ائتلاف تحت فرماندهی عربستان در یمن اعلام آتش‌بس کرد | DW | 09.04.2020

09/04/2020 10:14:00 ق.ظ

عربستان سعودی که رهبری ائتلاف نظامی علیه حوثی‌های یمن را برعهده دارد، اعلام کرده که با برقراری آتش‌بسی دوهفته‌ای قصد دارد راه مذاکرت صلح را هموار سازد. این آتش‌بس از نیمه‌شب پنجشنبه ۲۱ فروردین آغاز می‌شود.

یمن, جنگ یمن

عربستان سعودی که رهبری ائتلاف نظامی علیه حوثی‌های یمن را برعهده دارد، اعلام کرده که با برقراری آتش‌بسی دوهفته‌ای قصد دارد راه مذاکرت صلح را هموار سازد. این آتش‌بس از نیمه‌شب پنجشنبه ۲۱ فروردین آغاز می‌شود.

عربستان سعودی که رهبری ائتلاف نظامی علیه حوثی‌های یمن را برعهده دارد، اعلام کرده که با برقراری آتش‌بسی دوهفته‌ای قصد دارد راه مذاکرت صلح را هموار سازد. این آتش‌بس از نیمه‌شب پنجشنبه ۲۱ فروردین آغاز می‌شود.

ترکی المالکی، سخنگوی این ائتلاف نظامی در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی عربستان سعودی تصریح کرد که این آتش‌بس از نیمه‌شب پنجشنبه ۲۱ فروردین (۹ آوریل) آغاز می‌شود.او جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا در کشور جنگزده یمن را از جمله اهداف برقراری این آتش‌بس خواند. سخنگوی ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی همچنین از امکان تمدید آتش‌بس سخن گفت.

ترکی المالکیبه کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبرقراری آتش‌بس موقت که ائتلاف نظامی عربستان سعودی اعلام کرده، می‌تواند شرایط مذاکرات طرف‌های درگیر را در راستای آتش‌بسی دائمی فراهم سازد.المالکی تصریح کرد، نمایندگان دولت یمن، شورشیان حوثی و ائتلاف عربستان می‌تواند در باره"گام‌هایی در راستای اعتمادسازی" گفت‌وگو کنند. او افزود که ائتلاف تحت فرماندهی عربستان سعودی مصمم است که از تلاش‌های مارتین گریفیتس، مأمور ویژه سازمان ملل برای پایان جنگ یمن حمایت کند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نابود باد سلسله منحوس آل سعود

ائتلاف تحت رهبری عربستان در یمن آتش‌بس اعلام کردائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی که با حوثی های یمن می جنگد می گوید به زودی آتش بسی را شروع خواهد کرد. منابع آگاه به بی‌بی‌سی گفتند که این آتش بس، که از روز پنجشنبه اجرا خواهد شد، در حمایت از تلاش های سازمان ملل برای پایان دادن به این جنگ پنج ساله صورت می گیرد. چیز جدیدی نیست،همیشه آتش بس اعلام میکنه.اگه شعور داره جنگ رو تموم کنه تفکر ائتلاف؟!واقعا مایه ننگ عربستان سوسمارخوری هست که با مدرن ترین سلاحهای روزدنیا،فقط مدرسه و بازار بمباران کنی زن و بچه های بیگناه کشته بشن با اینکه از تصویر راضی نبودم و میتونستید از تصاویر کودکان یمنی آواره استفاده کنید اما ریتوییت شد شاید اولین و آخرین ریتوییت بهرحال از ما الوعده وفا امیدوارم کرونا منجر به پایان تمامی جنگها و برقراری صلح جهانی گردد

اعلام آتس‌بس کامل به مدت دو هفته در یمن از سوی ائتلاف عربیسرهنگ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن که پادشاهی سعودی آن را

ساعاتی پس از اعلام آتش‌بس از سوی ائتلاف عربی؛ حوثی‌ها شهر مأرب یمن را بمباران کردندچند ساعت پس از آنکه ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه 8 آوریل 2020 در پاسخ به زر مفت نیش عقرب ( سگ هار ) نه از ره کین است، اقتضای طبیعتش اینست! علتش بی عرضگی ومدارا کردن ائتلافه که کارشون یکسره نمیکنند به هر قیمتی حتی اتمی.. ژاپن با بمباران اتمی ادم شد اینها هم دواش همینه نسل بعدی میاد میسازتش

اعلام آتش‌بس کامل به مدت دو هفته در یمن از سوی ائتلاف عربیسرهنگ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن که پادشاهی سعودی آن را وهابیت کفر محض است.

