ابراز نگرانی آنگلا مرکل از تشدید تنش میان ایران و آمریکا | DW | 19.07.2019

28/04/1398 05:35 ب.ظ

صدراعظم آلمان نگرانی خود را از تشدید تنش میان ایران و آمریکا ابراز کرد و از ایران خواست، در این مناقشه حسن نیت به‌خرج دهد. او ضمن بیان اینکه آمریکا برجام را ترک کرده خواستار حل این بحران از راه‌های دیپلماتیک شد.

صدراعظم آلمان نگرانی خود را از تشدید تنش میان ایران و آمریکا ابراز کرد و از ایران خواست، در این مناقشه حسن نیت به‌خرج دهد. او ضمن بیان اینکه آمریکا برجام را ترک کرده خواستار حل این بحران از راه‌های دیپلماتیک شد. صدراعظم آلمان در رابطه با پرسشی پیرامون تنش میان ایران و ایالات متحده گفت که از این بابت نگران است و به همین دلیل از جمهوری اسلامی خواست، با وجود خروج آمریکا از برجام و فشارهای اقتصادی و سیاسی این کشور، حسن نیت خود را به جامعه جهانی نشان دهد.

مرکل یادآور شد که ایالات متحده برجام را ترک کرده است اما هنوز اتحادیه اروپا، چین و روسیه به این سند پایبند هستند. او در عین حال تصریح کرد: «وقتی یکی از طرفین (قرارداد را) فسخ کند، وضعیت تازه‌ای به وجود می‌آید. اما به نظر من مهم است که ایران به برجام پایبند باشد».صدراعظم آلمان در کنفرانس خبری تابستانی خود به موضوعات دیگری، از جمله همبستگی با پناهجویانی که در راه اروپا هستند و آلودگی هوا پرداخت.

او در رابطه با پناهجویان گفت: «نجات دریایی نه تنها برای ما یک وظیفه انسانی است بلکه یک حکم بشردوستانه نیز به‌شمار می‌رود». خانم مرکل در رابطه با بحران پناهجویی از پیشنهادهای اورزولا فن در لاین ، رئیس جدید کمیسیون اتحادیه اروپا پشتیبانی می‌کند. خانم فون در لاین مصمم است، قرارداد دابلین را به نفع کشورهای جنوب ایتالیا تغییر دهد. بر اساس این قرارداد، ‌‌پناهجویان باید در نخستین کشور مبدا اروپایی بمانند و همانجا باید به تقاضای پناهندگی آنان رسیدگی شود. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

ظریف: صادرات اسلحه آمریکا خطرناکتر از موشک‌های ایران است | DW | 17.07.2019ظریف می‌گوید صادرات اسلحه آمریکا برای کشورهای عربی، منطقه خلیج فارس را بیش از موشک‌های ایران به خطر می‌اندازد. او تاکید کرده که برنامه‌های موشکی جزو خطوط قرمز جمهوری اسلامی و غیرقابل مذاکره است. الکی نیست بهش میگن پروفسور...

آمریکا چهار نفر از جمله دو عراقی مورد حمایت ایران را تحریم کردوزارت خزانه داری آمریکا می گوید عوامل فاسد و افراد مرتبط با نقض جدی حقوق بشر در عراق را تحریم کرده است.\r\n وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه ۲۷ تیر اعلام کرد ریان کلدانی، و همچنین رعد قدو، از رهبران

گروهی از فعالان مدنی ایران خواهان آزادی فوری فعالان حقوق زنان از زندان شدندگروهی از فعالان مدنی ایران خواهان آزادی فوری فعالان حقوق زنان از زندان شدند صد فعال مدنی ساکن ایران با انتشار بیانیه‌ای خواهان توقف فوری بازداشت و فشار بر فعالان حقوق زنان و همچنین آزادی بی قید و شرط و بدون وثیقه فعالان حقوق زن زندانی در ایران شدند.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش ۱۴۰۰ تومانی قیمت مرغ تصویب شد

بریتانیا از وضعیت سلامت نازنین زاغری به شدت ابراز نگرانی کرد و خواستار آزادی او شد🔺بریتانیا از وضعیت سلامت نازنین_زاغری به شدت ابراز نگرانی کرد و خواستار آزادی او شد روزنامه گاردین پیشتر در روز چهارشنبه از قول ریچارد رتکلیف همسر او گفت که همسرش از زندان به بخش روان پزشکی بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شده است.

