ابتکار: به جای برخورد سلبی فضاهای ورزشی و تفریحی برای دختران فراهم کنیم

25/06/1398 09:59 ب.ظ

ابتکار،معاون رئیس جمهور: به جای برخورد سلبی فضاهای ورزشی و تفریحی برای دختران فراهم کنیم طی دو سال اخیر، انتصاب مدیران زن در کشور ۳۶ درصد رشد داشته است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: طی دو سال اخیر، انتصاب مدیران زن در کشور ۳۶ درصد رشد داشته است. وی اظهارکرد: طی سال‌های اخیر اقدامات زیادی در راستای توسعه شاخص‌های حوزه زنان با تدوین و عملیاتی‌سازی برنامه‌ها شکل گرفته اما در بعضی از شاخص‌های توسعه حوزه زنان همچنان دچار عقب ماندگی هستیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به کاهش کودکان بازمانده از تحصیل با پیروزی انقلاب، خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب آمار دختران بازمانده از تحصیل ۳۸ درصد بود و این آمار در حال حاضر به ۴ ‌درصد رسیده است.

ابتکار تصریح کرد: در بین کودکان بازمانده از تحصیل کشور، تعداد دختران بازمانده از تحصیل چهار برابر پسران است. وی با اشاره به تدوین سند توسعه ارتقای زنان در استان‌ها، ادامه داد: این برنامه تنها مربوط به زنان نیست.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه برای اولین بار با برنامه‌ریزی فرابخشی و ظرفیت استانی سند توسعه ارتقای وضعیت زنان استان‌ها عملیاتی شده است، عنوان کرد: سند ارتقاء حوزه زنان ۱۱ استان تاکنون اجرایی شد. headtopics.com

شما گند میزنید به جای دیگران بسه !

زنکه تو و امثال تو که لخت بودید. زنان با شرف ایران را به این روز سیاه انداختی. خفه شو بوگندو .

تو اگر ب فکر زنان ایران بودی بنزین اختلاس نمیکردی

ادامه مطلب:
isna_farsi »

خفه شو بنزین دزد کی این فضاها درست میشه ؟ انشالله در قرن آتی ننه ممل آمریکایی ... وزغ هدف از انتصابات مدیران زن در ج.ا سود بردن از مسائل جنسی است پیرسگ

وعده فدراسیون فوتبال به زنان برای حضور غیرگزینشی در ورزشگاه در دیدار ایران و کامبوجغلامحسین زمان‌آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران وعده داد «به طور حتم» زنان می‌توانند بلیت دیدار ایران و کامبوج را به صورت اینترنتی خریداری کنند و حضور زنان در ورزشگاه «گزینشی» نخواهد بود.

استقبال از پائیز در ژاپن؛ پخت «ایمونی» در دیگی به قطر ۶.۵ مترهزاران تن از ساکنان شهر یاماگاتای ژاپن روز یکشنبه با خوردن غذای سنتی ایمونی به استقبال فصل پاییز رفتند. من تو دنیا به مردم دو کشور حسودی میکنم، یکی ژاپن و یکی ترکیه

حمله به تاسیسات نفتی عربستان؛ قیمت نفت به بالاترین حد در ۴ ماه اخیر رسیدبا آغاز به کار بازارهای نفت و دو روز پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی که تولید نفت این کشور را دچار اختلال جدی کرده، گزارش‌ها حاکی از افزایش ۲۰ درصدی قیمت هر بشکه نفت خام و احتمال بالاتر رفتن بهای نفت است. حملات روز شنبه به تاسیسات نفت عربستان عرضه بیش از ۵ درصد نفت جهانی را مختل کرده است. چه بد حالا بنزینتون گرون میشه اگه نمیخواهید بنزین گرون شه از ج.ا دفاع نکنید حمله توسط پهپادهای اسرائیلی بوده است‼️‼️‼️

ورود زنان به استادیوم گزینشی نیست/اتهام‌زنی به ایران در موضوع آرامکو، عجولانه بودسخنگوی دولت: *زنان گزینشی وارد استادیوم نمی‌شوند *صحبت آقای واعظی در تضاد با حرف‌های هفته گذشته من نبود *حذف یارانه افراد ثروتمند،‌ حتما اجرا می‌شود دانش کشورداری صحیح وجودنداردودولت بانداشتن دانش جامع کشورداری مانع خودکفایی جامع اقتصادشده وحاصل ان بیکاری،فقر،ناهنجاری،فسادوناامنی درکشوراست که بایدبه ان دانش حاصل شودتامشکلات کشورصحیح حل شودوان بایدازطریق قران کربم شناخت حاصل شود.قران کریم اشتباهات شناختی رااصلاح می کند.

ترامپ تلویحا ایران را به دخالت در حمله به تاسیسات نفتی عربستان متهم کردپیش از این مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در واکنش به حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان در صفحه توئیترش نوشته بود: «ایران در حمله ای بی سابقه منبع انرژی جهان را هدف قرار داده است.» ایران هم ترامپ را به دخالت در حمله به تاسیسات نفتی عربستان متهم میکند توجیه اینکه :برای فروش نفت ذخیره خودش که از کیفیت خارج شده بود و با این اتفاق و افزایش قیمت، میتواند سود فراوانی کسب نموده سپس با نفت ارزانتر بعد از ترمیم پالایشگاه ،از گاوهای شیری خودش جایگزین کند این نادان و بیمار روانی و نامتعادل چطور به این نتیجه رسیده ، دیوانه اگر کاری بکنیم صراحتا اعلام می‌کنیم و انجام می‌دهیم مگر ترسی داریم ولی مواظب باشید دست از پا خطا نکنید که چنان درسی بدهیم که دنیا را متحیر کنیم حداقل در دقایق اول 5000 آمریکایی خواهند مرد ما که شهدت افتخارمان است این نادان و بیمار روانی و نامتعادل چطور به این نتیجه رسیده، دیوانه اگر کاری بکنیم صراحتا اعلام می‌کنیم و انجام می‌دهیم مگر ترسی داریم ولی مواظب باشید دست از پا خطا نکنید که چنان درسی بدهیم که دنیا را متحیر کنیم حداقل در دقایق اول 5000 آمریکایی خواهند مرد ما که شهادت افتخارمان است

سناتور کونز: در صورت تایید منابع اطلاعاتی، واکنش نظامی به ایران می‌تواند در نظر گرفته شودسناتور کونز: در صورت تایید منابع اطلاعاتی، واکنش نظامی به ایران می‌تواند در نظر گرفته شود روز شنبه اعلام شد که تاسیسات «بقیق» و «خریص» متعلق به شرکت نفت دولتی «آرامکو» در شرق عربستان مورد حمله قرار گرفته‌اند. باباجون درصورت تایید چیه آخه!؟؟؟ پهبادتون رو زدن و به گردن گرفتن، شما چیکار کردی که حالا از تاسیسات نفتی عربستان صحبت میکنی و هی میزنم میزنم راه انداختی. هیچ غلطی ازشما بر نمیاد. فک نکنم واکنش نظامی نشون بدن چون عربستان نمیخواد درگیر جنگ بشه میخواد ازنظراقتصادی پیشرفت کنه وبه دنبال چشم انداز ۲۰/۳۰هستش یادتون باشه همراه سربازاتون پوشک بزرگسالان بفرستید

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار عصر دوشنبه، (۲۵ شهریورماه) در نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: درصد پست‌های مدیریتی بانوان نیز از ۱۳.۷ درصد در سال ۹۶ ، هم اکنون به ۱۸.۶ ‌درصد رسیده است

وی اظهارکرد: طی سال‌های اخیر اقدامات زیادی در راستای توسعه شاخص‌های حوزه زنان با تدوین و عملیاتی‌سازی برنامه‌ها شکل گرفته اما در بعضی از شاخص‌های توسعه حوزه زنان همچنان دچار عقب ماندگی هستیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به کاهش کودکان بازمانده از تحصیل با پیروزی انقلاب، خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب آمار دختران بازمانده از تحصیل ۳۸ درصد بود و این آمار در حال حاضر به ۴ ‌درصد رسیده است.

ابتکار تصریح کرد: در بین کودکان بازمانده از تحصیل کشور، تعداد دختران بازمانده از تحصیل چهار برابر پسران است.

وی با اشاره به تدوین سند توسعه ارتقای زنان در استان‌ها، ادامه داد: این برنامه تنها مربوط به زنان نیست.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه برای اولین بار با برنامه‌ریزی فرابخشی و ظرفیت استانی سند توسعه ارتقای وضعیت زنان استان‌ها عملیاتی شده است، عنوان کرد: سند ارتقاء حوزه زنان ۱۱ استان تاکنون اجرایی شد.

ابتکار بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۳۰ تشکل فعال مدنی دارد که ظرفیت بسیاری خوبی است و بهره بردن، اعتماد کردن و کار دادن به سازمان‌های مردم نهاد کمک زیادی به اجرای این برنامه می‌کند.

وی خواستار توجه بیشتر به روستاها و نقاط آسیب‌پذیر شد و تاکید کرد: در این راستا موافقت‌نامه‌ای با آموزش و پرورش خاص استان کهگیلویه و بویراحمد منعقد شده که این تفاهم‌نامه در چهار منطقه"چاروسا"،"دیشموک"،"لوداب" و"مارگون" و حوزه عشایر اجرا می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده بهبود وضعیت آموزشی و بهداشتی ‌دانش‌آموزان دختر و تقویت شیوه‌های ارتباطی را از مهم‌ترین مفاد این تفاهم‌نامه دانست و تصریح کرد: امیدواریم با تقویت مهارت‌های ارتباطی بتوانیم از بسیاری از آسیب‌ها پیشگیری کنیم.

ابتکار با اشاره به ظرفیت بالای کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نیروی انسانی توانمند نیز از پتانسیل‌های استان بوده و باوجود عدم توازن‌های گذشته، امروزه تحولات بسیار امیدوار کننده‌ای در استان شکل گرفته است.

وی اظهارکرد: استفاده از ظرفیت زنان در مدیریت‌ها نیز گام مناسب و فرصت جدیدی را پیش‌روی توسعه استان قرار می‌دهد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دختران در بخش ورزش قهرمانی و همگانی پیشرفت کرده‌اند اما در توزیع فضاهای ورزشی برای دختران کم کاری شده است که دولت، شهرداریها و بخش خصوصی باید بیش از پیش در این زمینه تلاش کنند.

ابتکار افزود: بجای اینکه دنبال برخورد سلبی در خصوص حجاب دختران باشیم باید فضاهای ورزشی، تفریحی و نشاط آور را برای دختران فراهم کنیم.

سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد رونمایی شد

به گزارش ایسنا، سند توسعه ارتقای زنان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد عصر دوشنبه، ۲۵ شهریورماه با حضور معاون زنان و خانواده رئیس جمهور در حاشیه شورای برنامه‌ریزی استان رونمایی شد.

معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این آیین از هدفگذاری تدوین سند ارتقای زنان و خانواده برای ۳۱ استان کشور خبر داد.

وی افزود: این طرح در هراستان و با در نظر گرفتن شرایط، شاخص‌ها و مبتنی بر برنامه‌ریزی اجرایی می‌شود.