ابتکار:۳۰درصد مناصب مدیریتی باید به زنان برسد | DW | 05.10.2019

13/07/1398 09:14 ب.ظ

معاون روحانی می‌گوید ۴۱درصد کارکنان دولت را زنان تشکیل می‌دهند و تعداد مدیران زن در دولت دوازدهم با پنج درصد رشد به ۱۸/۸درصد رسیده است. این در حالی است که شمار دختران تحصیلکرده و بیکار، چهار برابر پسران اعلام می‌شود.

معاون روحانی می‌گوید ۴۱درصد کارکنان دولت را زنان تشکیل می‌دهند و تعداد مدیران زن در دولت دوازدهم با پنج درصد رشد به ۱۸/۸درصد رسیده است. این در حالی است که شمار دختران تحصیلکرده و بیکار، چهار برابر پسران اعلام می‌شود. ابتکار در جلسه گفت‌وگو با زنان مدیر، کارآفرین و فعال اقتصادی عنوان کرد: «مردان نیز باید در امور مربوط به خانه سهیم باشند و قانون نیز از این مسئله حمایت کند.

» معاون روحانی در امور زنان، با استناد به کارنامه ارائه شده از عملکرد وزرا گفت که ۴۱ درصد کارکنان دولت را زنان تشکیل می‌دهند و شمار مدیران زن در دولت دوازدهم از ۸/ ۱۳درصد به ۸/ ۱۸ درصد رسیده است. ابتکار یادآوری کرد که طبق دستور روحانی باید ۳۰درصد از مناصب مدیریتی به زنان داده شود.

معصومه ابتکار اوایل شهریور ۹۷ از تشکیل"ستاد ملی زنان" در ‌آینده نزدیک و تلاش برای توان‌افزایی زنان دانش آموخته، فعال کردن زنان در عرصه تولید و اشتغال و به کارگیری هرچه بیشتر زنان در سطوح مدیریتی خبر داده بود. او در اسفند ۹۷ بیکاری دانش آموختگان دختر را دو تا سه برابر پسران تحصیلکرده اعلام کرد و خواستار تقویت و تکثیر انجمن‌های کارآفرینی زنان شد.

ایران در جدول شاخص‌های شکاف جنسیتی در حوزه بهداشت، آموزش، مدیریت سیاسی و اقتصاد، در قعر قرار دارد و تنها از مالی، سودان و چاد جلوتر است. در همایش"زن، اقتصاد، اشتغال و توسعه" که تابستان ۹۷ در اراک برگزار شد، نرخ مشارکت اقتصادی زنان در استان مرکزی شش تا هفت درصد و در کل کشور ۱۲درصد اعلام شد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

خب اون ۴۱ درصد هم یا فک و فامیل و آشنا هستن یا با پارتی بازی اومدن 😎 همه زنان تواناي بالا رفتن از ديوار ندارن بهمين جهت در مراتب پائين قرار گرفتن به زنان راستين وآزاده، لیمن نه پتیاره هایی مثل تو فاحشه

خون و خشونت، پاسخ حکومت به تجمع مردم لردگان در اعتراض به ابتلا به ویروس اچ‌آی‌وی

اختلاف ریاست جمهوری و وزارت خارجه افغانستان در واکنش به سفر هیات طالبان به پاکستانارگ ریاست جمهوری افغانستان با رد اظهارات سخنگوی وزارت خارجه افغانستان درباره صلح، سخنان او را یک ابراز نظر شخص دانسته است. صدیق صدیقی گفته که نظر سخنگوی وزارت خارجه درباره دیدار طالبان از پاکستان منعکس کننده نظر دولت افغانستان نیست. سخنگوی وزارت گفته او به نمایندگی از وزارت خارجه صحبت می‌کند.

زنان بالاخره به 'آزادی' رسیدند؛ مسابقه ایران و کامبوج تاریخ‌ساز می‌شود؟در ایران، برای تماشای بازی تیم ملی فوتبال ایران و کامبوج، چهار هزار بلیت به زنان فروخته شده است. زنان به آزادی نرسیدند، به لطف فیفا زنان به ورزشگاه آزادی راه یافتند،! حالا ماله رو محکمتر بکش آیت الله بی بی سی 😏

حضور زنان در ورزشگاه‌های ایران نتیجه تلاش‌های کیست؟‏برای تماشای بازی تیم ملی فوتبال ایران و کامبوج، چهار هزار بلیت به زنان فروخته شده است. ‏ عباس_ لسانی تنهاحدود ۳۵۰۰تابلیت به زنان فروختن میشه ۳درصد اونم فقط برای بازی های ملی درحالی که فیفاگفته بودبایدبه اندازه تقاضا بلیت فروخته بشه امابی بی سی داره جوری وانمودمیکنه انگارواقعازنان تونستن برن ورزشگاه بی_بی_سی_فیک_نیوز نتیجه تلاشهای تو!

زنان در انتظار سهم بیشتر از «آزادی»🔻گزارش اعتمادآنلاین از آغاز بلیت‌فروشی برای بازی ایران و کامبوج: 🔹زنان در انتظار سهم بیشتر از «آزادی» 🔹تاکنون 3556 بلیت به زنان فروخته شده است 🔹ضلع جنوبی آزادی می‌تواند متعلق به زنان باشد این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

احتمال افزایش سهمیه بلیط زنان برای حضور در دیدار ایران-کامبوجسیاوشی به ایلنا خبر داد: احتمال افزایش سهمیه بلیط زنان برای حضور در دیدار ایران-کامبوج