العربية

العربية

ابراز خرسندی پمپئو از حضورش در ریاض برای بررسی پایبندی آمریکا به امنیت سعودی

ابراز خرسندی پمپئو از حضورش در ریاض برای بررسی پایبندی آمریکا به امنیت سعودی #العربية

20/02/2020 08:52:00 ق.ظ

ابراز خرسندی پمپئو از حضورش در ریاض برای بررسی پایبندی آمریکا به امنیت سعودی العربية

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا بامداد پنجشنبه 20 فوریه 2020 از حضورش در ریاض برای بررسی

پمپئو در توئیتی بر حساب خود در شبکه «توئیتر» نوشت، «نیاز همیشگی برای ایستادگی در کنار پادشاهی عربی سعودی در مقابله با رفتار آزار‌ دهنده ایران در منطقه وجود دارد».پمپئو چهارشنبه برای انجام دیداری 3 روزه جهت بررسی مسائل مختلف منطقه وارد ریاض پایتخت سعودی شد.

واکنش وزیر خارجه آمریکا به توئیت ظریف: شما همجنس‌گرایان را اعدام و زنان را سنگسار می کنید در تناقضی فاحش با آمارهای بین‌المللی، جمهوری اسلامی شمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه را حدود ۲۰۰ نفر اعلام کرد پرزیدنت ترامپ: گروه انتیفا به عنوان یک سازمان تروریستی تعیین خواهد شد

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزیر خارجه آمریکا در فرودگاه بین‌المللی ملک خالد مورد استقبال شاهدخت ریما بنت بندر بن سلطان بن عبدالعزیز سفیر خادم حرمین شریفین در ایالات متحده آمریکا، جون ابی زید سفیر آمریکا در پادشاهی سعودی و عزام بن عبدالکریم القین نماینده امور تشریفات وزارت خارجه سعودی قرار گرفت.

شاهدخت ریما بنت بندر سفیر سعودی در واشینگتن طی استقبال از مایک پمپئو در ریاض گفت که همکاری سعودی و آمریکا قوی و برای ثبات منطقه و مقابله با چالش‌های مشترک حیاتی است.پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا پیشتر آمادگی واشنگتن را برای گفت‌وگو با ایران در هر زمان اعلام كرد اما درعین حال عنوان داشت، « تهران باید رفتار خود را بشکلی اساسی، تغییر دهد.»

پومپئو در جریان سفر آفریقایی خود افزود: «بازداشت شهروندان اروپایی و آمریکایی از سوی ایران، اقدامی غیرقانونی و غیرقابل قبول است.»وزیر خارجه آمریکا اعلام داشت که فشار حداكثری بر ایران ادامه خواهد یافت، و به همان شکل «در انزوا قرار دادن ایران از طریق دیپلماسی نیز ادامه خواهد یافت.»

پومپئو قبل از عزیمت به پادشاهی سعودی، در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی به خبرنگاران، گفت «ما عجله نداریم. کمپین اعمال فشار بر ایران، ادامه دارد و موضوع صرفا به اعمال فشار اقتصادی محدود نشده بلکه هدف، «در انزوا قرار دادن ایران از طریق دیپلماتیک نیز می‌باشد.

پیش از این، پومپئو، جمعی از دموکراتها را به دلیل ملاقات محرمانه آنها با جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در حاشیه كنفرانس امنیتی مونیخ در پایان هفته گذشته، به باد انتقاد گرفته بود.پومپئو در جریان سفر خود به آفریقا به خبرنگاران گفت که او نگران است چنین ملاقاتی استراتژی خارجی آمریکا در قبال ایران و ظریف را تضعیف کند، ظریف که از سوی وزارت خزانه داری آمریکا به دلیل حمایت مالیاش از تروریسم بین‌المللی، در لیست تحریم‌ها قرار داده شده است.

پمپئو افزود: «ظریف وزیر امور خارجه کشوری است که یک آمریکایی را در تاریخ 27 دسامبر به قتل رساند. او وزیر امور خارجه بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است.»پومپئو در ارتباط با ظریف گفت: «او وزیر امور خارجه کشوری است که هواپیمای مسافربری را سرنگون کرده و نمی‌خواهد دو جعبه سیاه را تحویل دهد.» که در اشاره به اقدام سپاه پاسداران ایران در اوایل ژانویه در سرنگون‌سازی یک هواپیمای مسافربری اوکراینی با دو موشک زمین به هوا است.

تنها در یک روز بیش از ۸ هزار مورد جدید کووید۱۹ در هند گزارش شده است کپسول حامل فضانوردان ناسا به خوبی عمل کرد؛ درگن به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید تظاهرات در آمریکا؛ خودروی پلیس به میان جمعیت رفت ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

کشتی متروکه پس از یکسال سرگردانی در اقیانوس از ساحل ایرلند سر در آوردکشتی باری آلتا در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ هنگامی که از یونان به سمت هائیتی می‌رفت به دلیل نقص فنی از حرکت باز ایستاد.

سوالات کرونایی را از ۱۹۰ بپرسید/مراقبت از موارد مشکوک در بخش‌های ایزولهروابط عمومی وزارت بهداشت: تاکنون مواردی که در قم مشکوک به کرونا بوده‌اند، در بخش‌های ایزوله تحت مراقبت قرار گرفته‌اند اگر مردم فعلا در تهران و قم درباره کرونا سوالی داشتند، می‌توانند با شماره تلفن ۱۹۰ داخلی شش تماس بگیرند خدا بخیر کنه با این مسئولینی که ما داریم منقرض نشیم جای تعجبه😑

استفاده از رُبات در بخش مبتلایان به ویروس کرونا در بیمارستان پکنبیمارستان هیدیان در پایتخت چین برای یک هفته است که از یک رُبات برای خدمات‌رسانی به مبتلایان ویروس کرونا استفاده می‌کند. این سوسول بازیا چیه اینا چرا اینجوری میکنن😶 ئه! چه مثل بیمارستانای ایرانه! فقط ربات‌هاشون یه کم قدیمی‌تری...

انتقاد پمپئو از دیدار سناتورهای آمریکایی با ظریفانتقاد پمپئو از دیدار سنتاورهای آمریکایی با ظریف برخی سناتورهای آمریکایی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر امور خارجه ایران دیدار کرده‌اند این افراد در حال کمک‌رسانی و همدستی با ایران هستند نمی‌دانم محور صحبت‌های آن‌ها چه بوده ما هم ناراحت هستیم ان احمق چرا با سناتورهای امریکایی که به امضا و تعهدات خودشان اهمیت نمیدن صحبت کرده اگه همینکارو یکی از نمایندهای مجلس ایران میکرد . حکمش چی ود?

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به بیش از 1800 نفر افزایش یافت

دخالت جمهوری اسلامی در امور دیگر کشورها از چه روزی آغاز شد؟سید حسن نصرالله: مرحله جدید در منطقه، مستلزم آن است که ملت های منطقه برای رویارویی اساسی آماده شوند. ما در برابر رویارویی قرار داریم که گریزی از آن نیست. انشالله نابودی اسراییل نزدیک است از زمانی که فهمید دور تا دور ایران پایگاه های آمریکا محاصرش کردند. The Irony ازهمان روزهای اول..حیاتش باسمپاشی برای مردم عراق ودرنهایت جنگ هشت ساله که بعنوا برکت هم ازآن یاد کردند والی امروز...