ابطال عقد دختربچه 11 ساله با پسر 30 ساله در یاسوج

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پس از انتشار فیلمی از عقد دختربچه 11 ساله با یک پسر جوان در یاسوج، رئیس دادگستری استان کهگیلویه و

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سه شنبه 3 سپتامبر 2019، «حسن نگین تاجی»، رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از انجام اقداماتی برای «شناسایی» خانواده‌های دو طرف و عاقد خبر داد که در نتیجه آن مشخص شد، سن دختر بر اساس کپی شناسنامه ارائه شده 11 سال و پسر نیز 22 سال است و عقد جاری شده میان این دو «موقت» به منظور برطرف کردن اشکالات شرعی بود.

او با اشاره به «سن و آگاهی پایین دختر» تاکید کرد که چنین عقدی حتی اگر موقت باشد به مصلحت نیست و دستور منتفی و منحل شدن آن صادر شد.او با اشاره به «ماده 50 قانون حمایت از خانواده - مربوط به سال 1391» اقدام پسر جوان، پدر دختر و عاقد را جرم دانست که برای برخورد قضایی متناسب علیه آنها اعلام جرم شد. گفتنی است، به تازگی ویدئویی از یک مراسم عقد در فضای مجازی منتشر شده که مربوط به روستای بهمئی یاسوج در کهگیلویه و بویراحمد است.

چهره عروس خردسال در این مراسم، سوژه فضای مجازی شد. بر اساس گفته رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، پسر جوان شرط کرده است که چهار سال دیگر با دختربچه ازدواج می کند.در همین رابطه معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان، دستور پیگیری درباره انتشار فیلم ازدواج این دختر را صادر کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش فرماندار'بهمئی' به فیلم عقد دختربچه 9 ساله با پسر 30 سالهواکنش فرماندار'بهمئی' به فیلم عقد دختربچه ۹ ساله با پسر ۳۰ ساله: *به دلایلی ترجیح می‌دهم در این خصوص صبحت نکنم *البته بی تفاوت نخواهیم بود *دستگاه‌های متولی در حدود اختیارات و وظایف قانونی ورود خواهند کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ازدواج دختربچه ۹ ساله منتفی شدیاسوج- ایرنا- با ورود دادگستری شهرستان بهمئی و ارشاد خانواده ها، عقد مدت دار موقت دختربچه ۹ ساله با مرد حدود ۳۰ ساله منتفی شد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

سمیه 11 ساله راضی به ازدواج نیست...سمیه ۱۱ ساله راضی به ازدواج نیست سمیه که بر اساس یک سنت قدیمی از سه‌سالگی به عقد یک پسربچه هفت‌ساله درآمده بود، امروز که به سن ۱۱ سالگی رسیده برخلاف میلش باید به خانه همسر برود و از طرف دیگر اجازه ادامه تحصیل هم نخواهد داشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عقد دختربچه بهمئی بعد از رسیدن به سن قانونی با اخذ مجوز دادگاه انجام می شودرئیس دادگستری شهرستان بهمئی در پی وقوع عقد بین دختر بچه ۹ ساله با مرد ۲۲ ساله، گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده و تشکیل جلسه با خانواده طرفین، عقد موقت که به مدت دو سال بود با توضیحات دادگاه و ارشادات لازم باطل شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عقد دختر 11 ساله با پسر 22 ساله منتفی شد/ ‌اعلام جرم ‌علیه زوج، ولی زوجه و عاقد ‌
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش‌ رسانه‌های اجتماعی به ازدواج یک کودک؛ عقد دختر ده ساله باطل شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »