ابعاد جدید پرونده اکبر خرمدین؛ احتمال تنها ۱۰سال حبس و گذشت از قصاص

22/06/1400 01:18 ب.ظ

به نوشته همشهری در صورتی که مطابق نظریه پزشکی قانونی، مادر فرامرز قادر باشد رضایت خود را از برادرش، اکبر_خرم‌دین، ثبت کند، خرمدین با وجود انجام سه قتل از «قصاص» خواهد گریخت. اخبار_ایران تهران بابک_خرمدین

این درحالی است که خواهرزاده اکبر خرمدین به روزنامه همشهری گفته است که به همراه دو برادرش مدتی پیش به دادسرای جنایی تهران رفته و اعلام کرده‌اند که از قصاص دایی‌شان می‌گذرند؛ اما درخواست کرده‌اند که او به «حبس محکوم شود و هرگز روی آزادی را...

این درحالی است که خواهرزاده اکبر خرمدین به روزنامه همشهری گفته است که به همراه دو برادرش مدتی پیش به دادسرای جنایی تهران رفته و اعلام کرده‌اند که از قصاص دایی‌شان می‌گذرند؛ اما درخواست کرده‌اند که او به «حبس محکوم شود و هرگز روی آزادی را نبیند».

اکبر خرمدین و همسرش، ایران موسوی ثانی، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ به ‌اتهام قتل پسرشان، بابک خرمدین، کارگردان سینما بازداشت شدند. مدت زمان اندکی پس از بازداشت این دو تن اعتراف کردند که با مشارکت یکدیگر و دخترشان، آرزو در سال ۱۳۹۰، دامادشان به نام فرامرز را کشته‌اند و به دلیل اختلافات با آرزو او را هم در سال ۱۳۹۷به قتل رسانده‌ و جسدش را مثله و ناپدید کرده‌اند.

اکبر خرمدین و همسرش در خصوص قتل و مثله کردن بابک فرزند دیگرشان گفتند با سبک زندگی او مشکل داشتند او روابط متعددی با زنان داشت و موجب «آبروریزی» خانواده شده بود. آن‌ها به کرات تکرار کردند که از این کار خود پشیمان نیستند و اگر به عقب بازگردند و فرزندانشان همان رفتارها را بکنند باز هم به همین شیوه عمل خواهند کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

استقبال وزیران خارجه آمریکا و بریتانیا از توافق برای تشکیل دولت جدید لبناناستقبال وزیران خارجه آمریکا و بریتانیا از توافق برای تشکیل دولت جدید لبنان پس از سیزده ماه بن بست سیاسی، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان، روز جمعه ۱۹ شهریور اعلام کرد که رهبران سیاسی کشور برای تشکیل کابینه جدید به توافق رسیده اند ایران اگر زودتر ورود میکرد، قضیه زودتر حل میشد حالا بگید مشکلات به وجود آمده بودند!؟، یا به وجود آورده شده بودند!!!؟

کره شمالی از آزمایش موشک‌های کروز دوربرد جدید خبر داد؛ ابراز نگرانی کره جنوبی و ژاپن♦ این نخستین فعالیت آزمایش تسلیحاتی پیونگ یانگ طی ماه‌های اخیر است و نشان می‌دهد همزمان با به بن‌بست رسیدن مذاکرات_هسته‌ای کره شمالی با ایالات متحده، آن کشور در حال گسترش قابلیت‌های نظامی خود است. ⬇ بیشتر بخوانید: JoeBiden خوابالو بیدار شو قابل توجه همه تا زمانی که آقای ترامپ بود کسی جرات نداشت کاری کنه ولی الآن دارن از همدیگه سبقت میگیرن(ایران- کره- طالبان- القائده- حوثی ها و هر چی تروریسته)

کوه بانک مسکن موش زایید/ استقبال مردم از وام یک میلیاردی مسکن از سادگی آنهاستکارشناس مسائل پولی و بانکی در مورد وام یک میلیارد تومانی بانک مسکن گفت: امیدوارم مردم فریب این وعده‌ها را نخورند چراکه پس از 15 سال با این پول نمی‌توانند 15 متر در تهران خریداری کنند.

تصاویری از شهر جنگزده درعا پس از پیشروی نیروهای دولتی سوریهبخش تاریخی شهر درعا تا چند روز پیش همچنان در اختیار شورشیان مخالف بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه بود. دولت میخواهد بر ویرانه ها حکومت کند؟

کره شمالی از آزمایش موفقیت‌آمیز نوع جدیدی از موشک کروز خبر داد | DW | 13.09.2021پس از گذشت چند ماه کره شمالی بار دیگر از یک آزمایش موشکی جدید کرد؛ موضوعی که نگرانی ناظران را در پی داشته است. این بار نیز، آکادمی دانش دفاعی کره شمالی یک موشک کروز را آزمایش کرده است.

