ابطال عقد دختربچه 11 ساله با پسر 30 ساله در یاسوج

12/06/1398 06:37:00 ب.ظ

ابطال عقد دختربچه 11 ساله با پسر 30 ساله در یاسوج

پس از انتشار فیلمی از عقد دختربچه 11 ساله با یک پسر جوان در یاسوج، رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سه شنبه 3 سپتامبر 2019، «حسن نگین تاجی»، رئیس دادگستری استان...

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سه شنبه 3 سپتامبر 2019، «حسن نگین تاجی»، رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از انجام اقداماتی برای «شناسایی» خانواده‌های دو طرف و عاقد خبر داد که در نتیجه آن مشخص شد، سن دختر بر اساس کپی شناسنامه ارائه شده 11 سال و پسر نیز 22 سال است و عقد جاری شده میان این دو «موقت» به منظور برطرف کردن اشکالات شرعی بود.

او با اشاره به «سن و آگاهی پایین دختر» تاکید کرد که چنین عقدی حتی اگر موقت باشد به مصلحت نیست و دستور منتفی و منحل شدن آن صادر شد. نگین تاجی، از موافقت و رضایت طرفین برای ابطال عقد خبر داد. او با اشاره به «ماده 50 قانون حمایت از خانواده - مربوط به سال 1391» اقدام پسر جوان، پدر دختر و عاقد را جرم دانست که برای برخورد قضایی متناسب علیه آنها اعلام جرم شد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واکنش فرماندار'بهمئی' به فیلم عقد دختربچه 9 ساله با پسر 30 سالهواکنش فرماندار'بهمئی' به فیلم عقد دختربچه ۹ ساله با پسر ۳۰ ساله: *به دلایلی ترجیح می‌دهم در این خصوص صبحت نکنم *البته بی تفاوت نخواهیم بود *دستگاه‌های متولی در حدود اختیارات و وظایف قانونی ورود خواهند کرد

ازدواج دختربچه ۹ ساله منتفی شدیاسوج- ایرنا- با ورود دادگستری شهرستان بهمئی و ارشاد خانواده ها، عقد مدت دار موقت دختربچه ۹ ساله با مرد حدود ۳۰ ساله منتفی شد.

سمیه 11 ساله راضی به ازدواج نیست...سمیه ۱۱ ساله راضی به ازدواج نیست سمیه که بر اساس یک سنت قدیمی از سه‌سالگی به عقد یک پسربچه هفت‌ساله درآمده بود، امروز که به سن ۱۱ سالگی رسیده برخلاف میلش باید به خانه همسر برود و از طرف دیگر اجازه ادامه تحصیل هم نخواهد داشت.

عقد دختربچه بهمئی بعد از رسیدن به سن قانونی با اخذ مجوز دادگاه انجام می شودرئیس دادگستری شهرستان بهمئی در پی وقوع عقد بین دختر بچه ۹ ساله با مرد ۲۲ ساله، گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده و تشکیل جلسه با خانواده طرفین، عقد موقت که به مدت دو سال بود با توضیحات دادگاه و ارشادات لازم باطل شد.

عقد دختر 11 ساله با پسر 22 ساله منتفی شد/ ‌اعلام جرم ‌علیه زوج، ولی زوجه و عاقد ‌

واکنش‌ رسانه‌های اجتماعی به ازدواج یک کودک؛ عقد دختر ده ساله باطل شد