ابتکار جدید گوگل؛ اپلیکیشنی که می‌تواند برچسب کالاها را برای نابینایان بخواند

22/05/1399 07:51 ب.ظ

گوگل اپلیکیشن تازه‌ای را معرفی کرده است که می‌تواند به کم بینایان و نابینایان در زمان خرید از سوپرمارکت کمک کند.

گوگل اپلیکیشن تازه‌ای را معرفی کرده است که می‌تواند به کم بینایان و نابینایان در زمان خرید از سوپرمارکت کمک کند. این بخشی از اپلیکیشن Google Lookout است که هدف از آن کمک به افراد کم بینا و نابیناست تا بتوانند چیزهای اطراف خود را بهتر شناسایی کنند.

یک آپدیت و به روزرسانی به این اپلیکیشن اضافه شده است که می‌تواند با صدای بلند بگوید که فرد چه غذایی را در دست خود نگه داشته است.

یک موسسه خیریه نابینایان در بریتانیا از این اقدام استقبال کرده و گفته است که این می‌تواند به تقویت استقلال نابینایان کمک کند. گوگل می‌گوید که این ویژگی جدید، قادر به تمایز میان یک قوطی ذرت و یک قوطی لوبیا سبز است.

تاکنون برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی برای شناخت محصولات غذایی راه اندازی شده است از جمله برنامه‌هایی که به ما می‌گوید محصول غذایی که استفاده می‌کنیم حاوی چه میزان کالری است؛ اطلاعاتی که در واقع این اپلیکیشن‌ها از روی بارکد محصولات می‌خوانند. headtopics.com

گوگل حالا می‌گوید برنامه Lookout نیز در واقع با تشخیص تصویری که روی محصولات بسته بندی شده است، می‌تواند آنها را برای افراد کم بینا و نابینا بخواند. این برنامه همچنین می‌تواند ادویه‌ها یا برخی محصولات در بسته‌بندی‌های غیرمعمول را نیز بخواند و تشخیص بدهد. در صورتی که اپلیکیشن قادر به تشخیص محصول نباشد، صدای برنامه از کاربر می‌خواهد تا محصول را از زاویه‌ای دیگر نشان دهد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دستگیری بیش از 100 نفر که فروشگاه‌های شیکاگو را غارت می‌کردند

علاقه‌مند بودیم فیلمی بسازیم که زنان قدرتمند ایران را درست نشان دهدرقابت یک تیم ملی ایرانی این بار اما از سوی زنان. این روایت «جایی برای فرشته نیست» به کارگردانی سام کلانتری است که عنوان پرجایزه‌ترین مستند سال 98 را گرفته و به گفته کارگردانش، در اکران آنلاین با استقبال ایرانیان خارج از کشور و خانواده‌های داخلی مواجه شده است.

نیویورک کاسموس: باشگاهی افسانه‌ای که بازیکنانش مثل ستاره‌های راک زندگی می‌کردند - BBC News فارسینیویورک کاسموس نامی افسانه‌ای در تاریخ فوتبال است. باشگاهی که بازیکنانش مانند ستاره‌های راک زندگی می‌کردند، با رئیس جمهور آمریکا بازی می‌کردند و رالف لورن لباسش را طراحی می‌کرد. باشگاهی که روزگاری پله و بکن‌باوئر را به فوتبال آمریکا برد، پس از سال‌ها دوباره بازگشته است

ترامپ: آنفلوآنزا بود که به جنگ جهانی 'دوم' پایان داد!ترامپ: آنفلوآنزا بود که به جنگ جهانی 'دوم' پایان داد! رئیس‌جمهور آمریکا در جریان یک کنفرانس خبری، به اشتباه گفت، بیماری‌ همه‌گیر آنفلوآنزای اسپانیایی در سال‌های ۱۹۱۸-۱۹۲۰، نقش مهمی در پایان دادن به جنگ جهانی 'دوم' - که در سال ۱۹۳۹ آغاز شد، داشته است!

غار-خانه‌ فلسطینی که دولت اسرائیل می‌خواهد تخریب کنداحمد عمارنه ۳۰ سال دارد و مهندس عمران است. او با این امید که اسرائیلی‌ها به زندگی او و خانواده‌اش در غاری وسط اراضی‌شان در روستای فراسین در کرانه باختری کاری ندارند، زندگی کوچکی در این غار برای خودشان به راحت انداخت که اواخر ماه ژوئیه با اخطار تخلیه و تخریب این سرپناه مواجه شد.

بحران لبنان: روایت تلخ آتش‌نشانانی که گرفتار آتش بیروت شدند - BBC News فارسیانفجار مهيب بندر بيروت زندگى بسيارى را در اين شهر زير و رو كرد. هنوز دهها نفر مفقودند و گروه‌های امداد و نجات نتوانسته‌اند همه اجساد را پيدا كنند.

هوش مصنوعی گوگل اکنون می‌تواند تنها با یک حرکت، به افراد کم بینا و نابینا در سوپرمارکت‌ها کمک کند تا مواد غذایی راشناسایی کنند.

این بخشی از اپلیکیشن Google Lookout است که هدف از آن کمک به افراد کم بینا و نابیناست تا بتوانند چیزهای اطراف خود را بهتر شناسایی کنند.

یک آپدیت و به روزرسانی به این اپلیکیشن اضافه شده است که می‌تواند با صدای بلند بگوید که فرد چه غذایی را در دست خود نگه داشته است.

یک موسسه خیریه نابینایان در بریتانیا از این اقدام استقبال کرده و گفته است که این می‌تواند به تقویت استقلال نابینایان کمک کند.

گوگل می‌گوید که این ویژگی جدید، قادر به تمایز میان یک قوطی ذرت و یک قوطی لوبیا سبز است.

تاکنون برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی برای شناخت محصولات غذایی راه اندازی شده است از جمله برنامه‌هایی که به ما می‌گوید محصول غذایی که استفاده می‌کنیم حاوی چه میزان کالری است؛ اطلاعاتی که در واقع این اپلیکیشن‌ها از روی بارکد محصولات می‌خوانند.

گوگل حالا می‌گوید برنامه Lookout نیز در واقع با تشخیص تصویری که روی محصولات بسته بندی شده است، می‌تواند آنها را برای افراد کم بینا و نابینا بخواند.

این برنامه همچنین می‌تواند ادویه‌ها یا برخی محصولات در بسته‌بندی‌های غیرمعمول را نیز بخواند و تشخیص بدهد. در صورتی که اپلیکیشن قادر به تشخیص محصول نباشد، صدای برنامه از کاربر می‌خواهد تا محصول را از زاویه‌ای دیگر نشان دهد.

موسسه ملی سلطنتی نابینایان بریتانیا با کمی محافظه‌کاری به استقبال این اپلیکیشن رفته است.

رابین اسپینكس از موسسه خیریه نابینایان بریتانیا می‌گوید: «برچسب‌ها و نوشته‌های روی کالاها می‌توانند یک مشکل برای افراد کم بینا باشند. بهترین حالت برای ما این است که برچسب کالا‌ها خوانا‌تر باشد.»

گوگل می‌گوید بازخوردهایی که کاربران از این اپلیکیشن داشتند به آنها کمک می‌کند تا کارایی این برنامه را بهبود بخشند.