عربستان: از تلاش‌ها برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای حمایت می‌کنیموزیر امور خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که کشورش از تلاش‌های بین المللی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای حمایت می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

استان‌وایر- با توجه به اعلام خواهر داماد اکبر خرمدین، متهم به قتل و مثله کردن سه نفر از اعضای خانواده خود، اولیای دم از قصاص او صرفنظر کرده‌اند و آقای خرمدین از بابت جنبه عمومی جرم تنها ممکن است به ده سال زندان محکوم شود.

این درحالی است که خواهرزاده اکبر خرمدین به روزنامه همشهری گفته است که به همراه دو برادرش مدتی پیش به دادسرای جنایی تهران رفته و اعلام کرده‌اند که از قصاص دایی‌شان می‌گذرند؛ اما درخواست کرده‌اند که او به «حبس محکوم شود و هرگز روی آزادی را نبیند».

اکبر خرمدین و همسرش، ایران موسوی ثانی، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ به ‌اتهام قتل پسرشان، بابک خرمدین، کارگردان سینما بازداشت شدند.

مدت زمان اندکی پس از بازداشت این دو تن اعتراف کردند که با مشارکت یکدیگر و دخترشان، آرزو در سال ۱۳۹۰، دامادشان به نام فرامرز را کشته‌اند و به دلیل اختلافات با آرزو او را هم در سال ۱۳۹۷به قتل رسانده‌ و جسدش را مثله و ناپدید کرده‌اند.

اکبر خرمدین و همسرش در خصوص قتل و مثله کردن بابک فرزند دیگرشان گفتند با سبک زندگی او مشکل داشتند او روابط متعددی با زنان داشت و موجب «آبروریزی» خانواده شده بود.

آن‌ها به کرات تکرار کردند که از این کار خود پشیمان نیستند و اگر به عقب بازگردند و فرزندانشان همان رفتارها را بکنند باز هم به همین شیوه عمل خواهند کرد.

یکی از دوستان آرزو دختر کشته شده خانواده خرمدین مدعی شد که آرزو به او گفته بود پدرش در کودکی به او تجاوز کرده است.

این ادعا مدتی بعد در فایل صوتی که ایران موسوی ثانی همسر اکبر خرمدین از زندان اوین ارسال کرده بود تایید شد.

از آنجایی که دو تن از افراد کشته شده به دست اکبر خرمدین فرزندان او بودند از بابت قتل آن‌ها اکبر خرمدین به قصاص محکوم نمی‌شد و تنها در صورت درخواست خانواده دامادش که خواهرزاده‌اش نیز بوده، حکم قصاص دریافت می‌کرد.

مطابق با ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی پدر در جایگاه ولی دم فرزند قرار دارد و به همین دلیل چنانچه پدر به جرم قتل فرزند بازداشت شود قصاص نخواهد شد و مجازات دیه و تعزیر برای او در نظر گرفته خواهد شد.

این قانون از سوی بسیاری از فعالان مدنی و حقوق کودک همواره مورد انتقاد بوده و گفته می‌شود مجازات آن با جرم ارتکابی تناسب ندارد و دست پدران را برای گرفتن جان فرزندانشان باز می‌گذارد.

تحقیقات در ماجرای قتل رومینا اشرفی، دختر ۱۴ ساله اهل روستای سفیدسنگان که با ضربه داس پدر در خواب به قتل رسید نشان می‌داد رضا اشرفی پدر رومینا پیش از اقدام به قتل درباره مجازات احتمالی قتل فرزندش از یک وکیل دادگستری مشورت گرفته و با اطمینان از اینکه قصاص نخواهد شد دست به این کار زده است.

خواهرراده اکبر خرمدین و خواهر داماد او در ادامه گذر از قصاص او گفته است در انتظار نظر پزشکی قانونی هستند که بدانند آیا مادرشان با توجه به حال بدی که دارد می‌تواند به‌عنوان ولی دم درخواستش را اعلام کند یا نه و در صورتی که مادرش هم از قصاص گذشت کند، اکبر خرمدین، قصاص نخواهد شد.

به نوشته همشهری در صورتی که مطابق نظریه پزشکی قانونی، مادر فرامرز قادر باشد رضایت خود را از برادرش، اکبر خرم‌دین، ثبت کند، خرمدین با وجود انجام سه قتل از «قصاص» خواهد گریخت و در غیر این‌صورت تصمیم‌گیری درباره سرنوشت او مطابق ماده۳۵۶ قانون مجازات اسلامی، پس از استیذان از رهبر جمهوری اسلامی با رییس قوه قضاییه خواهد بود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: