ابتلای مجدد بهبودیافتگان کرونایی قطعی شد؛ مردم برای شکست کرونا چکار کنند؟- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ابتلای مجدد بهبودیافتگان کرونایی قطعی شد معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان: متأسفانه بسیاری از کردستانی‌ها برای بار دوم نیز به كرونا مبتلا شده‌اند جوانان در مراکز تفریحی مانند پارک‌ها تجمع و توصیه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

به آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اشاره و اظهار داشت: در حال حاضر 305 بیمار در بیمارستان‌های کردستان بستری بوده که نسبت به چند هفته گذشته کاهش اما سه برابر ماه‌های فروردین و اردیبهشت‌ماه سال‌جاری است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون 76 بیمار کرونایی در بخش «آی‌سی‌یو» هستند، افزود: خوشبختانه این روزها با رعایت نکات بهداشتی توسط مردم، وضعیت بهتر و تعداد بیماران کرونایی کاهش یافت. معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با ابراز نگرانی از وضعیت روزهای آینده استان تصریح کرد: متأسفانه جوانان در مراکز تفریحی مانند پارک‌ها تجمع و توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکرده و از افزایش بیماران کرونایی در هفته‌های آینده نگرانیم.وی از ابتلای مجدد بهبودیافتگان کرونایی در استان خبر داد و گفت: متأسفانه بسیاری از افراد کردستانی که قبلاًبه این ویروس مبتلا بوده، برای بار دوم نیز مبتلا شده‌اند و این بیانگر آن بوده که باید مردم بیش از پیش مراقب و هشدارها را جدی بگیرند.

قادری اظهار کرد: کنترل موج دوم بیماری کرونا در استان 27 روز طول کشید در حالی‌که در برخی دیگر از استان‌ها بیشتر از این زمان طول کشید و این موفقیت به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی مردم بوده که بزرگترین ابزار برای کنترل اپیدمی است. معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی در اماکن عمومی، اصناف و ادارات، استفاده از ماسک و عدم شرکت در مراسمات عروسی، ختم و مهمانی‌ها یادآور شد: با رعایت همین چند توصیه ساده می‌توان این بیماری را کنترل و شکست داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آزمایش تشخیص ابتلای رئیس‌جمهوری برزیل به ویروس کرونا برای دومین بار مثبت شدآزمایش تشخیص ابتلای رئیس‌جمهوری برزیل به ویروس کرونا برای دومین بار مثبت شد بولسونارو در محوطه اقامتگاه رسمی ریاست جمهوری در «کاخ آلوورادو» در برازیلیا خطاب به خبرنگاران گفت طی روزهای آینده با امید به از سرگیری بعضی فعالیت‌ها یک آزمایش دیگر انجام خواهد داد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ابتلای مرموز ۶۱ خدمه کشتی آرژانتینی به کرونا با وجود سفر دریایی ۳۵ روزهدریانوردان قبل از حرکت ۱۴ روز قرنطینه بوده‌اند و بعد از سفر نیز با افراد دیگر تماسی نداشته‌اند. همچنین تست کرونای خدمه کشتی آرژانتینی قبل از حرکت منفی بوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد مجدد ترکیه از حملات ارمنستان به خاک آذربایجان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درگیری مجدد در مرز آذربایجان و ارمنستان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران در پنجمین سالگرد برجام: مذاکره مجدد هسته‌ای به هیچ‌وجه قابل تحمل نیستوزارت خارجه ایران در بیانیه‌ای به مناسبت پنجمین سالگرد حصول توافق هسته‌ای از کشورهای چین و روسیه تشکر کرد و به کشورهای اروپایی هشدار داد به تعهدات خویش در زمینه حفظ و اجرای کامل برجام پایبند باشند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

موج دوم کرونا شدیدتر از موج اول است/ ابتلای ۱۷۲ تن از کادردرمان بیمارستان شهدای تجریش به کرونامعاون ستاد مقابله با کرونا در تهران: *موج دوم کرونا شدیدتر از موج اول است *موج دومی که آمده خیلی سنگین است *با افزایش میزان بالایی از مرگ و میر روبه رو شدیم *شاید قرنطینه چند روز یا چند هفته بعد ادامه پیدا کند *با کمبود تخت و کادر درمان مواجه هستیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »