ابلاغ استرداد هزینه‌های فوق‌برنامه تمامی مدارس به خانواده‌ها

10/06/2020 04:56:00 ب.ظ

وزارت آموزش‌ و پرورش: هزینه‌های فوق‌برنامه، غذا و سرویس مدارس باید مسترد شود

وزارت آموزش‌ و پرورش: هزینه‌های فوق‌برنامه، غذا و سرویس مدارس باید مسترد شود

از سوی وزارت آموزش‌ و پرورش بخشنامه استرداد هزینه‌های فوق‌برنامه، غذا و سرویس توسط مدارس به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد

مدارس غیردولتیهزینه فوق‌برنامه‌ها تحت هر عنوان نظیر فوق‌برنامه آموزشی، پرورشی یا غیرآموزشی و خدمات ویژه (غذا، سرویس و ...) در مدارس غیردولتی، بر طبق مصوبه هفتاد و دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی از تاریخ اول اسفندماه ۹۸ محاسبه و مسترد گردد.

مدارس دولتی (عادی، شاهد، استعداد درخشان، هیئت‌امنایی، نمونه دولتی، بزرگ‌سالان، کاردانش و فنی حرفه‌ای، تطبیقی و بین‌الملل، آموزش از راه دور): در خصوص هزینه فوق‌برنامه‌ها تحت هر عنوان نظیر فوق‌برنامه آموزشی، پرورشی یا غیر آموزشی و خدمات ویژه (غذا، سرویس و ..) ضروری است مدیران مدارس در اسرع وقت نسبت به تشکیل شورای مدرسه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خصوص خدمات ارائه‌شده به دانش آموزان و همچنین محاسبه مبلغ قابل‌استرداد از تاریخ اول اسفندماه ۹۸ وفق دستورالعمل مالی مدارس نسبت به تحویل و تأدیه فرم پیوست به ولی یا سرپرست قانونی تمام دانش آموزان اقدام و هزینه‌های قابل پرداخت را به شماره‌حساب اعلامی از سوی اولیا (مندرج در فرم مزبور) مسترد نمایند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

پروتکل بازگشایی مهدهای کودک از سوی بهزیستی ابلاغ شد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimچند_خبر آغاز به کار مهدهای کودک از روز شنبه ۲۴ خرداد گرانی لوازم خانگی غیرقانونی است دلار ۵ نرخی می‌شود؟/ مصوبات ارزی شورای گفت‌وگو باید به تأیید بانک مرکزی برسد

پروتکل بازگشایی مهدهای کودک از سوی بهزیستی ابلاغ شد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimچند_خبر آغاز به کار مهدهای کودک از روز شنبه ۲۴ خرداد گرانی لوازم خانگی غیرقانونی است دلار ۵ نرخی می‌شود؟/ مصوبات ارزی شورای گفت‌وگو باید به تأیید بانک مرکزی برسد

قصد اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی نداشتم/ با یک لغزش عاقبت آدم به باد می‌رودزم در آخرین دفاع خود مطرح کرد؛ قصد اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی نداشتم/ با یک لغزش عاقبت آدم به باد می‌رود

مشروح هفتمین جلسه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزیهفتمین جلسه رسیدگی به پرونده ۱۸ جلدی تخلفات ارز‌های دولتی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

ارتش روسیه آتش‌سوزی چاه نفت در سیبری را با گلوله ضد تانک خاموش کردبه نوشته سایت وزارت دفاع روسیه، به این ترتیب امکان نصب تجهیزات ضد فوران نفت به دست عوامل فنی اکنون فراهم شده است.

تعیین قرار وثیقه یک میلیون و 250 هزار دلاری برای قاتل جورج فلویدوثیقه افسر پلیس متهم به قتل جورج فلوید، به حکم قاضی پرونده به یک میلیون و 250 هزار دلار افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

به گزارش ایسنا، با عنایت به شیوع بیماری کرونا از ابتدای اسفندماه ۹۸ و به‌موجب آن تعطیلی مدارس و ایجاد وقفه در ارائه خدمات و فعالیت‌های حضوری آموزشی و پرورشی و به‌منظور حفظ و رعایت حقوق عامه و صیانت از حقوق شهروندان، از سوی وزارت آموزش‌وپرورش بخشنامه استرداد کلیه وجوه دریافتی بابت هزینه فوق ‌برنامه‌های آموزشی، پرورشی، کنکور، اعتکاف علمی و سایر خدمات ویژه قابل‌ارائه در ایام مزبور ازجمله غذا، سرویس و .خبرگزاری تسنیم ، پیرو مصوبه مورخ 17  خرداد 99  ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستور رئیس‌جمهور  مبنی بر بازگشایی مهدهای‌کودک از تاریخ 24  خرداد ، سازمان بهزیستی کشور ضمن تأکید بر رعایت ضوابط  ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  اعلام کرد که علاوه بر رعایت این  ضوابط، مهدها موظف به انجام و رعایت ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی  سازمان بهزیستی هستند.خبرگزاری تسنیم ، پیرو مصوبه مورخ 17  خرداد 99  ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستور رئیس‌جمهور  مبنی بر بازگشایی مهدهای‌کودک از تاریخ 24  خرداد ، سازمان بهزیستی کشور ضمن تأکید بر رعایت ضوابط  ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  اعلام کرد که علاوه بر رعایت این  ضوابط، مهدها موظف به انجام و رعایت ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی  سازمان بهزیستی هستند.اخرین دفاع زم: با یک لغزش عاقبت ادم به باد می رود به گزارش ایلنا، قاضی صلواتی در ابتدای جلسه دادگاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام خمینی (ره) و شهید سلیمانی عنوان کرد: در مورخ ۲۰ خرداد ۹۹ شروع ششمین جلسه محاکمه متهم پرونده، روح الله زم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران با حضور مستشار وکیل مدافع و نماینده دادستان در اجرای ماده ۳۵۲ قانون آیین دادرسی کیفری به صورت علنی را اعلام می‌نمایم.

