ابراز بدبینی دیپلمات ارشد اروپایی درباره چشم‌انداز احیای برجام

14/03/1401 06:48:00 ب.ظ

دیپلمات بلندپایه اتحادیه اروپا روز شنبه ۱۴ خرداد ضمن ابراز بدبینی درباره چشم‌انداز احیای برجام گفت که با این حال، هنوز هم ممکن است با «تلاش بیشتر» توافق حاصل شود. جوزپ بورل،...

دیپلمات بلندپایه اتحادیه اروپا روز شنبه ۱۴ خرداد ضمن ابراز بدبینی درباره چشم‌انداز احیای برجام گفت که با این حال، هنوز هم ممکن است با «تلاش بیشتر» توافق حاصل شود. جوزپ بورل،... نفتالی بنت (چپ) نفتالی بنت، نخست ‌وزیر اسرائیل، در یک اقدام غیرمعمول در عرف سیاسی این کشور، با انتشار نامه‌ای سرگشاده، از «اکثریت صهیونیست‌های خاموش» خواست که دولت لرزان او را نجات دهند.

آقای بنت در این نامه ۲۷ صفحه‌ای که روز جمعه، ۱۳ خرداد، منتشر کرد، در مورد «افتادن دوباره اسرائیل به دامان هرج و مرج» هشدار داده است.

او نوشت که حمایت اکثریت خاموش ملی‌گرایان برای تثبیت سیاسی و ادامه کار ائتلاف دولت او ضروری است. به نوشته تایمز اسرائیل، نامه آقای بنت از روی نگرانی از سقوط دولتش منتشر شده، زیرا شبح تکرار انتخابات و روی کار آمدن دوباره بنیامین نتانیاهو در چشم‌انداز صحنه سیاسی اسرائیل دوباره پدیدار شده است.

آقای بنت نوشت که دولت کنونی یک سال پیش، در حالی که کشور به یکی از «سخت‌ترین لحظات» خود رسیده بود، برپا شد. او به شورش‌های بی‌سابقه اعراب ساکن اسرائیل و درگیری‌های گسترده آن‌ها با یهودیان در شهرهای مختلط و جنگ ارتش اسرائیل در غزه اشاره کرد. headtopics.com

به نوشته نفتالی بنت، ائتلاف زمانی تشکیل شد که ضعف وحشتناک (دولت پیشین) در برابر «دشمن خونریز (حماس) که به اورشلیم راکت شلیک کرد، آشوب، تکرار پیاپی انتخابات، فلج شدن دولت، شهرهای لود و عکا که در آتش می‌سوخت»، اسرائیل را به دورانی سخت و در آستانه فروپاشی انداخته بود.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

احضار سفیر یونان در آنکارا؛ ترکیه از فعالیت‌های «پ‌ک‌ک» ابراز نگرانی کردترکیه سفیر یونان در آنکارا را به دلیل نگرانی از فعالیت پ.ک.ک. احضار کرد. ترکیه و یونان بر سر تعیین حدود مرزی در مدیترانه و دریای اژه اختلاف دارند. ترکیه لکه ننگ اروپا حزب (پ ک ک) یکی از پروژه های تروریستی امریکا برضد کشوراسلامی ترکیه است.

ابراز تعجب سیدجواد هاشمی از تغییر نکردن یکی از مدیران تلویزیونسیدجواد هاشمی: آقای فروغی هیچگاه به درد مدیریت در صداوسیما نمی‌خورد و الان هم نمی‌دانم چطور هنوز هست اغلب مدیران عوض شدند و ایشان عوض نشد! بجز فوتبال، جوانان چه برنامه‌ای را از شبکه سه دنبال می‌کنند؟ اصلا خود مدیر شبکه متوجه این شرایط است؟ واقعا متعجبم! فامیل خامنه ای است دربیت ازش حمایت میکنند به همین سادگی گوشکوب اصلاً قرار نیست چیزی برای مردم خوب باشه . همینقدر که ارگانهای ذیربط رهبری ؛ پُر از فروغیها باشه مملکتِ اسلامی کاملاً پابرجاست !!!!!!

رایزنی رابرت مالی با فرمانده سنتکام درباره وضعیت مذاکرات احیای برجام | DW | 03.06.2022رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران از دیدار خود با مایکل کوریلا، فرمانده جدید سنتکام خبر داد. کوریلا چندی پیش ایران را 'بی‌ثبات کننده‌ترین نیرو در خاورمیانه' توصیف کرده بود.

تشدید فشارها علیه ایران در آستانه نشست شورای حکام آژانسبا گذشت سه ماه از به بن‌بست رسیدن مذاکرات هسته‌ای وین میان ایران و قدرت‌های جهانی برای احیای برجام و عبور برنامه هسته‌ای ایران از آستانه توان ساخت بمب زرشک ایران حق خود را مطالبه میکند.

«مخالفت روسیه» و چین با پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده به شورای حکام درباره ایرانروسیه و چین می‌گویند، با پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا و سه کشور اروپایی به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران مخالفند. چرا نباشند؟ دارن ميخورن و ميبرن و غارت ميكنن

لاپید: می‌توانیم جنگ را به مرزهای ایران بکشیم | DW | 02.06.2022وزیر خارجه اسرائیل می‌گوید که احیای برجام تعهدی برای اسرائیل ایجاد نمی‌کند. او توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ را در شرایط کنونی فاقد موضوعیت دانسته و نسبت به برقراری مناسبات با عربستان ابراز خوشبینی کرده است. Saudi Arabia said the same thing. Now Saudi Arabia is immersed in Yemen's swamp. Israel has no balls بدبخت اعراب منطقه و فلسطین ها که چطور ابسارشان را دست رژیم آخوندی داده اند خود اسراییل هم میداند که این چهل و چهار سالی که به عمرش اضافه شده از قبال رژیم آخوندی هست بدبخت اعراب و فلسطینی ها که فکر میکنند که رژیم آخوندی حامی هستند ولی نمیدانند که دشمن برزگشان رژیم آخوندی هست