها در فیسبوک و بازار خرید و فروش اجناس در این شبکه اجتماعی است. بودجه این طرح را کمیسیون اروپا، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و سازمان بین‌المللی مهاجران تأمین می‌کنند. رئیس قوه قضاییه با بیان این که اقدام شرارت بار آمریکا در تهدید هواپیمای مسافری برگ دیگری بر سیاهه ی جنایت های آنها افزود، خاطر نشان کرد: نمی توان از راهزنی هوایی به راحتی گذشت و ما حتماً پیگیر شکایت های سرنشینان و آسیب دیدگان هواپیمای مسافربری ماهان خواهیم بود. به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید در روز ۲۷ ژوئیه (۶ مرداد) نیز اقدام دیگری در همین زمینه در خارج از طرح اسکان مجدد اروپا انجام شد که عبارت از اننتقال ۱۶ پناهجوی سومالیایی و کنگویی عضو خانواده‌های تک‌سرپرست از قبرس به فنلاند بود. حدود ۸۰۰ میلیون کاربر فیسبوک در ۷۰ کشور جهان از خدمات این بازار آنلاین استفاده می کنند. آژانس اروپایی گفته است که تمامی این پناهجویان پیش از انتقال به کشور جدید، در قبرس و یونان مورد آزمایش کووید ۱۹ قرار گرفته‌اند. این ابزار داخل سنگ را می شکافد و با تجزیه مواد سازنده آن سعی می کند دریابد آیا حیات در مریخ وجود داشته است یا نه.

هم اکنون حدود ۵ هزار پناهجوی زیر سن قانونی در یونان حضور دارند که بیشترشان در اردوگاه‌های پناهجویان یا اقامتگاه‌های دیگری با شرایط بهداشتی نامناسب به سر می‌برند. این شبکه اجتماعی مدعی است که اتحادیه اروپا برای تحقیقات خود در مورد نحوه نگهداری داده ها و بازار آنلاین خرید و فروش کالاها خواستار دسترسی به اطلاعات «بسیار حساس شخصی» کارکنان این شرکت شده است. دولت در خط مقدم مدیریت بازار قرار دارد رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت مدیریت بازار و کنترل قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تصریح کرد: دولت در خط مقدم مدیریت بازار قرار دارد و باید به طور جدی دنبال کنترل قیمت ها باشند تا مردم احساس آرامش کنند. از سال ۲۰۱۶ میلادی که برخی کشورهای اروپایی مرز خود را به روی پناهجویان به ویژه از کشور جنگزده سوریه بستند، تا کنون ده‌ها هزار متقاضی پناهندگی در یونان گیر افتاده‌اند. در این میان بیش از ده کشور اروپایی استثنائا برای پذیرش پناهجویان زیر سن قانونی اعلام آمادگی کرده‌اند. به گفته مشاور حقوقی فیسبوک داده هایی که اتحادیه اروپا خواستار دسترسی به آنها شده است شامل اطلاعات پزشکی کارکنان، اسناد مالی آنها و اطلاعات خصوصی در مورد اعضای خانواده کارکنان می شود. گروه‌هایی از این پناهجویان تا کنون به پرتغال، لوکزامبورگ و آلمان منتقل شده‌اند. مسئولان اجازه تصرف اراضی ملی را ندهند رئیس قوه قضاییه همچنین با اشاره به سفر روز گذشته خود و همکارانش به لواسانات و دیدار با مردم این منطقه و برگزاری جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت المال با حضور تعدادی از وزرا و مقامات دولتی اظهار داشت: در کشور مناطق خوش آب و هوا زیاد داریم که باید همه مردم از آن منتفع شوند اما لواسان به یک نماد تبدیل شده است. بلژیک، بلغارستان، فرانسه، ایرلند، لیتوانی، صربستان و سوئیس نیز تا کنون آمادگی خود برای پذیرش شماری از پناهجویان اعلام کرده‌اند. مقامات کمیسیون اروپا همچنین تاکید کرده اند که تحقیق در مورد آن دسته از فعالیت های فیسبوک که به طور بالقوه می تواند نقض مقررات رقابت اقتصادی محسوب شود ادامه دارد. هم‌رسانی این مطلب:.

هم‌رسانی این مطلب: .