... در تمام مدارس اعم از عادی، دولتی، شاهد، استعدادهای درخشان، هیئت‌امنایی، نمونه دولتی، بزرگ‌سالان، کاردانش و فنی حرفه‌ای، تطبیقی و بین‌الملل، آموزش از راه دور و غیردولتی در ۳ بند و مطابق ذیل، به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.. مدارس غیردولتی هزینه فوق‌برنامه‌ها تحت هر عنوان نظیر فوق‌برنامه آموزشی، پرورشی یا غیرآموزشی و خدمات ویژه (غذا، سرویس و . قبل از بازگشایی و در پایان هر روز.. وی در ادامه با قرائت بخشی از کیفرخواست بیان کرد: در اتهاماتی که به موکل وارد شده لازم بود ماده قانونی مورد استناد به آن در همانجا که اتهام ذکر می‌شد، بیان شود تا خلط مبحث نشود.

...) در مدارس غیردولتی، بر طبق مصوبه هفتاد و دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی از تاریخ اول اسفندماه ۹۸ محاسبه و مسترد گردد. مدارس دولتی (عادی، شاهد، استعداد درخشان، هیئت‌امنایی، نمونه دولتی، بزرگ‌سالان، کاردانش و فنی حرفه‌ای، تطبیقی و بین‌الملل، آموزش از راه دور): در خصوص هزینه فوق‌برنامه‌ها تحت هر عنوان نظیر فوق‌برنامه آموزشی، پرورشی یا غیر آموزشی و خدمات ویژه (غذا، سرویس و . 3)تعطیلی برنامه‌ها و فعالیت‌هایی که نیاز به تحرک بالا است.. 4)حضور پرسنل مهدکودک با وسایل و تجهیزات بهداشتی نظیر دستکش و ماسک و رعایت پروتکل‌های مربوطه.) ضروری است مدیران مدارس در اسرع وقت نسبت به تشکیل شورای مدرسه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خصوص خدمات ارائه‌شده به دانش آموزان و همچنین محاسبه مبلغ قابل‌استرداد از تاریخ اول اسفندماه ۹۸ وفق دستورالعمل مالی مدارس نسبت به تحویل و تأدیه فرم پیوست به ولی یا سرپرست قانونی تمام دانش آموزان اقدام و هزینه‌های قابل پرداخت را به شماره‌حساب اعلامی از سوی اولیا (مندرج در فرم مزبور) مسترد نمایند. 5)تهیه و در اختیار قراردادن مواد ضدعفونی‌کننده به پرسنل. وی در مورد اتهام نشر اکاذیب با حمایت از تجزیه طلبان دفاعیاتی انجام داد.

گفتنی است، در مدارس شاهد پس از کسر دوسوم از کل هزینه‌های خدمات آموزشی و پرورشی فوق‌برنامه و سایر دریافتی‌های مجاز از دانش آموزان در حال تحصیل، باقی محاسبه و با رعایت مقررات به اولیا برگردانده شود.  سرویس حمل‌ونقل دانش آموزان هزینه ارائه خدمات حمل‌ونقل به دانش آموزان در تمامی مدارس دولتی و غیردولتی، با رعایت دقیق مفاد بخشنامه‌های ارسالی از سوی دفتر انجمن اولیا و مربیان و با هماهنگی کارگروه ماده ۱۸ مراکز استان‌ها و شهرستان‌های تابعه اقدام لازم به عمل آید. 7) به همراه داشتن ماسک و وسایل نظافت انفرادی توسط کودکان در کیفی مخصوص. 7) به همراه داشتن ماسک و وسایل نظافت انفرادی توسط کودکان در کیفی مخصوص. همچنین در این بخشنامه تأکید شده است با توجه به شرایط خاص موجود، ملاک محاسبه و استرداد وجوه دریافتی بابت هزینه‌های فوق، این بخشنامه است و کلیه مصوبات، بخشنامه‌ها یا دستورالعمل‌های مغایر لغو می‌شود. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در صورت عدم اجرای بخشنامه، اولیاء دانش آموزان می‌توانند اعتراض خود را از طریق سامانه پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش به نشانی shekayat. 9) تغییر چیدمان کلاس‌ها و پخش کودکان در فضاهای مختلف مهد با حضور مربی و تأکید بر انجام فعالیت‌های انفرادی یا با حفظ فاصله مطمئن.medu. 10)عدم حضور اولیاء و اشخاص متفرقه در محیط مهدکودک. قاضی صلواتی از متهم زم خواست تا اخرین دفاعیات خود را در جایگاه بیان کند.

ir ثبت و پیگیری نمایند. 11)آموزش اولیاء برای اجرای پروتکل بهداشتی واعلام ساعت تحویل و ترخیص که موجب تجمع اولیاو معطلی نشود. مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها مسئول حسن اجرای این بخشنامه هستند. انتهای پیام . بدیهی است میزان شهریه ثابت خرداد ماه سال جاری 25 درصد شهریه ماهیانه مهدکودک است (یک هفته از 4هفته) و تا ابلاغ شهریه جدید سال99، اعلام افزایش قطعی شهریه به والدین صورت نپذیرد(شهریه دریافتی علی‌الحساب است. بدیهی است میزان شهریه ثابت خرداد ماه سال جاری 25 درصد شهریه ماهیانه مهدکودک است (یک هفته از 4هفته) و تا ابلاغ شهریه جدید سال99، اعلام افزایش قطعی شهریه به والدین صورت نپذیرد(شهریه دریافتی علی‌الحساب است.