ابراز نگرانی وزیر دفاع بریتانیا نسبت به حفاظت از محموله‌های این کشور در تنگه هرمزپنی موردانت، وزیر دفاع بریتانیا در بحبوحه افزایش تنش‌ها با ایران نسبت به حفاظت از محموله‌های این کشور در تنگه هرمز ابراز نگرانی کرده است. تنش در روابط بین ایران و بریتانیا در پی توقیف یک نفتکش ایرانی در جبل الطارق افزایش یافته است. بریتانیا چند روز پیش اعلام کرد ناوشکن اچ-ام-اس دانکن را به منطقه خلیج فارس اعزام می‌کند. وزیر دفاع بریتانیا پیشتر در مجلس عوام گفته بود که در صورت بحرانی شدن اوضاع در خلیج فارس، بریتانیا آماده کمک به متحدانش از جمله آمریکا در برابر ایران است.

روز جمعه، ۲۸ تیر (۱۹ ژوئیه) آنگلا مرکل در آخرین کنفرانس خبری خود پیش از تعطیلات تابستانی به پرسش‌‌های خبرنگاران داخلی و خارجی پاسخ داد.

صدراعظم آلمان در رابطه با پرسشی پیرامون تنش میان ایران و ایالات متحده گفت که از این بابت نگران است و به همین دلیل از جمهوری اسلامی خواست، با وجود خروج آمریکا از برجام و فشارهای اقتصادی و سیاسی این کشور، حسن نیت خود را به جامعه جهانی نشان دهد.

مرکل یادآور شد که ایالات متحده برجام را ترک کرده است اما هنوز اتحادیه اروپا، چین و روسیه به این سند پایبند هستند. او در عین حال تصریح کرد: «وقتی یکی از طرفین (قرارداد را) فسخ کند، وضعیت تازه‌ای به وجود می‌آید. اما به نظر من مهم است که ایران به برجام پایبند باشد».صدراعظم آلمان در کنفرانس خبری تابستانی خود به موضوعات دیگری، از جمله همبستگی با پناهجویانی که در راه اروپا هستند و آلودگی هوا پرداخت.

او در رابطه با پناهجویان گفت: «نجات دریایی نه تنها برای ما یک وظیفه انسانی است بلکه یک حکم بشردوستانه نیز به‌شمار می‌رود».

خانم مرکل در رابطه با بحران پناهجویی از پیشنهادهای اورزولا فن در لاین ، رئیس جدید کمیسیون اتحادیه اروپا پشتیبانی می‌کند. خانم فون در لاین مصمم است، قرارداد دابلین را به نفع کشورهای جنوب ایتالیا تغییر دهد. بر اساس این قرارداد، ‌‌پناهجویان باید در نخستین کشور مبدا اروپایی بمانند و همانجا باید به تقاضای پناهندگی آنان رسیدگی شود.

بانفوذترین زنان صحنه سیاست آلمان (از راست): آنگلا مرکل (صدراعظم و رهبر پیشین حزب دموکرات مسیحی)، اورزولا فن در لاین (وزیر دفاع پیشین آلمان و رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا)، آنگرت کرامپ کارنباوئر (رهبر حزب و وزیر دفاع جدید)

در این راستا وزیران داخله کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز پنجشنبه (۱۸ ژوئیه) در هلسینکی به رایزنی پرداختند، اما نشست آنها بدون نتیجه پایان یافت. رایزنی وزیران روز دوشنبه در پاریس ادامه خواهد یافت.

قرار است که در هفته نخست سپتامبر کشورهای اروپایی که خواهان همبستگی با پناهجویان هستند در مالتا نشستی برگزار کنند و در آن برای پخش عادلانه پناهجویان در کشورهای گوناگون تصمیم بگیرند.آنگلا مرکل در ادامه به پرسش‌هایی پیرامون مبارزه با آلودگی هوا پاسخ داد. او گفت، آلمان به احتمال زیاد به اهدافی که برای کاهش آلودگی هوا تا سال ۲۰۲۰ تعیین کرده بود نخواهد رسید. به همین دلیل ضروری است که دولت آلمان برای رسیدن به اهدافی که برای سال ۲۰۳۰ در نظر گرفته شده‌اند با جدیت هر بیشتر تلاش کند.

صدراعظم آلمان از برخی فعالیت‌های زیست‌محیطی پشتیبانی می‌کند و معتقد است که «اهداف زیست محیطی تنها زمانی محقق می‌شوند که پشتوانه اجتماعی داشته باشند.»مرکل بر خلاف شماری از سیاستمداران دیگر، از جمله با راهپیمایی‌های روز جمعه دانش‌آموزان موافق است. او چندی پیش در یک پیام ویدئویی این اقدام دانش‌آموزان را"ابتکاری بسیار خوب" خواند.

رئیس هیات دولت آلمان در کنفرانس خبری خود حمله‌های دونالد ترامپ به چهار نماینده زن حزب دموکرات آمریکا را به شدت محکوم کرد و همبستگی خود را با آنان ابراز داشت.