ابتکار: لایحه تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند به قوه قضاییه ارسال شده است

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لایحه قضایی قتل فرزند | معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده: معاونت امور زنان و خانواده لایحه‌ای مبنی بر تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند را به کمیسیون لوایح ارسال کرده است .

معصومه ابتکار روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت، ضمن یادآوری اینکه امسال و در سال آخر دولت دوازدهم، هفته دولت مصادف با ایام عزاداری محرم شده، افزود: معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده از نظر ساختاری و تعداد پرسنل ساختار محدود ستادی دارد در حالی که مسوولیت ها در سیاست های کلان و راهبردی و الگو سازی افزایش یافته است.وی ادامه داد: جهت گیری اصلی معاونت در سه سال گذشته برنامه ای شدن نگاه به حوزه زنان و برداشتن گام های اساسی در این مسیر بوده است.

وی یکی دیگر از شواهد نگاه برنامه ای در حوزه زنان و خانواده را تصویب شاخص های خانواده در دومین جلسه ستاد ملی زن و خانواده با حضور رییس جمهوری عنوان کرد و اظهار داشت: خانواده همواره یکی از آرمان ها و جهت گیری های ما بوده و با در نظر گرفتن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، رییس جمهوری و ستاد ملی زن و خانواده مهم‌ترین اقدام معاونت گفت وگوی خانواده و بین نسلی است.

وی افزود: امسال بنا داریم از عاشورا تا اربعین پنجمین دوره طرح «ارمغان» که برای آزادسازی زنان زندانی جرایم غیر عمد انجام می شود، برگزار کنیم. این طرح با همکاری تشکل ها، فعالان، سلبریتی ها و رسانه برای آزاد سازی زنان صورت خواهد گرفت.ابتکار در بخشی دیگر از سخنان خود، به پرسش های مطرح شده از سوی خبرنگاران پاسخ داد و درباره وضعیت لایحه تامین امنیت زنان توضیح داد: بررسی های این لایحه در کمیسیون لوایح تمام شده و در نیمه راه کمیسیون اصلی است.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده درباره موضوع تجاوز که این روزها در شبکه های مجازی بیشتر به آن پراخته می شود، توضیح داد: در این حوزه قوه قضاییه و اورژانس اجتماعی ورود می کند اما آنچه معاونت امور زنان دنبال کرده، تهیه گزارش مقدماتی در جلسه قبل کمیسیون لوایح و ارائه آن است. ضمن اینکه گزارش کاملتری هم در قالب مصاحبه با برخی افراد که مورد تجاوز قرار گرفته اند، ارائه خواهیم داد که بیشتر جنبه گزارش مدیریتی برای اطلاع افراد تصمیم گیر و مدیران ارشد است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بررسی لایحه «حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت» طی هفته‌های آتی به پایان می‌رسد/ لایحه شوراهای حل اختلاف همچنان در قوه قضاییه استمعاون حقوقی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با ایلنا: بررسی لایحه «حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت» طی هفته‌های آتی به پایان می‌رسد/ لایحه شوراهای حل اختلاف همچنان در قوه قضاییه است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دانش آموزان در ایران به جز مناطق قرمز به مدرسه می‌روندوزیر آموزش و پرورش ایران اعلام کرد سال تحصیلی در ایران از روز شنبه آغاز خواهد شد و به جز مناطق با وضعیت قرمز شیوع کرونا، آموزش به صورت حضوری خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اعتراض‌ها در جزیره موریس به تعلل دولت در پاکسازی لکه نفتی - BBC News فارسیهزاران نفر در جزیره موریس، در اعتراض به عملکرد دولت در زمینه پاکسازی لکه نفتی نشتی در اقیانوس هند، تظاهرات کرده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ترکیه؛ شهرداران آنکارا و استانبول دولت را به پنهانکاری در انتشار آمارها متهم کردندشهرداران آنکارا و استانبول اعلام کردند آمارهای مرگ و میری که هر کدام بطور جداگانه از شهرهای محل فعالیتشان دریافت کرده‌اند، به تنهایی با آمارهایی که دولت از مرگ و میر این بیماری در سراسر ترکیه اعلام کرده، تقریبا برابری می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ در آستانه سفر به کنوشا: پلیس آمریکا در لحظه حساس «بازی گلف» قرار دارددونالد ترامپ روز دوشنبه در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز شدت بالای خشونت‌های اعمال شده توسط برخی ماموران پلیس این کشور را در مواجهه با اعتراض‌های خیابانی، به موقعیت گلف‌بازی تشبیه کرد که در چند قدمی سوراخ ممکن است با ضربه‌ای بیش از حد محکم دچار لغزش شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا؛ اخلال در مسابقات بین المللی شطرنج به خاطر قطع اینترنت - BBC News فارسیدر پی ایجاد اخلال در برگزاری مسابقه نهایی المپیاد بین المللی شطرنج به خاطر قطع اینترنت، تیم های هند و روسیه به طور مشترک به عنوان قهرمان این مسابقات معرفی شده اند. دوره چهل و چهارم المپیاد بین المللی شطرنج قرار بود امسال در روسیه برگزار شود ولی به خاطر همه گیری ویروس کرونا، به صورت آنلاین برگزار شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »