ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی ماه محرم تا هفته آینده

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون نظارت و برنامه‌ریزی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا در تهران: *پروتکل‌های برگزاری مراسم ماه محرم هنوز نهایی نشده *پروتکل‌ها به گونه‌ای تنظیم می‌شود که حداقل مشکل را داشته باشد *مقرر شده که کمترین تجمعات در مراسم عزاداری وجود داشته باشد

دکتر علی ماهر در گفت‌و گو با ایسنا با بیان اینکه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با برگزاری تجمعات به دلیل تاثیرگذاری مستقیم بر افزایش شیوع بیماری موافق نیست، گفت: با این حال در زمینه برگزاری مراسم ها و عزاداری‌های ماه محرم بر ما تکلیف شده که پروتکل‌های بهداشتی مرتبط را تهیه و تدوین کنیم که در این راستا از آنجا که هر استان مراسم خاص خود را دارد، پروتکل‌ها باید بر این اساس تدوین شود.

ماهر با تاکید بر اینکه پروتکل‌ها به گونه‌ای تنظیم می‌شود که حداقل مشکل را داشته باشد، عنوان کرد: از آنجاکه هر استان مراسم و سنت خاصی برای برگزاری مراسم ماه محرم دارد، لذا ستادهای استانی مقابله با کرونا نیز در تدوین پروتکل‌های بهداشتی درگیر هستند ولی آیین نامه نهایی از سوی ستاد ملی ابلاغ می‌شود. ماهر با بیان اینکه میزان شیوع بیماری تا حد زیادی به رفتار خود مردم بستگی دارد، گفت: در این راستا از مردم می‌خواهیم که با حداکثر محافظت از خود و دیگران مراسم‌ها و عزاداری‌های ماه محرم را برگزار کنند و اگر فکر می‌کنند به هر دلیلی سلامت‌شان به خطر می‌افتد نباید اقدامی در این راستا انجام دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مذاکره با تولیدکنندگان بزرگ واکسن در دنیا / سرمایه گذاری بر زیرساختهای واکسن سازی کشوروزیر بهداشت با بیان اینکه دنیا هنوز نمی داند واکسن کرونا چگونه اثر خواهد کرد و چه مدت ایمنی زایی خواهد داشت، گفت: ما به جای اینکه برای کشورهایی که بلاتکلیف هستند و نمی دانند آیا واکسن ایمنی را در برابر کرونا می دهد یا خیر، پیش پرداخت دهیم، بر روی زیرساخت‌هایمان سرمایه گذاری انجام می‌دهیم و مذاکراتی را با تولیدکنندگان بزرگ واکسن در دنیا داریم تا بتوانیم در قالب پروژه ای مشترک با ستاد اجرایی فرمان امام، شرکت‌های دانش بنیان و صاحبان تکنولوژی بیرونی، یک زیر ساخت درازمدت برای تولید واکسن‌های انسانی و دامی در کشو ایجاد کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نخستین موزه زیر آب با اشیاء ۲۵۰۰ ساله در یونان افتتاح شدین کشتی باستانی که حامل حدود ۳ تا ۴ هزار آمفورا بود، در سال ۴۲۵ پیش از میلاد به دلیل بدی آب و هوا غرق شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پراید ۹۳ میلیون تومانی در بازاری با رکود کامل+ قیمت‌هاپراید ۹۳ میلیون تومانی در بازاری با رکود کامل بررسی روند بازار خودرو نشان می‌دهد که نسبت به هفته گذشته، قیمت‌ها در بازار با شیبی ملایم، علیرغم نبود مشتری و به حداقل رسیدن خرید و فروش‌ها، افزایشی پیش می‌رود و قیمت پراید از ۹۰ میلیون تومان هم فراتر رفت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ساخت پوست مصنوعی در سنگاپور با الهام از «جنگ ستارگان»این پوست مصنوعی می‌تواند ۲۰ تا ۳۰ گونه بافت مختلف را تشخیص دهد و خط بریل را با دقت ۹۰ درصد به‌درستی بخواند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

با برگزارکنندگان مراسم عزاداری در خانه‌ها برخورد می شود/۴۴ بستری و ۹ فوتی ناشی از کرونا در ۲۴ساعت گذشته در اردبیلاستاندار اردبیل با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۴۴ بستری و ۹ فوتی ناشی از کرونا در استان ثبت شده است ،گفت: برگزاری هر گونه مراسم عزاداری در خانه ها که موجب اجتماع مردم می شود ممنوع است و در صورت مشاهده برگزاری چنین مراسمی در خانه‌ها برخورد های قانونی اعمال می شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

فعالیت اورژانس بانوان در سه پایگاه در تهرانفعالیت اورژانس بانوان در سه پایگاه در تهران اورژانس تهران: *سه پایگاه به فعالیت اورژانس زنان در تهران اختصاص یافته است *در مواردی مثل زایمان، نیاز است که پرستارهای خانم حضور داشته باشند *تقریبا حدود ۳۰ تا ۳۵ نفر پرستار خانم در این زمینه فعال هستند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »