اتحادیه اروپا و کانادا خواهان برقراری آتش‌بس از سوی طالبان شدند - BBC News فارسی

17/06/1399 08:35:00 ق.ظ

اتحادیه اروپا و کانادا خواهان برقراری آتش‌بس از سوی طالبان شدند

اتحادیه اروپا و کانادا از طالبان خواسته‌اند تا به خواست مردم افغانستان و سازمان ملل برای قبول آتش بس فوری و همه جانبه پاسخ مثبت بدهد. در اعلامیه مشترک اتحادیه اروپا و کانادا آمده که میزان بالای خشونت‌ها در تضاد با روند صلح است. وزارت خارجه افغانستان نیز از این اعلامیه استقبال کرده است. پایان پست Twitter, 1 در اعلامیه آمده که آنها نظاره‌گر روند گفت‌وگوهای صلح خواهند بود تا با روحیه...

پایان پست Twitter, 1 در اعلامیه آمده که آنها نظاره‌گر روند گفت‌وگوهای صلح خواهند بود تا با روحیه آشتی، شفاف، همه شمول و منصفانه پیش برود. اتحادیه اروپا و کانادا تاکید کردند که این گفت‌وگوها باید با احترام به قانون اساسی و نهادهای افغانستان و حفظ دستاوردهای حقوق بشری و دموکراسی به خصوص حاکمیت قانون و حقوق و آزادی‌های زنان پیش برود و "این ارزش‌ها شروط کمک‌های مالی و حمایت‌های سیاسی ما از افغانستان خواهد بود."

در اعلامیه آمده: "تصامیم و عملکرد امروز گروه‌های سیاسی افغانستان به شمول طالبان، تصامیم و عملکرد فردای جامعه بین‌المللی را مشخص خواهد کرد. " خلیلزاد: توافق با طالبان مشروط به آتش‌بس همه‌جانبه و مذاکره بین‌الافغانی است

وزارت خارجه افغانستان نیز از این اعلامیه استقبال کرده است. در خبرنامه وزارت خارجه آمده که دولت افغانستان نیز تلاش دارد از فرصت به میان آمده برای پایان جنگ از راه گفت‌وگو استفاده کند. منبع تصویر، توضیح تصویر، headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

هشدار انگلیس به اتحادیه اروپا بر سر مذاکرات بریگزیت: 'لندن جا نمی‌زند'دیوید فراست، مذاکره‌کننده ارشد بریتانیا گفت کشورش در گفت‌وگوهای تجاری بریگزیت با اتحادیه اروپا زودتر دست را نمی‌بازد و از این‌که تا پایان سال جاری میلادی توافقی برای بریگزیت به دست نیاید، هراسی ندارد.

هشدار برکسیتی بریتانیا به اتحادیه اروپااتحادیه اروپا از آن می‌ترسد که بریتانیای پسابرکسیت بدل به کشوری با تحرک بیشتر شود و در غیاب تعهد به مقررات اقتصادی اروپا و نیز با حمایت دولتی گزینشی، به رقیبی اقتصادی برای اروپا بدل گردد.

رئیس‌جمهور ترکیه و رئیس شورای اروپا تلفنی گفتگو کردندرئیس‌جمهور ترکیه و رئیس شورای‌اروپا تلفنی گفتگو کردند

انگلیس بدهی خود به ایران را پذیرفت- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimانگلیس بدهی خود به ایران را پذیرفت وزیر دفاع انگلیس بدهی بریتانیا به ایران بر سر یک معامله تسلیحاتی مربوط به پیش از انقلاب را به رسمیت شناخت بریتانیا بابت عدم تحویل تانک‌های چیفتن سفارش شده از سوی ایران حدود ۴۰۰ میلیون پوند به تهران بدهکار است

اطلاعات محرمانه‌ای داریم که آمریکا و اروپا حامی قاچاقچیان مواد مخدر هستندرئیس قوه قضاییه گفت: اطلاعات محرمانه‌ای داریم که نشان می‌دهد آمریکا و کشورهای اروپایی حامی قاچاقچیان مواد مخدر هستند و دست شان آلوده است و برخی کشورهای منطقه نیز از ترانزیت و توزیع مواد مخدر درآمدزایی می‌کنند.

بازار نقل و انتقال فوتبال اروپا: از لیونل مسی و کای هاورتس تا یاسمن فرمانی | DW | 05.09.2020این روزها بازار نقل و انتقال در فوتبال اروپا فعال است. لیونل مسی با وجود تمایل به ترک بارسلونا، در این باشگاه ماندگار شد. کای هاورتس به چلسی پیوست و یاسمن فرمانی نیز در تیم زنان شارلوا بلژیک پا به توپ شده است.