ابتکار: لایحه تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند به قوه قضاییه ارسال شده است

11/06/1399 03:27:00 ب.ظ

لایحه قضایی قتل فرزند | معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده: معاونت امور زنان و خانواده لایحه‌ای مبنی بر تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند را به کمیسیون لوایح ارسال کرده است .

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه این معاونت لایحه‌ای مبنی بر تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند را به کمیسیون لوایح ارسال کرده، گفت: بخاطر ماهیت قضایی این لایحه به قوه قضاییه ارسال شده و امیدواریم برای تصویب نهایی هرچه سریع‌تر در صحن علنی مجلس مطرح شود. اولویت قرار دادن نگاه برنامه ای به حوزه زنان محور اصلی معاونت وی ادامه داد: جهت گیری اصلی معاونت در سه سال گذشته برنامه ای شدن نگاه به حوزه زنان و برداشتن گام های اساسی در این مسیر بوده است.

به عبارتی در دولت دوازدهم نگاه برنامه ای در حوزه زنان بیشتر توجه و اولویت قرار گرفت و شاهد مدعا، برگزاری ستاد ملی زن و خانواده به عنوان ستاد فراقوه ای با حضور رییس جمهوری بود که مصوبات خوبی از جمله شاخص های عدالت جنسیتی نتیجه آن بود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به راه اندازی سامانه رصد و پایش شاخص های عدالت جنسیتی در جهت رفع مشکلات شاخص های عدالت جنسیتی بخصوص در حوزه بین المللی تاکید کرد: شناسنامه شاخص ها هم برای همه دستگاه ها ابلاغ شد و که بنا بر آن موظف هستند بر اساس ستاد زن و خانواده شاخص ها را اجرا و ثبت کنند. ضمن اینکه از سال ۹۷ با همه استان ها وارد مذاکره شدیم تا هر استان برنامه منطقه ای مبتنی بر این شاخص ها را تدوین کنند که نتیجه محور باشد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

بررسی لایحه «حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت» طی هفته‌های آتی به پایان می‌رسد/ لایحه شوراهای حل اختلاف همچنان در قوه قضاییه استمعاون حقوقی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با ایلنا: بررسی لایحه «حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت» طی هفته‌های آتی به پایان می‌رسد/ لایحه شوراهای حل اختلاف همچنان در قوه قضاییه است

دانش آموزان در ایران به جز مناطق قرمز به مدرسه می‌روندوزیر آموزش و پرورش ایران اعلام کرد سال تحصیلی در ایران از روز شنبه آغاز خواهد شد و به جز مناطق با وضعیت قرمز شیوع کرونا، آموزش به صورت حضوری خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی

اعتراض‌ها در جزیره موریس به تعلل دولت در پاکسازی لکه نفتی - BBC News فارسیهزاران نفر در جزیره موریس، در اعتراض به عملکرد دولت در زمینه پاکسازی لکه نفتی نشتی در اقیانوس هند، تظاهرات کرده‌اند.

کرونا در ترکیه؛ شهرداران آنکارا و استانبول دولت را به پنهانکاری در انتشار آمارها متهم کردندشهرداران آنکارا و استانبول اعلام کردند آمارهای مرگ و میری که هر کدام بطور جداگانه از شهرهای محل فعالیتشان دریافت کرده‌اند، به تنهایی با آمارهایی که دولت از مرگ و میر این بیماری در سراسر ترکیه اعلام کرده، تقریبا برابری می‌کند.

ترامپ در آستانه سفر به کنوشا: پلیس آمریکا در لحظه حساس «بازی گلف» قرار دارددونالد ترامپ روز دوشنبه در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز شدت بالای خشونت‌های اعمال شده توسط برخی ماموران پلیس این کشور را در مواجهه با اعتراض‌های خیابانی، به موقعیت گلف‌بازی تشبیه کرد که در چند قدمی سوراخ ممکن است با ضربه‌ای بیش از حد محکم دچار لغزش شود.

کرونا؛ اخلال در مسابقات بین المللی شطرنج به خاطر قطع اینترنت - BBC News فارسیدر پی ایجاد اخلال در برگزاری مسابقه نهایی المپیاد بین المللی شطرنج به خاطر قطع اینترنت، تیم های هند و روسیه به طور مشترک به عنوان قهرمان این مسابقات معرفی شده اند. دوره چهل و چهارم المپیاد بین المللی شطرنج قرار بود امسال در روسیه برگزار شود ولی به خاطر همه گیری ویروس کرونا، به صورت آنلاین برگزار شد.