اتحادیه اروپا: به جای بحث درباره مالکیت معنوی، واکسن‌هایتان را صادر کنید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اتحادیه اروپا: به جای بحث درباره مالکیت معنوی، واکسن‌هایتان را صادر کنید جزئیات بیشتر🔽

رئیس کمیسیون اروپا با رد چالش ناسیونالسیم واکسن در اتحادیه اروپا گفت: «حدود ۵۰ درصد واکسن تولید شده در [کشورهای عضو] و به‌ویژه از راه برنامه کواکس سازمان جهانی بهداشت، به بیش از ۹۰ کشور صادر شده است.»

بخش قابل توجهی از واکسن‌های کووید-۱۹ در کشورهای عضو اتحادیه اروپا تولید می‌شود. با این حال روند واکسیناسیون در این منطقه، برخلاف اسرائیل، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا سریع نبوده است. خانم فن در لاین با انتقاد ضمنی از اولویت بحث مالکیت معنوی واکسن گفت: «ما همه طرف‌های درگیر در این بحث را دعوت می‌کنیم تا به اراده ما برای صادرات حداکثری واکسن‌های تولید شده در این منطقه [اتحادیه اروپا] بپیوندند. تنها افزایش تولید، برداشتن موانع و تقسیم واکسن‌های آماده و در دسترس می‌تواند به نبرد با پاندمی در سطح جهانی کمک فوری کند.»

اتحادیه اروپا در ماه‌های نخست واکیسناسیون به‌ویژه با بریتانیا بر سر واکسن‌های آسترازنکا اختلاف داشت. دو طرف، در اوج بدبینی‌های ناشی از اجرای کامل جدایی یک‌دیگر را به ملی‌گرایی در امر صادرات و تقسیم واکسن متهم می‌کردند.

سران اتحادیه اروپا روز‌های جمعه و شنبه برای بررسی وضعیت اجتماعی کشورهای عضو در دوران عبور از شیوع جهانی ویروس کرونا در پورتو گرد هم آمده اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اردوغان: بدون حمایت کشورمان امکان ادامه حیات اتحادیه اروپا به شکل موثر و مفید وجود ندارداردوغان: بدون حمایت کشورمان امکان ادامه حیات اتحادیه اروپا به شکل موثر و مفید وجود ندارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تاخیر در ارسال محموله‌های واکسن کرونا؛ اتحادیه اروپا شرکت آسترازنکا را به دادگاه می‌کشانداین روند قانونی بر ضد آسترازنکا در حالی در پیش گرفته شده که گزارش برخی موارد خون‌لختگی پس از دریافت واکسن تولیدی این شرکت بسیاری از کشورهای اروپایی را بر آن داشته تا برای استفاده از این واکسن محدودیت‌هایی را وضع کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تاتار: موضع یک‌جانبه اتحادیه اروپا در موضوع قبرس نگران‌کننده استرئیس جمهوری ترک قبرس شمالی ضمن تاکید بر لزوم پایان دادن به موضع یک‌جانبه اتحادیه اروپا در موضوع قبرس جهت‌گیری آن را «نگران‌کننده» خواند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا برای خرید ۱.۸ میلیارد دوز واکسن کرونا با «فایزر-بیون‌تک» قرارداد بستاتحادیه اروپا امیدوار است که دوزهای جدید واکسن «فایزر-بیون تک» به واکسیناسیون کودکان و نوجوانان و ایجاد ایمنی در جمعیت کشورهای عضو این اتحادیه در مقابل گونه‌های جدید ویروس کرونا کمک کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برنامه اتحادیه اروپا برای خرید کلان واکسن بیون‌تک/فایزر | DW | 08.05.2021اتحادیه اروپا قرار داد خرید ۹۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا شرکت‌های آلمانی و آمریکایی بیون‌تک و فایزر را نهایی کرد. این اتحادیه همچنین حق خرید همین تعداد واکسن را برای خود محفوظ نگه داشته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »