ابراهیم رئیسی به مراسم روز جهانی افراد دارای معلولیت نرفت؛ دعوت‌شدگان سرگردان شدند

مراسمی که قرار بود روز جمعه با حضور ابراهیم رئیسی و ۱۰۰ تن از افراد دارای معلولیت از سراسر ایران در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شود، بدون اطلاع به دعوت‌شدگان «لغو» شد.

کمپین_معلولان, روز_جهانی_معلولان

04/12/2021 01:50:00 ق.ظ

ابراهیم رئیسی به مراسم روز جهانی افراد دارای معلولیت نرفت؛ دعوت‌شدگان سرگردان شدند کمپین_معلولان که در توییتر به اخبار و تحولات مربوط به افراد دارای معلولیت می‌پردازد، به بی‌اعتنایی ابراهیم رئیسی به افراد دارای معلولیت در روز_جهانی_معلولان اعتراض کرد.

مراسمی که قرار بود روز جمعه با حضور ابراهیم رئیسی و ۱۰۰ تن از افراد دارای معلولیت از سراسر ایران در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شود، بدون اطلاع به دعوت‌شدگان «لغو» شد.

چاپلغو بدون اطلاع قبلی یک مراسم که قرار بود روز جمعه با حضور ابراهیم رئیسی و ۱۰۰ تن از افراد دارای معلولیت از سراسر ایران در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شود، موجب سرگردانی مهمان‌ها شد.حساب کاربری «کمپین معلولان» که در توییتر به اخبار و تحولات مربوط به افراد دارای معلولیت می‌پردازد، در توییتی به «بی‌اعتنایی» ابراهیم رئیسی به افراد دارای معلولیت در روز جهانی معلولان اعتراض کرد.

اختصاصی تسنیم| برنامه دولت برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی/ رئیس جمهور: به دنبال این هستیم که تولید در حوزه کشاورزی با قرارداد انجام شود‌ + فیلم- اخبار کرمان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

این کمپین با انتشار ویدئویی در توییتر در مورد حضور و بلاتکلیفی دعوت‌شدگان در سالن اجلاس سران، نوشت مهمانان پس از حضور در محل متوجه شدند مراسم بدون اطلاع قبلی لغو شده است.بنا بر گزارش وبسایت فکت‌نامه که در سال ۹۷ تهیه شده، در ایران ۱۰ میلیون نفر دارای معلولیت هستند، که از این میان چهار میلیون نفر دارای معلولیت «شدید و خیلی شدید» هستند.

بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی از معلولیت، «محدودیت فعالیت فرد، یعنی مشکل در انجام دادن کاری و یا محدودیت مشارکت فرد.»سازمان بهزیستی ایران نیز «ناتوانی» را «هرگونه محدودیت یا فقدان در انجام یک فعالیت اعم از رفتار، ارتباط و سایر مهارت های روزمره زندگی» تعریف کرده است. headtopics.com

هم‌زمان با روز جهانی افراد دارای معلولیت، برخی کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی از کاستی‌ها در فضاهای شهری ایران برای تسهیل حضور این افراد در جامعه سخن گفته‌اند.امیرحسین سلیمیان، وکیل دادگستری، با ذکر تجربه شخصی خود، نوشت: «از مهم‌ترین مشکلات افراد دارای معلولیت، عدم مناسب‌سازی مکان‌های عمومی مثل مترو است.»

خودکشی دختر ۱۴ ساله بابلسری به‌خاطر آزارهای نامادری

محمدکریم آسایش که خود را در توییتر «کنشگر شهری» معرفی کرده است، از «نقض سیستماتیک حق دسترسی» افراد دارای معلولیت «توسط شهرداری‌ها» نوشت.او همچنین با اشاره به فهرستی برای «مناسب‌سازی و دسترس‌پذیری معابر پیاده» برای این افراد از «حق دسترسی افراد دارای معلولیت» و «ضرورت بازنگری» در پیاده‌روها نوشت.

روز جهانی افراد دارای معلولیت، نیازهای شهری در ایران

ادامه مطلب: VOA Farsi »

یک زن و نوزادش زیر پای فیل جان باختند

رشد جمعیت در مناطق روستاییِ زیمبابوه باعث بر هم خوردن توازن در همزیستی مسالمت آمیز انسان با حیات وحش و رقم خوردن حوادثی مشابه شده است.

معلول اونایی هستند که به رئیسی چشم امید دارند. مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی توی ایران به چه چیزی در مورد ملت ۸۵ میلیونی توجه میکنند و اهمیت میدن که به معلولین توجه کنند . سرگرمی برای خودشون‌درست میکنند فقط در مورد اذیت و آزار و دستگیری و کور گردن و کشتن مردم ایران باشه و نه قدم مثبت برای ملت . رییسی خودش معلولیت مغزی دارد 👍👍

واقعا' فكر ميكنيد رئيسى خوبه سگ زرد برادر شغاله

وزیر خارجه آمریکا از کشورهای جهان خواست افراد دارای معلولیت را در «روند دموکراتیک» شریک کنندوزیر خارجه ایالات متحده در پیامی به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت ، از کشورهای مختلف جهان خواست برای حفظ حقوق و حضور برابر این افراد در جوامع خود تلاش کنند. آنتونی بلینکن در این پیام که روز جمعه ۱۲ آذر منتشر شد گفت: «سوم دسامبر روز جهانی افراد با معلولیت است و ایالات متحده برای پیشبرد... بایدن که معلول ذهنیه شده رئیس جمهور خمنه ای هم که معلول جسمیه شده رهبر دیگه چقد ما باید معلول ها را روند دموکراتیک شریک کنیم

«امیکرون» زنگ‌های خطر را به صدا درآورد؛ فایزر، مدرنا، و آسترازنکا به تکاپو افتادنددر حالی که بسیاری از کشورها، در پی نگرانی از شیوع گونه جدید ویروس کرونا، محدودیت‌های مسافرتی از کشورهای آفریقایی و مناطقی که ویروس در آنها مشاهده شده است اعمال کرده‌اند، دانشمندان نیز در تلاش برای شناختن هر چه بیشتر گونه موسوم به «امیکرون» هستند.

واکنش طالبان به عدم واگذاری کرسی افغانستان در سازمان ملل به این گروهطالبان در واکنش به تصمیم سازمان ملل متحد مبنی بر حفظ نماینده دولت سابق افغانستان در این سازمان و رد درخواست این گروه، گفته است که این سازمان «حق مشروع» اینان اشغالهای هستن که غرب از انها بهر برداری میکند درحالی که خود غرب انها را قبول ندارد وفقط درجهت منافع مالی خود انها رابوجود اورده مانند داعش غرب این گروههای تندرو مذهبی رابوجود اورده جهت بهتر چاپیدن خاورمیانه نفت خیز

احضار یک شهروند به دادسرا به دلیل انتشار مطالب از بازداشت‌ شدگان بهبهان

بایدن به پوتین در خصوص حمله احتمالی به اوکراین هشدار دادجزئیات تحریم‌هایی که ایالات متحده علیه روسیه در صورت تجاوز به خاک اوکراین در نظر گرفته هنوز به صورت دقیق مشخص نیست اما یکی از آنها احتمالا می‌تواند قطع دسترسی این کشور به سیستم انتقال بین‌المللی و بین بانکی پول موسوم به سوئیفت باشد. حتما تهدید کرده در حضور پوتین و همسرش باد شکم طولانی خارج میکنم 😂 زارت آمریکا فقط از ابر قدرت بودن همین را بلدهست روسیه کریمه راگرفت شما هیچ غلطی نتوانستید بکنید سوریه راگرفت باز چین دردر یای چین حکمرانی می کندباز آمریکا هیچ غلطی نمی تواندبکند اگر روسیه اوکراین بطور کامل تصاحب کند باز آمریکا هیچ غلطی دوران زور گوئی آمریکا بسر آمده رو ز اسیا است

نامه سرگشاده پزشک فرانسوی به ماکرون: حواستان به «بحران بشردوستانه» در سوریه هست؟این پزشک متخصص فرانسوی که نحوه نگاه و برخورد دولتمردان اروپایی با بحران انسانی در سوریه را «شرم‌آور» توصیف کرده پیش‌ از این در اعتراض به سیاست‌های مهاجرتی دولت فرانسه از دریافت نشان افتخار «لژیون دونور» امتناع کرده بود. مرزهای ترجمه بد رو جابجا کردید با «بحران بشردوستانه». خودتون خندتون نگرفت از این ترکیب؟ احتمالا humanitarian crisis بوده، فاجعه انسانی، بحران انسانی.