محمود_واعظی, حسن_روحانی, راستی_آزمایی

محمود_واعظی, حسن_روحانی

اتاق کناری روحانی و رد میانجی‌گری روسیه میان ایران و آمریکا

06/09/2020 10:13:00 ق.ظ

« محمود_واعظی »، رییس دفتر « حسن_روحانی »، پیشنهاد روسیه برای میانجی‌گری بین ایران و آمریکا را رد کرده و گفته است که جمهوری اسلامی «بنای مذاکره با آمریکا را ندارد.» جزییات بیشتر در ایران‌وایر اخبار_ایران راستی_آزمایی

، وزیر امور خارجه روسیه، است. لاوروف در جمع شماری از دانشجویان رشته روابط بین‌الملل در مسکو، از آمادگی برای ایجاد زمینه گفت‌وگوی مستقیم ایران و آمریکا خبر داده و گفته بود که هیچ چیز نمی‌تواند جای تماس مستقیم و گفت‌وگوی بی‌واسطه بین دو کشور را بگیرد.رییس دفتر حسن روحانی بالاترین مقام دولتی در ایران است که تا کنون به پیشنهاد میانجی‌گری روسیه پاسخ داده و آن را رد کرده است. هرچند رییس دفتر رییس‌جمهور از نظر سلسله‌مراتب سیاسی و اداری در موقعیتی نیست که درباره چنین موضوعاتی اظهار نظر کند، اما محول کردن رد میانجی‌گری روسیه به وی نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی چگونه با این پیشنهاد روبه‌رو شده است.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم بازداشت‌شدگان خوزستان؛ نگهداری غیرقانونی در شرایط غیرمجاز گسترش حریق‌های موسمی در جنوب اروپا؛ شمار قربانیان آتش‌سوزی در ترکیه به ۸ تن رسید

محمود واعظی از مدیران سابق وزارت خارجه ایران است و آن‌طور که در یادداشت‌های روزانه «اکبر هاشمی‌ رفسنجانی» آمده است، در برخی از مواقع فراتر از اختیاراتش به طرف‌های خارجی پاسخ یا پیشنهاد می‌داده است. با این همه، رد کردن پیشنهاد روسیه از طریق واعظی، واکنش دیگر مقام‌های دولتی را برنیانگیخته و به نظر می‌رسد که موضع نهایی دولت جمهوری اسلامی همین است.

ادامه مطلب: ایران وایر »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

سهمیه سوخت مرزنشینان وارد بورس انرژی می‌شود/ ضرورت اعطای حق رای به تعاونی‌‌ها در اتاق تعاون ایران/ تامین نشدن خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومانی ساخت ۲۰۰ هزار مسکن کارگریکبیری: سهمیه سوخت مرزنشینان وارد بورس انرژی می‌شود/ ضرورت اعطای حق رای به تعاونی‌‌ها در اتاق تعاون ایران/ تامین نشدن خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومانی ساخت ۲۰۰ هزار مسکن کارگری

چرا روسیه بدنبال کاهش تنش‌ میان ایران و آمریکاست؟مسکو - ایرنا - روسیه از جمله اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد است که در سالیان گذشته نقشی کلیدی در توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام داشت و پس از خروج آمریکا نیز ضمن محکوم کردن این کشور از تمامی اعضای برجام خواست به تعهدات خود برای حفظ آن عمل کنند.

سال تحصیلی در ایران با حضور ویدئویی روحانی و در میان موجی از انتقادها آغاز شد - BBC News فارسیسال تحصیلی جدید در ایران آغاز شده و حسن روحانی رئیس جمهور که هر ساله با حضور در یکی از مدارس زنگ شروع سال را به صورت نمادین می نواخت، به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت ویدئویی در این مراسم شرکت کرده است.

ایران می‌گوید پیشنهاد میانجی‌گری روسیه برای مذاکره با آمریکا را نمی‌پذیرد - BBC News فارسیرئیس دفتر رئیس جمهوری ایران میانجی‌گری روسیه برای انجام مذاکره بین ایران و آمریکا را رد کرده و گفته است که 'ما با آمریکایی‌ها بنای مذاکره نداریم'. سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اخیرا از آمادگی مسکو برای ایجاد شرایط و حمایت از گفت‌وگو بین ایران و آمریکا خبر داده بود.

ترامپ: تاکنون هیچ مدرکی دال بر مسمومیت الکسی ناوالنی به دست نیاورده‌ایم- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimترامپ: تاکنون هیچ مدرکی دال بر مسمومیت ناوالنی(منتقد کرملین) به دست نیاورده‌ایم چرا همه در مورد روسیه حرف می‌زنند و کسی به چین اشاره نمی‌کند؟ توافق کوزوو و صربستان را همه غیرممکن می‌دانستند این توافق گامی در جهت ایجاد صلح و رفاه در منطقه بالکان است

هشدار به چین، روسیه و ایران درباره دخالت در انتخابات آمریکا | DW | 05.09.2020مشاور امنیت ملی دولت ترامپ به چین، روسیه و ایران در مورد هر گونه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشدار داد. رابرت اوبراین می‌گوید چین گسترده‌ترین برنامه برای دخالت در انتخابات سوم نوامبر آمریکا را دارد.