العربية

اتحادیه اروپا: منابع مالی بیشتری برای پناهجویان در ترکیه اختصاص می‌دهیم

اتحادیه اروپا: منابع مالی بیشتری برای پناهجویان در ترکیه اختصاص می‌دهیم #العربية

06/03/2020 03:33:00 ب.ظ

اتحادیه اروپا: منابع مالی بیشتری برای پناهجویان در ترکیه اختصاص می‌دهیم العربية

جوزپ بوررل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز جمعه 6 مارس اعلام کرد، کشورهای عضو این اتحادیه موضوع

به گزارش خبرگزاری رویترز، «جوزپ بوررل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت:«کشورهای عضو این اتحادیه امروز جمعه موضوع تخصیص اموال بیشتری به مهاجران در ترکیه را بررسی خواهند کرد».مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در عین حال تاکید کرد که اتحادیه اروپا از پذیرش پناهجویان به عنوان ابزار سازش امتناع می‌کند.

دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم

بورل در جمع خبرنگاران در آستانه نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا گفت: «ما این موضوع را بررسی خواهیم کرد».او در ادامه افزود: «ترکیه بار سنگینی را متحمل شده است، ما باید این موضوع را درک کنیم. اما ما نمی‌توانیم بپذیریم که از پناهجویان به عنوان ابزار فشار استفاده شود.»

سخنان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در راستای واکنش‌های کشورهای اروپایی به اظهارات مقامات ترکیه که اروپا را به بازکردن مرزهایش به روی پناهنجویان برای هجرت به اروپا تهدید کرده بودند، ایراد شده است.در همین راستا ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه نیز روز روز چهارشنبه 4 مارس گفت: «اتحادیه اروپا تسلیم باج‌خواهی ترکیه نمی‌شود.» headtopics.com

آنکارا هفته گذشته در واکنش به آنچه «عدم حمایت اروپا» از عملیات این کشور در خاک سوریه و در پی کشته شدن تعدادی از نظامیانش در حملات ارتش سوریه، مرزهای خروجی خود را به روی پناهجویان سوری و غیر سوری باز کرد .پس از اعلام این تصمیم، هزاران پناهجو به امید رسیدن به اروپای غربی پشت مرزهای یونان تجمع کرده‌اند.

به گزارش یورونیوز، وزیر امور خارجه فرانسه که در پارلمان این کشور سخن می‌گفت، اظهار داشت: «مرزهای یونان و منطقه شنگن بسته است و ما مطمئن هستیم که بسته خواهد ماند.»او رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه را به سازماندهی فشار به اروپا با دستاویز قرار دادن مهاجران متهم و تاکید کرد که اروپا تسلیم این باج‌خواهی نمی‌شود. او افزود که فرانسه به‌طور کامل از یونان اعلام حمایت می‌کند.

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در واکنش به این سخنان گفت که آنکارا هرگز به پناهجویان به‌عنوان ابزاری برای باج‌خواهی سیاسی نگاه نمی‌کند. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

خاک بر سرت.ن زپد ئر ب ابر این مردیکه دیوانه عغده ای جا زدید حقا' که لایقید

گرتا تونبرگ طرح مقابله با گرمایش اتحادیه اروپا را سرزنش کردگرتا تونبرگ فعال نوجوان سوئدی طرح اتحادیه اروپا برای مقابله با تغییرات اقلیمی را سرزنش کرده و به اعضای پارلمان اروپا گفته این طرح به مثابه 'تسلیم' است. این طرح در صورت تصویب اتحادیه اروپا را ملزم خواهد کرد تا سال ۲۰۵۰ 'کربن خنثی' شود. لوده ره با طرح گرماه این گیریته نفسیش از جایی گرم بلند میشه بچه جان برو با عروسکهات بازی کن به بچه كه رو بدين همين ميشه

رایزنی وزیران بهداشت اتحادیه اروپا برای مقابله با کرونا | DW | 06.03.2020وزیران بهداشت اتحادیه اروپا برای هماهنگی بیشتر در مقابله موثر با شیوع ویروس کرونا یک نشست فوق‌العاده برگزار می‌کنند. بیشتر موارد ابتلا و مرگ بر اثر ویروس کرونا در اروپا تا کنون در ایتالیا رخ داده است.

اتحادیه اروپا ۱۷۰ میلیون یورو به پناهندگان سوریه کمک می‌کنداتحادیه اروپا ۱۷۰ میلیون یورو به پناهندگان سوریه کمک می‌کند نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور خارجه روز چهارشنبه در سفر خود به ترکیه قول ۱۷۰ میلیون یورو کمک به پناهجویان و گروه‌های آسیب پذیر در سوریه را داد

نخستین مورد کروناویروس در شورای اتحادیه اروپاسخنگوی شورای اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونای جدید در این شورا مشاهده شده و این در حالی است که قرار است وزرای ۲۷ کشور عضو در یکسری نشست‌های اضطراری شرکت کنند.

اوربان: مجارستان از اتحادیه اروپا در برابر موج مهاجران دفاع می‌کند«همانند سال ۲۰۱۵ به عنوان آخرین چاره می‌توانید روی مجارستان حساب ویژه‌ای باز کنید.»

اتحادیه اروپا: استفاده یونان از گلوله‌ پلاستیکی علیه پناهجویان به شرایط بستگی دارد