اتحادیه اروپا: منابع مالی بیشتری برای پناهجویان در ترکیه اختصاص می‌دهیم

06/03/2020 03:33:00 ب.ظ

اتحادیه اروپا: منابع مالی بیشتری برای پناهجویان در ترکیه اختصاص می‌دهیم #العربية

العربية

اتحادیه اروپا: منابع مالی بیشتری برای پناهجویان در ترکیه اختصاص می‌دهیم العربية

جوزپ بوررل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز جمعه 6 مارس اعلام کرد، کشورهای عضو این اتحادیه موضوع

به گزارش خبرگزاری رویترز، «جوزپ بوررل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت:«کشورهای عضو این اتحادیه امروز جمعه موضوع تخصیص اموال بیشتری به مهاجران در ترکیه را بررسی خواهند کرد».مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در عین حال تاکید کرد که اتحادیه اروپا از پذیرش پناهجویان به عنوان ابزار سازش امتناع می‌کند.

بورل در جمع خبرنگاران در آستانه نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا گفت: «ما این موضوع را بررسی خواهیم کرد».او در ادامه افزود: «ترکیه بار سنگینی را متحمل شده است، ما باید این موضوع را درک کنیم. اما ما نمی‌توانیم بپذیریم که از پناهجویان به عنوان ابزار فشار استفاده شود.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

خاک بر سرت.ن زپد ئر ب ابر این مردیکه دیوانه عغده ای جا زدید حقا' که لایقید

گرتا تونبرگ طرح مقابله با گرمایش اتحادیه اروپا را سرزنش کردگرتا تونبرگ فعال نوجوان سوئدی طرح اتحادیه اروپا برای مقابله با تغییرات اقلیمی را سرزنش کرده و به اعضای پارلمان اروپا گفته این طرح به مثابه 'تسلیم' است. این طرح در صورت تصویب اتحادیه اروپا را ملزم خواهد کرد تا سال ۲۰۵۰ 'کربن خنثی' شود. لوده ره با طرح گرماه این گیریته نفسیش از جایی گرم بلند میشه بچه جان برو با عروسکهات بازی کن به بچه كه رو بدين همين ميشه

رایزنی وزیران بهداشت اتحادیه اروپا برای مقابله با کرونا | DW | 06.03.2020وزیران بهداشت اتحادیه اروپا برای هماهنگی بیشتر در مقابله موثر با شیوع ویروس کرونا یک نشست فوق‌العاده برگزار می‌کنند. بیشتر موارد ابتلا و مرگ بر اثر ویروس کرونا در اروپا تا کنون در ایتالیا رخ داده است.

اتحادیه اروپا ۱۷۰ میلیون یورو به پناهندگان سوریه کمک می‌کنداتحادیه اروپا ۱۷۰ میلیون یورو به پناهندگان سوریه کمک می‌کند نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور خارجه روز چهارشنبه در سفر خود به ترکیه قول ۱۷۰ میلیون یورو کمک به پناهجویان و گروه‌های آسیب پذیر در سوریه را داد

نخستین مورد کروناویروس در شورای اتحادیه اروپاسخنگوی شورای اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونای جدید در این شورا مشاهده شده و این در حالی است که قرار است وزرای ۲۷ کشور عضو در یکسری نشست‌های اضطراری شرکت کنند.

اوربان: مجارستان از اتحادیه اروپا در برابر موج مهاجران دفاع می‌کند«همانند سال ۲۰۱۵ به عنوان آخرین چاره می‌توانید روی مجارستان حساب ویژه‌ای باز کنید.»

اتحادیه اروپا: استفاده یونان از گلوله‌ پلاستیکی علیه پناهجویان به شرایط بستگی دارد

اختصاص کمک‌های مالی بیشتری به مهاجران در ترکیه را بررسی خواهد کرد.Image caption گرتا تونبرگ اتحادیه اروپا را متهم کرد فقط برای مقابله با مشکل"تظاهر" می کند گرتا تونبرگ فعال نوجوان سوئدی طرح اتحادیه اروپا برای مقابله با تغییرات اقلیمی را سرزنش کرده و به اعضای پارلمان اروپا گفته این طرح به مثابه"تسلیم" است.سنجش دمای بدن مسافران در فرودگاه شهر میلان ایتالیا با توجه به روند گسترش ویروس جدید کرونا در جهان وزیران بهداشت کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز جمعه ۱۶ اسفند (ششم مارس) دومین نشست فوق‌العاده خود را در بروکسل برگزار می‌کنند.به گزارش ایسنا به نقل از سایت خبری العربیه، نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور خارجه و مسائل سیاسی و امنیتی روز چهارشنبه در سفر خود به ترکیه قول ۱۷۰ میلیون یورو کمک به پناهجویان و گروه‌های آسیب پذیر در سوریه را داد و خواستار کمک‌های بیشتر در مورد جنگ سوریه شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، «جوزپ بوررل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت:«کشورهای عضو این اتحادیه امروز جمعه موضوع تخصیص اموال بیشتری به مهاجران در ترکیه را بررسی خواهند کرد». مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در عین حال تاکید کرد که اتحادیه اروپا از پذیرش پناهجویان به عنوان ابزار سازش امتناع می‌کند. این طرح در صورت تصویب اتحادیه اروپا را ملزم خواهد کرد تا سال ۲۰۵۰"کربن خنثی" شود. بورل در جمع خبرنگاران در آستانه نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا گفت: «ما این موضوع را بررسی خواهیم کرد». در میان این کشور اوضاع ایتالیا با سه هزار و ۸۵۸ مبتلا و ۱۴۸ قربانی بحرانی‌تر از دیگر کشورها است. او در ادامه افزود: «ترکیه بار سنگینی را متحمل شده است، ما باید این موضوع را درک کنیم. اورزولا فان در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی، این قانون را به عنوان"قلب و روح توافق سبز اروپایی" ستود. اما ما نمی‌توانیم بپذیریم که از پناهجویان به عنوان ابزار فشار استفاده شود.

