ابراز نگرانی آمریکا از نقض حقوق بشر در مصر

22/12/1399 11:49 ق.ظ

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور نگران نقض حقوق بشر در مصر است. - خبرگزاری آناتولی

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور نگران نقض حقوق بشر در مصر است. - خبرگزاری آناتولی ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود با بیان اینکه واشنگتن از ارزشها و اصول اساسی‌اش در روابط با سایر كشورها چشم‌پوشی نمی‌کند، اعلام کرد که نگران نقض حقوق بشر در مصر هستند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کمک نظامی 1.3 میلیارد دلاری به مصر را به دلیل نقض حقوق بشر در این کشور متوقف خواهند کرد یا خیر، گفت: ایالات متحده به هیچ کشوری «چک سفید نمی‌دهد» و از حقوق بشر و به هر طریقی از ارزشهای اساسی آمریکا محافظت می‌کند.

پرایس با اشاره به اینکه فعلا تصمیمی در خصوص توقف این کمکها به مصر گرفته نشده، تصریح کرد: مصر از نظر منافع ایالات متحده در منطقه، امنیت منطقه‌ای و محافظت از کانال سوئز بازیگر مهمی است. با این حال دولت بایدن در سیاست خارجی خود منافع کشور و حقوق بشر و ارزشهای آمریكا را از هم جدا نمی‌كند. headtopics.com

به گفته وی، در همین راستا آنتونی بلینكن، وزیر امور خارجه آمریكا در دیدار با سمیح شکری همتای مصری خود موضوع حقوق بشر در این کشور را مطرح كرده است. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا افزود: ما نگران وضعیت حقوق بشر در مصر از جمله محدودیت‌ها در جامعه مدنی و آزادی بیان هستیم. مسائلی مانند مورد سرکوب جامعه مدنی و نقض حقوق بشر وجود دارد که به پویایی مصر و ثبات آن آسیب می‌رساند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

وزیر دفاع جدید آمریکا از افزایش خشونت‌ها در افغانستان ابراز نگرانی کرد | DW | 22.03.2021لوید آستین، وزیر دفاع جدید ایالات متحده در سفری از پیش اعلام‌نشده وارد کابل شد و با اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد. هر دو طرف نگرانی خود را از افزایش خشونت‌ها ابراز کردند. کل مرغ کی نگرانی نداره ادم کشته راهی است

وزیر خارجه روسیه از «نژادپرستی» علیه سفیدپوستان در آمریکا ابراز نگرانی کردسرگئی لاوروف ضمن اشاره به جنبش «جان سیاهپوستان ارزش دارد» هشدار داد که از «افراط» نباید به سوی «تفریط» رفت. ابراز نگرانی در مورد فقر و گرسنگی روسها در کشور خودش بکنه مطمئنم این جوکه و اصلا قابل باور نیست که کمونیست روسی از نژاد پرستی و تبعیض ابراز نگرانی کنه !!! ودکایی که نوشیده احتمالاناخالصی داشته...خخ

ابراز نگرانی آمریکا از حوادث خشونت‌آمیز در قدس

ابراز نگرانی آمریکا از تشدید تنش بین اسرائیل و فلسطینی‌‌ها | DW | 24.04.2021ارتش اسرائیل چندین مواضع حماس در نوار غزه را بمباران کرد. آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا نسبت به تشدید تنش بین اسرائیل و فلسطینی‌ها ابراز نگرانی کردند. مگه جمهوری اسلامی میزاره به همین راحتی صلح بشه!؟ چمدان چمدان دلار هزینه شده که این تنشها و مناقشه ها تموم نشه و ادامه پیدا کنه الکی مگر است نه_به_جمهوری_اسلامی آمریکا گه خورد. مرده شور فلسطینی‌ها رو ببرن که ۴۲ ساله به اسم اونها پدر ما رو درآوردن.

ابراز نگرانی سه قانون‌گذار ارشد از سیاست آمریکا در قبال ایران🔺ابراز نگرانی سه قانون‌گذار ارشد از سیاست آمریکا در قبال ایران ▪️سه نماینده ارشد جمهوری‌خواه از وزیر خارجه خواستار اطلاعات بیشتر در مورد راهبرد دیپلماسی آمریكا در برابر جمهوری اسلامی برای اطمینان از دسترسى آژانس انرژى اتمى به سایت‌هاى هسته‌اى ایران شدند هیچی در آرامش‌کامل مشغول ساخت سلاح هسته‌ایه

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور نگران نقض حقوق بشر در مصر است.واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود با بیان اینکه واشنگتن از ارزشها و اصول اساسی‌اش در روابط با سایر كشورها چشم‌پوشی نمی‌کند، اعلام کرد که نگران نقض حقوق بشر در مصر هستند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کمک نظامی 1.3 میلیارد دلاری به مصر را به دلیل نقض حقوق بشر در این کشور متوقف خواهند کرد یا خیر، گفت: ایالات متحده به هیچ کشوری «چک سفید نمی‌دهد» و از حقوق بشر و به هر طریقی از ارزشهای اساسی آمریکا محافظت می‌کند.

پرایس با اشاره به اینکه فعلا تصمیمی در خصوص توقف این کمکها به مصر گرفته نشده، تصریح کرد: مصر از نظر منافع ایالات متحده در منطقه، امنیت منطقه‌ای و محافظت از کانال سوئز بازیگر مهمی است. با این حال دولت بایدن در سیاست خارجی خود منافع کشور و حقوق بشر و ارزشهای آمریكا را از هم جدا نمی‌كند.

به گفته وی، در همین راستا آنتونی بلینكن، وزیر امور خارجه آمریكا در دیدار با سمیح شکری همتای مصری خود موضوع حقوق بشر در این کشور را مطرح كرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا افزود: ما نگران وضعیت حقوق بشر در مصر از جمله محدودیت‌ها در جامعه مدنی و آزادی بیان هستیم. مسائلی مانند مورد سرکوب جامعه مدنی و نقض حقوق بشر وجود دارد که به پویایی مصر و ثبات آن آسیب می‌رساند.

پرایس ادامه داد: این مسائل و موضوعات را همیشه در جلسات عمومی و خصوصی به مقامات مصر بیان خواهیم کرد. در خصوص فروش سلاح به این کشور نیز هم اکنون یک فرآیند بازنگری بین سازمانهای مختلف کشور برای اطمینان از مطابقت فروش برخی تسلیحات با ارزشها و منافع آمریکا آغاز شده است.