ابراز نگرانی پنتاگون از دوبرابر شدن کلاهک‌های هسته‌ای چین طی یک دهه آینده

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پنتاگون با صدور گزارشی از افزایش تسلیحات هسته‌ای چین ابراز نگرانی کرد و گفت ارتش چین قصد دارد طی یک دهه آینده تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود را دو برابر کند.

گزارش ۲۰۰ صفحه‌ای پنتاگون به کنگره که روز سه‌شنبه منتشر شد هشدار داد: «چین هم‌اکنون در برخی حوزه‌ها از آمریکا جلوتر است.»

بر اساس گزارش جدید پنتاگون، انتظار می رود در پنج سال آینده ذخایر موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای چین، که قابلیت تهدید آمریکا را نیز دارند، به ۲۰۰ فروند افزایش یابد. همچنین پس از آنکه چین سال گذشته اولین ناو هواپیمابر خود را ساخت، این کشور قصد دارد دومین ناو هواپیمابرخود را نیز تا سال ۲۰۲۳ بسازد. به گزارش فایننشال تایمز، چاد اسبراگیا، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور چین، می‌گوید ایالات متحده از روند رشد نظامی چین نگران است و خاطرنشان کرد چین قصد دارد به سریع‌ترین گسترش و متنوع‌سازی تسلیحات هسته‌ای در تاریخ خود اقدام کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چین: آمریکا هیچ مبنای حقوقی برای فعال‌سازی مکانیسم ماشه نداردنماینده چین در جلسه اخیر کمیسیون مشترک برجام: تمامی کشورهای عضو موافق بود که آمریکا دیگر 'موضع یا مبنای حقوقی برای فعال‌ کردن مکانیسم بازگشت' را نداشته و از دیدگاه چین این اقدام آمریکا تلاشی برای 'خرابکاری و یا حتی کشتن برجام' است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مناقشه مرزی هند و چین در هیمالایا؛ «سربازان هندی در چهار ارتفاع راهبردی مستقر شدند»سخنگوی سفارت چین در دهلی نو اقدام نیروهای هندی در «عبور از منطقه حائل» را مغایر با تلاش‌های انجام شده برای سهولت در حل مسالمت آمیز اختلاف‌ها و نیز کاستن از تنش نظامی در منطقه توصیف کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چین: آمریکا از مفهوم امنیت ملی سوءاستفاده می‌کندچین آمریکا را متهم به دستایز قرار دادن 'امنیت ملی' برای اقدام علیه شرکت‌های چینی کرد، این پاسخ چین چند روز بعد از آن مطرح شده که پنتاگون ۱۱ شرکت چینی دیگر را به عنوان شرکت‌های تحت مالکیت یا کنترل ارتش این کشور معرفی کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زنی در ووهان از دولت چین به علت «مخفی‌کاری» درباره شیوع کرونا شکایت کرددادگاه محلی دادخواست وی را رد کرده و پلیس چین هشدار داده است که نه تنها باید از شکایت صرف‌نظر شود بلکه باید به طور علنی نیز از آن حرفی زده نشود. با این وجود خانم «ژائو لی» گفته است که شکایت خود را به دادگاه عالی استان هوبای خواهد برد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

صنعت انرژی عراق محل رقابت آمریکا، روسیه و چین - BBC News فارسیشیوع ویروس کرونا و کاهش قیمت نفت باعث بروز تاخیر در بعضی پروژه‌های عمده انرژی به ویژه در بخش نفت و گاز شده است. پروژه‌های جدید هم برای یافتن منابع مالی لازم با مشکل مواجه شده‌اند. با وجود این شرایط رقابت بین قدرت‌های بزرگ برای کنترل منابع و مسیرهای انتقال انرژی هنوز ادامه دارد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گفتگوهای دو جانبه تسلیحاتی آمریکا با تایوان به رغم تنش با چین - BBC News فارسیآمریکا از آغاز روند گفتگوهای اقتصادی دوجانبه تازه‌ای با تایوان خبر داده است که می گوید هدف آن افزایش توانایی تسلیحاتی تایپه برای مقابله با فشارهای پکن است. دولت دونالد ترامپ هم زمان چند سند سری را از حالت طبقه‌بندی خارج کرد که نشان می‌دهد در دوران ریاست‌جمهوری رونالد ریگان در دهه ۱۹۸۰ میلادی،‌ ایالات متحده به طور شفاهی 'شش تضمین' به تایوان داده بود، از جمله این که کیفیت و کمیت سلاح‌هایی که به تایوان می‌فروشد 'کاملا به نوع تهدیدات چین بستگی خواهد داشت'.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »