پناهجو, پناهندگان, پناهجویان سوری, اتحادیه اروپا

پناهجو, پناهندگان

اتحادیه اروپا پناهچویان آسیب‌پذیر را به آلمان و فنلاند منتقل می‌کند

اتحادیه اروپا پناهچویان آسیب‌پذیر را به آلمان و فنلاند منتقل می‌کند بیشتر بخوانید🔽

29/07/2020 03:40:00 ب.ظ

اتحادیه اروپا پناهچویان آسیب‌پذیر را به آلمان و فنلاند منتقل می‌کند بیشتر بخوانید🔽

از سال ۲۰۱۶ میلادی که برخی کشورهای اروپایی مرز خود را به روی هجوم پناهجو یان به ویژه از کشور جنگزده سوریه بستند، تا کنون ده‌ها هزار متقاضی پناهندگی در یونان گیر افتاده‌اند.

آژانس هماهنگ‌کننده پناهندگی اتحادیه اروپا اعلام کرد نزدیک به صد نفر از پناهجویان آسیب‌پذیر و زیر سن قانونی از یونان به آلمان و فنلاند منتقل شدند.بنا بر اعلام نهاد مسئول امور پناهندگی اروپا، در نخستین مورد از انتقال این پناهجویان، ۸۳ نفر از اعضای خانواده‌هایی که کودکان بیمار بدحال داشتند در تاریخ ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد) از یونان به آلمان فرستاده شده‌اند. این اقدام بخشی از طرح اتحادیه اروپا برای اسکان مجدد هزار و ۶۰۰ پناهجوی زیر سن قانونی در کشورهای مختلف این اتحادیه است. بودجه این طرح را کمیسیون اروپا، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و سازمان بین‌المللی مهاجران تأمین می‌کنند.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم اسرائیل خواستار «لغو فوری» حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی شد کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندیددر روز ۲۷ ژوئیه (۶ مرداد) نیز اقدام دیگری در همین زمینه در خارج از طرح اسکان مجدد اروپا انجام شد که عبارت از اننتقال ۱۶ پناهجوی سومالیایی و کنگویی عضو خانواده‌های تک‌سرپرست از قبرس به فنلاند بود.آژانس اروپایی گفته است که تمامی این پناهجویان پیش از انتقال به کشور جدید، در قبرس و یونان مورد آزمایش کووید ۱۹ قرار گرفته‌اند.

هم اکنون حدود ۵ هزار پناهجوی زیر سن قانونی در یونان حضور دارند که بیشترشان در اردوگاه‌های پناهجویان یا اقامتگاه‌های دیگری با شرایط بهداشتی نامناسب به سر می‌برند.از سال ۲۰۱۶ میلادی که برخی کشورهای اروپایی مرز خود را به روی پناهجویان به ویژه از کشور جنگزده سوریه بستند، تا کنون ده‌ها هزار متقاضی پناهندگی در یونان گیر افتاده‌اند. در این میان بیش از ده کشور اروپایی استثنائا برای پذیرش پناهجویان زیر سن قانونی اعلام آمادگی کرده‌اند. گروه‌هایی از این پناهجویان تا کنون به پرتغال، لوکزامبورگ و آلمان منتقل شده‌اند. بلژیک، بلغارستان، فرانسه، ایرلند، لیتوانی، صربستان و سوئیس نیز تا کنون آمادگی خود برای پذیرش شماری از پناهجویان اعلام کرده‌اند. headtopics.com

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

فیسبوک از اتحادیه اروپا بر سر درخواست دسترسی به اسناد «خصوصی» شکایت کردفیسبوک مدعی است که اتحادیه اروپا برای تحقیقات خود در مورد نحوه نگهداری داده‌ها و بازار آنلاین خرید و فروش کالاها خواستار دسترسی به اطلاعات «بسیار حساس شخصی» کارکنان این شرکت شده است.

هیچ اخلالی دربازار را بر نمی‌تابیم/ از راهزنی هوایی آمریکا به راحتی نمی‌گذریمرئیس قوه قضاییه، تهدید هواپیمای مسافربری ماهان توسط جنگنده‌های آمریکایی را مصداق بارز راهزنی هوایی دانست و دادستان کل کشور را مأمور تنظیم شکایت از عاملان این تعرض هوایی کرد.

ناسا شهاب سنگ مریخی را پس از ۶۰۰ هزار سال به سطح سیاره بازمی‌گرداندسازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، ناسا قصد دارد تکه کوچکی از یک شهاب سنگ را که زمانی در گذشته دور به خاک مریخ تعلق داشته و سر از زمین درآورده است به سطح این سیاره بازگرداند.

فاوچی: ویروس از کودکان ۱۰ تا ۱۹ سال به سهولت به بزرگسالان منتقل می‌شودآنتونی فاوچی، از اعضای ارشد تیم مقابله با کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا با اشاره به نتایج مطالعه جدید صورت گرفته اعلام کرد که ویروس کرونا از کودکان و نوجوانان ۱۰ تا ۱۹ ساله به سادگی انتقال ویروس از بزرگسال به بزرگسال انتقال می‌یابد.

از هیچ دستگاهی کم کاری و تعلل در الکترونیکی کردن خدمات را نمی پذیریمرئیس جمهور تأمین بهتر سلامت و صیانت از جان و زندگی مردم را در گرو خدمات الکترونیکی گسترده و امن دانست و با بیان اینکه امروز همه زیرساختهای دولت الکترونیکی در کشور فراهم است، تاکید کرد: از هیچ دستگاهی کم کاری و تعلل در الکترونیکی کردن خدمات را نمی پذیریم.

رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیمآیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به‌مناسبت ایام حج با تأکید بر وحدت امت اسلامی در برابر آمریکای متجاوز و رژیم صهیونیستی و همچنین لزوم اهتمام به «کمک به فلسطین مظلوم، دلسوزی برای پیکر مجروح یمن و دغدغه مسلمانان زیر ستم در هر نقطه جهان»، سران برخی کشورهای اسلامی را که برای سود شخصی چند روزه با رژیم غاصب صهیونیستی دست دوستی می‌دهند به پرهیز از این رفتار ذلت‌بار نصیحت کردند.