» سخنان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در راستای واکنش‌های کشورهای اروپایی به اظهارات مقامات ترکیه که اروپا را به بازکردن مرزهایش به روی پناهنجویان برای هجرت به اروپا تهدید کرده بودند، ایراد شده است. او در کمیته محیط زیست پارلمان اروپایی گفت:"وقتی خانه آتش گرفته چند سال صبر نمی کنید تا آن را خاموش کنید. ایتالیا سومین کشور آلوده، آلمان ۵۴۵ مبتلا در این فاصله ایتالیا پس از چین و کره جنوبی در جایگاه سومین کشور جهان به لحاظ آلودگی به ویروس جدید کرونا قرار گرفته و جمهوری اسلامی ایران با اعلام شناسایی سه هزار و ۵۱۳ مورد ابتلا به کرونا در روز پنج‌شنبه در ردیف چهارم جا گرفته است. در همین راستا ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه نیز روز روز چهارشنبه 4 مارس گفت: «اتحادیه اروپا تسلیم باج‌خواهی ترکیه نمی‌شود.» آنکارا هفته گذشته در واکنش به آنچه «عدم حمایت اروپا» از عملیات این کشور در خاک سوریه و در پی کشته شدن تعدادی از نظامیانش در حملات ارتش سوریه، مرزهای خروجی خود را به روی پناهجویان سوری و غیر سوری باز کرد ." به گفته او این قانون، که اختیارات بیشتری برای کاهش کربن به کمیسیون اروپا می دهد، برد کافی ندارد. پس از اعلام این تصمیم، هزاران پناهجو به امید رسیدن به اروپای غربی پشت مرزهای یونان تجمع کرده‌اند. در ساختار تشکیلاتی اتحادیه اروپا نهادی برای تصمیم‌گیری‌های مشترک در امور بهداشتی پیش‌بینی نشده و سیاست‌گذاری در این زمینه بر عهده مسئولان کشورهای عضو است. به گزارش یورونیوز، وزیر امور خارجه فرانسه که در پارلمان این کشور سخن می‌گفت، اظهار داشت: «مرزهای یونان و منطقه شنگن بسته است و ما مطمئن هستیم که بسته خواهد ماند. او گفت:"این قانون اقلیمی یعنی تسلیم.

» او رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه را به سازماندهی فشار به اروپا با دستاویز قرار دادن مهاجران متهم و تاکید کرد که اروپا تسلیم این باج‌خواهی نمی‌شود. او افزود که فرانسه به‌طور کامل از یونان اعلام حمایت می‌کند." توافق سبز اتحادیه اروپا چیست؟ توافق شامل این اهداف است: یک مکانیسم انتقال منصفانه با ۱۰۰ میلیارد یورو بودجه برای کمک به کشورهایی که هنوز وابستگی زیادی به سوخت های فسیلی دارند تا به سوی منابع تجدیدپذیر گام بردارند. تا کنون در فرانسه هفت نفر و در سوئیس و بریتانیا هر کدام یک نفر قربانی ویروس جدید کرونا شده‌اند. ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در واکنش به این سخنان گفت که آنکارا هرگز به پناهجویان به‌عنوان ابزاری برای باج‌خواهی سیاسی نگاه نمی‌کند. اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا روز سه شنبه در سفری که به منطقه داشت، یونان را سپر اروپا در بحران مهاجران توصیف کرد و وعده کمک 700 میلیون یورویی به این کشور را داد. قانونی که اتحادیه اروپا را در"مسیر غیرقابل بازگشت کربن-خنثی" قرار می دهد طرحی برای گردشی تر کردن اقتصاد - سیستمی با هدف حذف اتلاف که امکان تولید محصولات قابل دوام تر و از"تولید به مصرف" رساندن محصولات کشاورزی را تشویق می کند. . با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آلمان، تدابیر پیشگیرانه در بیمارستان‌ها تشدید شده است شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کره جنوبی تا صبح جمعه نزدیک به شش هزار و ۳۰۰ نفر بوده است.