ابراز 'احترام عمیق' وزیر خارجه فرانسه نسبت به اسلام | DW | 09.11.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ژان ایو لودریان در قاهره با احمد الطیب، شیخ الازهر دیدار و در باره مبارزه با افراط‌گرایی گفت‌وگو کرد. او با رئیس جمهور و وزیر خارجه مصر نیز ملاقات داشت.

او در دیدار با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور و سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر و همچنین احمد الطیب، شیخ الازهر و بلندپایه‌ترین مرجع دینی این كشور بر"احترام عمیق" دولت فرانسه به اسلام تاکید کرد.

مکرون به مناسبت کشتن یک معلم فرانسوی به دست یک جوان مسلمان افراطی از انتشار کاریکاتورهای پیامبر مسلمانان به عنوان نشانه‌ای از آزادی بیان در فرانسه دفاع کرده بود. الطیب از سخنان مکرون در باره"جدایی‌طلبی اسلامی" انتقاد کرد و آن را"نژادپرستانه" و"نفرت‌برانگیز" خواند. بلندپایه‌ترین مرجع دینی مصر همچنین تاکید کرده است، اگر قرار باشد آزادی بیان باعث توهین به ادیان شود، او"نخستین کسی" خواهد بود که به حق آزادی بیان اعتراض می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

من پس از خوندن این خبر:

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کردوزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کرد آقای بلینکن همچنین با انتشار توئیتی در این رابطه،‌ بر تداوم پشتیبانی آمریکا از اوکراین «در برابر تجاوزهای مستمر روسیه در دونباس و کریمه» تأکید کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه ترکیه با وزیر با وزیر بازرگانی آمریکا رایزنی کردوزیر امور خارجه ترکیه و وزیر بازرگانی آمریکا طی تماس تلفنی به بحث و رایزنی پیرامون روابط دوجانبه اقتصادی پرداختند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر امور خارجه عربستان: آمریکا پیش از مذاکره با ایران با ما مشورت کندوزیر امور خارجه عربستان سعودی خواستار رایزنی آمریکا با این کشور و دیگر کشورهای خلیج فارس پیش از آغاز مذاکرات با ایران شد. یکی نیست به اینا بگه گاو برای شیر دادنه نه مشورت کردن هر موقع بحث سر ننه عربستانی ها بود اونوقت میتونن وارد مذاکره بشن ثانیاما هیچ وقت با آمریکا مذکره نمیکنیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود🔺گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود ▪️ آنتونی بلینکن در گفت‌وگو با معین عبدالملک سعید بر تعهد ایالات متحده به پیشبرد یک روند صلح در یمن که همه گروه‌ها را شامل شود تاکید کرد بعد ۷ سال وقتی یمن داره پیروزی بدست میاره صلح صلح میکنید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آنتونی بلینکن تلفنی با وزیر خارجه بحرین درباره رابطه با اسرائیل گفت‌وگو کردآنتونی بلینکن تلفنی با وزیر خارجه بحرین درباره رابطه با اسرائیل گفت‌وگو کرد سخنگوی وزارت خارجه روز جمعه ۱۳فروردین و با صدرو بیانیه‌ای اعلام کرد وزیر خارجه آمریکا در مورد باز شدن تاریخی بحرین به روی اسرائیل و دیگر برنامه‌های امنیتی در منطقه، گفت‌وگو کردند صلح منطقه مدیون ترامپ عزیزه وگرنه دموکراتهای احمق عقلشون و لیاقتشون به این صلح عظیم در منطقه نمی رسید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بحران سیاسی در برزیل؛ بعد از وزیر خارجه، وزیر دفاع این کشور هم کناره‌گیری کرد♦️ بحران سیاسی در برزیل؛ بعد از وزیر خارجه، وزیر دفاع این کشور هم کناره‌گیری کرد ▪️ وزیر خارجه برزیل و دفاع این کشور از سمت خود کناره گیری کردند. یک هفته پیش نیز وزیر بهداشت این کشور از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »