ابوترابی فرد:اگر مردم در عرصه حضور نداشته باشند، جامعه بدون حاکم نمی‌ماند

07/08/1400 01:03:00 ب.ظ

امام جمعه موقت تهران گفت: اگر مردم در عرصه حضور نداشته باشند دودمان پهلوی و قاجار همه چیز را در دست می‌گیرد و جامعه بدون حاکم نمی‌ماند و سرنوشت و هویت ملی و فردی مصادره خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران گفت: اگر مردم در عرصه حضور نداشته باشند دودمان پهلوی و قاجار همه چیز را در دست می‌گیرد و جامعه بدون حاکم نمی‌ماند و سرنوشت و هویت ملی و فردی مصادره خواهد شد. امام جمعه موقت تهران، با استناد به نامه امام اول شیعیان خطاب به مالک اشتر در هنگام منصوب کردن وی به عنوان والی مصر گفت: در آن زمان معاویه شرایط خاصی را برای حکومت امیر المومنین (ع) خلق کرده بود.

گروه‌هایی سازماندهی می‌شدند و به نقاط مختلف جهان اسلام می‌رفتند و قتل و غارت کرده و ناامنی ایجاد می‌کردند همان شبیه اقداماتی که امروز از سوی دستگاه استکبار شاهد هستیم ، مصداق بارزش داعش است.

ابوترابی فرد افزود: استکبار یک گروه تروریستی را تجهیز و حمایت و برای پیشبرد منافع نامشروع خود از آن استفاده می‌کند. همچنین اگر بتواند عنصری مثل صدام را حمایت کرده و علیه انقلابی برآمده از مردم می‌شوراند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران با استناد به نامه امام اول شیعیان تاکید کرد:‌در آن مقطع محمد بن ابی بکر حکمران مصر و این فرد از جایگاه ویژه ای برخوردار و حضرت علی (ع) برای او احترام قائل بود. امام امیر المومنین فرد اصلح را انتخاب کرد. این مصداق بارز شایسته سالاری در نظام دینی است ممکن است بسیاری از افراد شایسته باشند و صلاحیت داشته باشند. اما افراد شایسته تری نسبت به آنها وجود دارد. در این شرایط نباید اغماض صورت گیرد. headtopics.com

ریدم_تو_اسلام ریدم_تو_نماز_جمعه

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

کشورهای «گروه ۲۰» برابری واکسیناسیون در جهان را در رم به بحث می‌گذارند🔺کشورهای «گروه ۲۰» برابری واکسیناسیون در جهان را در رم به بحث می‌گذارند گزارش جدید گروه مبارزه با فقر «وان» نشان می‌دهد از بیش از ۶۵۷ میلیون دز واکسن وعده داده شده توسط کشورهای گروه ۲۰، حدود ۴۴ درصد تحویل داده شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

بررسی رویکرد ترکیه به «حکمرانی جهانی در دوران پسا کرونا» در رُمپنل بررسی رویکرد ترکیه در مورد شیوه‌های «حکمرانی جهانی در دوران پسا کرونا» پیش از آغاز اجلاس گروه 20 در رم برگزار خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

اتخاذ تدابیر امنیتی در واشنگتن در پی تهدید به بمب‌گذاریبسیاری از کوچه‌ها و خیابان‌های منتهی به کنگره آمریکا به دلیل «تهدید بمب گذاری» در وزارت بهداشت آمریکا مسدود و تدابیر امنیتی اتخاذ شده است. - خبرگزاری آناتولی

در نشست کشورهای همسایه افغانستان در تهران چه گذشت؟ | DW | 27.10.2021دومین نشست وزیران امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان به همراه روسیه با موضوع محوری حل بحران آن کشور در تهران برگزار شد. دبیرکل سازمان ملل و وزیران امور خارجه چین و روسیه به شکل ویدیویی در این نشست شرکت کرده بودند.

آغاز بارندگی در برخی استان‌ها طی دو روز آینده/ بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیرآغاز بارندگی در برخی استان‌ها طی دو روز آینده رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارندگی در بخش‌هایی از کشور طی دو روز آینده و تداوم آن در برخی مناطق تا پنج آتی، از بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر خبر داد.

محکومیت یک عضو الاهوازیه در دادگاهی در هلندمحکومیت یک عضو الاهوازیه در دادگاهی در هلند دادگاهی در هلند یک تروریست عضو گروهک الاهوازیه را به اتهام کمک به حملات تروریستی در ایران به حبس محکوم کرد.