اتاق کناری روحانی و رد میانجی‌گری روسیه میان ایران و آمریکا

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«محمود_واعظی»، رییس دفتر «حسن_روحانی»، پیشنهاد روسیه برای میانجی‌گری بین ایران و آمریکا را رد کرده و گفته است که جمهوری اسلامی «بنای مذاکره با آمریکا را ندارد.» جزییات بیشتر در ایران‌وایر اخبار_ایران راستی_آزمایی

، وزیر امور خارجه روسیه، است. لاوروف در جمع شماری از دانشجویان رشته روابط بین‌الملل در مسکو، از آمادگی برای ایجاد زمینه گفت‌وگوی مستقیم ایران و آمریکا خبر داده و گفته بود که هیچ چیز نمی‌تواند جای تماس مستقیم و گفت‌وگوی بی‌واسطه بین دو کشور را بگیرد.

رییس دفتر حسن روحانی بالاترین مقام دولتی در ایران است که تا کنون به پیشنهاد میانجی‌گری روسیه پاسخ داده و آن را رد کرده است. هرچند رییس دفتر رییس‌جمهور از نظر سلسله‌مراتب سیاسی و اداری در موقعیتی نیست که درباره چنین موضوعاتی اظهار نظر کند، اما محول کردن رد میانجی‌گری روسیه به وی نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی چگونه با این پیشنهاد روبه‌رو شده است.

محمود واعظی از مدیران سابق وزارت خارجه ایران است و آن‌طور که در یادداشت‌های روزانه «اکبر هاشمی‌ رفسنجانی» آمده است، در برخی از مواقع فراتر از اختیاراتش به طرف‌های خارجی پاسخ یا پیشنهاد می‌داده است. با این همه، رد کردن پیشنهاد روسیه از طریق واعظی، واکنش دیگر مقام‌های دولتی را برنیانگیخته و به نظر می‌رسد که موضع نهایی دولت جمهوری اسلامی همین است.

اواخر مرداد ماه ۱۳۹۹، «ولادیمیر پوتین»، رییس‌جمهور روسیه، پیشنهاد داده بود که رهبران کشورهای عضو دائم «شورای امنیت سازمان ملل» به همراه ایران در جلسه‌ای حاضر شوند و درباره مسائل مورد اختلاف، از جمله تلاش آمریکا برای احیای همه قطعنامه‌های تحریمی «سازمان ملل متحد» علیه جمهوری اسلامی، با هم گفت‌وگو کنند. اما «دونالد ترامپ»، رییس‌جمهوری آمریکا، در واکنشی سرد،

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سهمیه سوخت مرزنشینان وارد بورس انرژی می‌شود/ ضرورت اعطای حق رای به تعاونی‌‌ها در اتاق تعاون ایران/ تامین نشدن خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومانی ساخت ۲۰۰ هزار مسکن کارگریکبیری: سهمیه سوخت مرزنشینان وارد بورس انرژی می‌شود/ ضرورت اعطای حق رای به تعاونی‌‌ها در اتاق تعاون ایران/ تامین نشدن خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومانی ساخت ۲۰۰ هزار مسکن کارگری
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

چرا روسیه بدنبال کاهش تنش‌ میان ایران و آمریکاست؟مسکو - ایرنا - روسیه از جمله اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد است که در سالیان گذشته نقشی کلیدی در توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام داشت و پس از خروج آمریکا نیز ضمن محکوم کردن این کشور از تمامی اعضای برجام خواست به تعهدات خود برای حفظ آن عمل کنند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

سال تحصیلی در ایران با حضور ویدئویی روحانی و در میان موجی از انتقادها آغاز شد - BBC News فارسیسال تحصیلی جدید در ایران آغاز شده و حسن روحانی رئیس جمهور که هر ساله با حضور در یکی از مدارس زنگ شروع سال را به صورت نمادین می نواخت، به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت ویدئویی در این مراسم شرکت کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ایران می‌گوید پیشنهاد میانجی‌گری روسیه برای مذاکره با آمریکا را نمی‌پذیرد - BBC News فارسیرئیس دفتر رئیس جمهوری ایران میانجی‌گری روسیه برای انجام مذاکره بین ایران و آمریکا را رد کرده و گفته است که 'ما با آمریکایی‌ها بنای مذاکره نداریم'. سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اخیرا از آمادگی مسکو برای ایجاد شرایط و حمایت از گفت‌وگو بین ایران و آمریکا خبر داده بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ: تاکنون هیچ مدرکی دال بر مسمومیت الکسی ناوالنی به دست نیاورده‌ایم- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimترامپ: تاکنون هیچ مدرکی دال بر مسمومیت ناوالنی(منتقد کرملین) به دست نیاورده‌ایم چرا همه در مورد روسیه حرف می‌زنند و کسی به چین اشاره نمی‌کند؟ توافق کوزوو و صربستان را همه غیرممکن می‌دانستند این توافق گامی در جهت ایجاد صلح و رفاه در منطقه بالکان است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

هشدار به چین، روسیه و ایران درباره دخالت در انتخابات آمریکا | DW | 05.09.2020مشاور امنیت ملی دولت ترامپ به چین، روسیه و ایران در مورد هر گونه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشدار داد. رابرت اوبراین می‌گوید چین گسترده‌ترین برنامه برای دخالت در انتخابات سوم نوامبر آمریکا را دارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »