ابوالفضل قدیانی: تحریم انتخابات بساط استبداد را برمی‌چیند | DW | 11.12.2019

20/09/1398 05:31 ب.ظ

ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی، با انتشار بیانیه‌ای از فعالان سیاسی و مدنی و اصناف ایران خواسته است تا با 'تحریم' انتخابات آتی و گسترش اعتراضات 'بساط استبداد' را برچینند. او علی خامنه‌ای را 'مستبد امروز ایران' معرفی کرد.

ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی، با انتشار بیانیه‌ای از فعالان سیاسی و مدنی و اصناف ایران خواسته است تا با 'تحریم' انتخابات آتی و گسترش اعتراضات 'بساط استبداد' را برچینند. او علی خامنه‌ای را 'مستبد امروز ایران' معرفی کرد. ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی، با انتشار بیانیه‌ای از فعالان سیاسی و مدنی و اصناف ایران خواسته است تا با"تحریم" انتخابات آتی و گسترش اعتراضات"بساط استبداد" را برچینند. او علی خامنه‌ای را"مستبد امروز ایران" معرفی کرد.

ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، ‌با انتشار بیانیه‌ای فعالان"دموکراسی‌خواه" را به ادامه اعتراضات علیه حاکمیت جمهوری اسلامی ‌فراخواند و از همه فعالان در عرصه‌های مختلف سیاسی، مدنی، اقتصادی و فرهنگی خواست"کنشگرانه" انتخابات پیش ‌رو در ایران را"تحریم" کنند.

در این بیانیه که سایت کلمه، امروز ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) آن را منتشر کرده، ابوالفضل قدیانی با تصریح اینکه گسترده‌تر شدن اعتراضات در ایران می‌تواند"هیمنه سیاست النصر بالرعب" حاکمان جمهوری اسلامی‌را درهم بشکند، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را"مستبد امروز ایران" معرفی کرد که در نهایت مجبور خواهد شد به برگزاری یک"انتخابات آزاد" رضایت دهد.این فعال سیاسی با تصریح اینکه تحریم انتخابات، انفعال نیست، گفت،"سردی بساط انتخابات حکومت ولایت فقیه" مشخص است. او در عین حال عقب نشینی جمهوری اسلامی‌ و"امر استبداد" و تن دادن به انتخابات آزاد را"سودای خام و آرزویی محال" دانست. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

تنها راهش همینه مخصوصا الان که تنور داغه این سیستم مافیایی ولایی اگه دو درصدم مزدوران رژیم تو انتخابات شرکت کنن بازم میگن حماسه حضور درود به شرفش،درود به شرف محمدنوريزاد كه در حبس است،درود به شرف تمام كسانيكه جانشان را در مصاف با اين مستبد خونخوار دادند،درود به شرف نسرين ستوده ونرگس محمدي،به مقام همه شما غبطه ميخورم خاك پايتان سرمه ي چشمانم ،خاك بريزم رو شستتون

این اقا، یکی از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامیست، یعنی چی ، یعنی اینکه به بطن انقلاب ارادت خاص دارن، ایشون یکی از مبارزان سرسخت سلطنت پهلوی، و تشنه به خون پادشاهی. در ضمن رفیق جینگ چیز حسین موسوی هم هست. دوران اپوزسیون سازی رژیم به آخر رسیده، خر خودتونید. دمش گرم کاری ندارم چه کاره بوده ولی انسان آزاده و نترسی هستند در این سن و سال

حالا شد، همه مخالفان باید دست به دست بدهند و این ضحاک زمانه رو سرنگون کنند. این مملکت ارث پدر هیچکس نیست. مردم پای صندوق رای با آگاهی آینده خودرا رقم می‌زنند.

کمیسیون انتخابات افغانستان: نتیجه اولیه انتخابات را اعلام می‌کنیمکمیسیون انتخابات افغانستان: نتیجه اولیه انتخابات را اعلام می‌کنیم عبدالله عبدالله هشدار داد: اگر به خواست ما رسیدگی نشود بی‌تفاوت نخواهیم ماند

مردم باید نتیجه‌رأی دادن را در سفره‌شان مشاهده کنند/ هیچ‌گاه بحث تحریم انتخابات را مطرح نکردیم/ حاکمیت باید خودش را با مردم هماهنگ کنددبیرکل حزب اتحاد ملت با تاکید بر اینکه تحریم انتخابات موجه نیست و ما هیچ‌گاه و هیچ وقت بحث تحریم انتخابات را مطرح نکردیم، گفت: حاکمیت باید خودش را با مردم هماهنگ کند نه اینکه آنان را به هر سمتی که می‌خواهد بکشد.

اتحادیه اروپا وضع تحریم علیه ناقضان حقوق بشر را تسهیل می‌کندجوزپ بورل اعلام کرد که طرح پیشنهادی مشابه «سند ماگینتسکی» خواهد بود که به تصویب کنگره آمریکا رسیده است. دولت ایالات متحده براساس «سند ماگینتسکی» اجازه دارد تحریم هایی را علیه افرادی که آنها را ناقض حقوق بشر تشخیص می دهد وضع کند. دمت گرم دردت بخوره تو سر دوست دختر جواد ماله کش خانم موگرینی . شمشیرو از رو بسته😀😀 دردت بخوره توی هفت جای موگرینی

آمریکا می‌خواهد دو پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا را تحریم کنددر لایحه بودجه دفاعی چند صد میلیارد دلاری آمریکا که روز دوشنبه، ( ۹ دسامبر، ۱۸ آذر) کنگره بر سر آن به توافق رسید، بندی در مورد وضع تحریم‌ها علیه دو طرح خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا گنجانده شده است. این بودجه هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

اتحادیه اروپا: ایران آشکارا آزادی بیان را نقض می‌کنداتحادیه اروپا روز دوشنبه 9 دسامبر اعلام کرد که ایران همواره آزادی بیان و حقوق فردی را نقض کرده است. جان جوانان را ازشون میگیره،،،، آزادی بیان که براشون چیزی نیست..

بغداد سفرای چهار کشور اروپایی را احضار کردوزارت خارجه عراق سفیر فرانسه، سفیر انگلیس، کاردار آلمان و سفیر کانادا را در پی بیانیه‌ای که سفارت‌خانه‌هایشان در خصوص رخدادها در عراق صادر کردند، احضار کرد

ابوالفضل قدیانی: تحریم انتخابات بساط استبداد را برمی‌چیند

ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی، با انتشار بیانیه‌ای از فعالان سیاسی و مدنی و اصناف ایران خواسته است تا با"تحریم" انتخابات آتی و گسترش اعتراضات"بساط استبداد" را برچینند. او علی خامنه‌ای را"مستبد امروز ایران" معرفی کرد.

ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، ‌با انتشار بیانیه‌ای فعالان"دموکراسی‌خواه" را به ادامه اعتراضات علیه حاکمیت جمهوری اسلامی ‌فراخواند و از همه فعالان در عرصه‌های مختلف سیاسی، مدنی، اقتصادی و فرهنگی خواست"کنشگرانه" انتخابات پیش ‌رو در ایران را"تحریم" کنند.

در این بیانیه که سایت کلمه، امروز ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) آن را منتشر کرده، ابوالفضل قدیانی با تصریح اینکه گسترده‌تر شدن اعتراضات در ایران می‌تواند"هیمنه سیاست النصر بالرعب" حاکمان جمهوری اسلامی‌را درهم بشکند، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را"مستبد امروز ایران" معرفی کرد که در نهایت مجبور خواهد شد به برگزاری یک"انتخابات آزاد" رضایت دهد.این فعال سیاسی با تصریح اینکه تحریم انتخابات، انفعال نیست، گفت،"سردی بساط انتخابات حکومت ولایت فقیه" مشخص است. او در عین حال عقب نشینی جمهوری اسلامی‌ و"امر استبداد" و تن دادن به انتخابات آزاد را"سودای خام و آرزویی محال" دانست.

قدیانی در عین حال گفت که"شکستن هیمنه کاذب استبداد، همانا پایان استبداد" است. او در ادامه بیانیه خود آورده است: «برگزاری رفراندوم تغییر قانون اساسی، الغاء حکومت ولایت فقیه و برقراری جمهوری دمکراتیک سکولار (به معنی جدایی نهاد دین از نهاد حکومت) چندان دور از دسترس نخواهد بود.»

آقای قدیانی پیش از این نیز بارها از مسئولان ارشد جمهوری اسلامی به تندی انتقاد کرده است. این فعال سیاسی فروردین ماه ۹۸ نیز در بیانیه‌ای شیوه حکومت‌داری علی خامنه‌ای را"مستبدانه" خواند و نوشت که رهبر جمهوری اسلامی "به شیوه گوبلز با بزرگ‌نمایی دروغ می‌کوشد آن را راست‌نماتر کند". او همچنین اصلاح‌طلبان را"تسلیم‌طلب و شریک جرم خامنه‌ای" نامیده بود.عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در بخش دیگری از بیانیه خود انتخابات مجلس شورای اسلامی‌ را"نمایشی-فرمایشی" خواند و اضافه کرد که شرکت در انتخابات بدون هیچ برنامه و اراده‌ای برای مهار استبداد، به معنای تسلیم شدن محض است.

قدیانی همچنین شرکت در انتخابات را مساوی با طول عمر بخشیدن و مشروعیت دادن"بی‌مزد و منت" به"استبداد حاکم" در ایران دانست که به گفته او"بعد از بلعیدن شیره جان سرمایه اجتماعی مردم، نتیجه‌ای جز سوریه‌ای شدن ایران ندارد".

این فعال سیاسی یادآور شد که شرکت در انتخابات اسفند پیش رو"طعنه به خون صدها شهید و هزاران زندانی" است که برای دستیابی به زندگی بهتر به فهرست"به‌اصطلاح امید و دولت حسن روحانی" رأی دادند اما در جریان اعتراضات آبان ماه امسال جان خود را از دست دادند.قدیانی در بیانیه خود دستگیری و کشته شدن مردم در جریان اعتراضات اخیر را"نتیجه محتوم حکمرانی مستبدانه و ناکارامد و فاسدی" دانست که خود علت ایجاد و در عین حال نتیجه"نظارت استصوابی همه جا حاضر استبداد ولایت فقیه" است.

آقای قدیانی اکنون دوران سه سال زندان خود را می‌گذراند. او به یک مجازات تکمیلی نیز محکوم شده است: او باید سه کتاب"حکایت زمستان" نوشته سعید عاکف،"داستان سیستان" نوشته رضا امیرخانی و"دشمن شناسی"، منتشرشده از سوی انتشارات انقلاب اسلامی، را مطالعه کند و از آنها رونویسی کند.