ابراز نگرانی‌های بین‌المللی نسبت به تشدید خشونت‌ها در قدس

27/01/1401 01:07:00 ق.ظ

ابراز نگرانی‌های بین‌المللی نسبت به تشدید خشونت‌ها در قدس العربيه_فارسى

سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب در دو بیانیه‌ جداگانه‌ای ضمن محکومیت حمله نیروهای اسرائیلی به نمازگزاران در مسجد الاقصی آن را اقدامی در جهت جریحه‌دار به گزارش خبرنگار «العربیه»، جمعه 15 آوریل همزمان با تشدید خشونت‌ها در شهر قدس شرقی، بندر حیفا نیز...

به گزارش خبرنگار «العربیه»، جمعه 15 آوریل همزمان با تشدید خشونت‌ها در شهر قدس شرقی، بندر حیفا نیز شاهد زخمی شدن یک شهروند اسرائیلی به ضرب چاقو توسط یک فرد فلسطینی بود. در همین رابطه، تور ونسلاند، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد در روند صلح خاورمیانه، طی بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی خود نسبت به وخامت اوضاع از همه طرف‌ها خواست فورا از هر آنچه موجب برانگیختن و تشنج بیشتر اوضاع شود، پرهیز کنند. او همچنین از رهبران سیاسی و مذهبی و تمام طرف‌های دیگر خواست، نهایت تلاش خود را در راستای کاهش تنش به‌کار گیرند.

وزارت خارجه آمریکا نیز بامداد شنبه در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی شدید واشینگتن نسبت به تشدید تنش‌ها و درگیری‌ها در قدس همه طرف‌ها را به خویشتن‌داری دعوت کرد. اتحادیه اروپا نیز در موضع‌گیری مشابه طی بیانه‌ای ضمن تاکید بر لزوم برقراری آرامش، تاکید کرد که تشدید خشونت در کرانه‌باختری و مسجد الاقصی را با نگرانی دنبال می‌کند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره شمالی

کره شمالی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

محاکمه مردی در برلین به اتهام ''جنایت جنگی'' در دمشق | DW | 14.04.2022با اعلام دادستانی فدرال آلمان، مردی که متهم است در سال ۲۰۱۴ با نارنجک‌انداز ضدتانک به سوی مردم دمشق شلیک کرده و هفت غیرنظامی را به کشتن داده، به ''قتل'' و ''جنایت جنگی'' متهم شده است. این فرد در برلین بازداشت شده بود.

به نام توسعه، به کام معدن‌دار؛ اعتراض روستاییان به جایی نرسیدبا این که مردم سه روستای «برز»، «طره» و «کمجان»، از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در اعتراض به فعالیت معادن اطراف کوه‌های «کرکس» راهپیمایی کردند، فعالیت این معادن از سر گرفته شده است. شهروندخبرنگار

انفجار در عرشه 'مسکوا'؛ آسیب شدید مهم‌ترین رزمناو روسیه در دریای سیاه | DW | 14.04.2022ناو عظیم 'مسکوا' در پی انفجار در مخزن مهمات آن و آتش‌سوزی در عرشه، آسیب اساسی دیده است. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک 'نپتون' هدف گرفته است. وزارت دفاع روسیه از شروع تحقیقات در این باره خبر داد. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک نپتون هدف «قرار داده» است. اوکراین اعلام کرده که «ناو با» موشک نپتون هدف «گرفته شده» است. «اوکراین اعلام کرده با موشک نپتون ، ناو روسی مورد هدف قرار گرفته است»

درخواست تشکیل «هیئت حقیقت‌یاب بین‌المللی» در مورد مرگ مهدی صالحی در زنداندر پی جان باختن مهدی صالحی از بازداشت‌شدگان دی ۹۶ در زندان اصفهان، سازمان حقوق بشر ایران «خواهان تشکیل هیئت حقیقت‌یاب بین‌المللی و پاسخگویی مسئولان ایران» شد. با آن حکم سنگین مشخص است، سر به نیست شده است.

هشدار ایران به رژیم صهیونیستی در ارتباط با وقایع مسجدالاقصیسعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه 'تعرض بی‌شرمانه' صهیونیست‌ها در ماه مبارک رمضان به اماکن مقدس فلسطین و یورش به روزه‌داران و نمازگزاران در مسجدالاقصی را قویا محکوم و نسبت به 'تداوم اقدامات وحشیانه و تروریستی اشغالگران در قدس و فلسطین اشغالی' هشدار داد.

رکورد تاریخی در صادرات ترکیه به اسرائیلصادرات ترکیه به اسرائیل در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۲ با جهش ۳۷ درصدی به به ۱.۸ میلیارد دلار رسید. جمهوری اسلامیم رکورد واردات و صادرات دروغ تو کل دنیا جابجا کرده🤷🏻‍♂️😇