اعلام آتش‌بس دو هفته‌ای در یمن به دلیل شیوع ویروس کرونا

شاهزاده خالد بن سلمان: آتش‌بس در یمن منعکس کننده تلاش سعودی برای ثبات منطقه استشاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی شامگاه چهار‌شنبه 8 آوریل 2020 تاکید کرد که آتش‌بس در موږ یو متل لرو چه ګوز په ټیغ تیروی ماته خوړلی یرغل سیمی ته د ثبات په هڅه تیرول دی دبی ثباتی عامل هم دوی دی. بسیار عالی. خوش‌بینی بیش از حد! خوثی ها از فاحشه ها هم بد عهدتر هستند نوچه های سپاه پاسداران مانند اربابان خود هرگونه تلاش دیپلماسی را با یک ترور یا خرابکاری مانند حمله به تاسیسات آرامکو بی اثر می کنند! خوک‌ها چه نر باشند چه ماده شیر نمی دهند... ترحم بر پلنگ تیزدندان،ستمکاری بود بر گوسفندان!

عربستان سعودی در راستای تلاش‌های سازمان ملل برای پایان دادن به جنگ چندین ساله در یمن آتش‌بسی دوهفته‌ای اعلام کرده است.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید EPA Image caption سازمان ملل از طرف خواسته بود با پایان دادن به نبردها به فکر مقابله با شیوع کرونا باشند ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی که با حوثی های یمن می جنگد می گوید به زودی آتش بسی را در این کشور شروع خواهد کرد.رهبری می‌کند، شامگاه چهارشنبه 8 آوریل از برقراری آتش بس کامل دو هفته‌ای در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا و در پاسخ به فراخوان دبیر کل سازمان ملل برای صلح در یمن، خبر داد.فراخوان‌های سازمان ملل متحد آتش‌بس دو هفته‌ای در یمن اعلام کرد شبه‌نظامیان حوثی با موشک شهر مأرب در شمال شرق یمن را هدف قرار دادند که باعث وقوع انفجار مهیبی شد.

عربستان فرماندهی ائتلافی نظامی را عهده‌دار است که با حوثی‌های شیعه در یمن می‌جنگند. ترکی المالکی، سخنگوی این ائتلاف نظامی در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی عربستان سعودی تصریح کرد که این آتش‌بس از نیمه‌شب پنجشنبه ۲۱ فروردین (۹ آوریل) آغاز می‌شود. این ائتلاف که از حمایت برخی قدرت های نظامی در غرب برخوردار است از ماه مارس ۲۰۱۵ مشغول نبرد با نیروهای حوثی بوده است. او جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا در کشور جنگزده یمن را از جمله اهداف برقراری این آتش‌بس خواند. نماینده ویژه سازمان ملل پیشتر برای برگزاری جلسه گفت‌وگو میان دولت قانونی یمن و شبه نظامیان حوثی‌ها و یک هئیت نظامی از سوی ائتلاف عربی با نظارت فرستاده سازمان ملل پیشنهاد داده بود . سخنگوی ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی همچنین از امکان تمدید آتش‌بس سخن گفت. معلوم نیست آیا نیروهای حوثی به این آتش بس پایبند خواهند بود. ترکی المالکی به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید برقراری آتش‌بس موقت که ائتلاف نظامی عربستان سعودی اعلام کرده، می‌تواند شرایط مذاکرات طرف‌های درگیر را در راستای آتش‌بسی دائمی فراهم سازد. از سویی معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن گفت که شبه‌نظامیان حوثی به فراخوان ائتلاف برای برقراری آتش‌بس با پرتاب موشکی که مناطق مسکونی در شهر مأرب را هدف قرار داده، پاسخ می‌دهند و همزمان با آن مناطق آزاد شده در استان الحدیده را گلوله‌باران کرده و عناصر شبه‌نظامی آنها در تلاشی ناکام برای بازپس‌گیری و کنترل مجدد پادگان البنات در شرق الجوف یورش بردند.

المالکی تصریح کرد، نمایندگان دولت یمن، شورشیان حوثی و ائتلاف عربستان می‌تواند در باره"گام‌هایی در راستای اعتمادسازی" گفت‌وگو کنند. او از طرف های این جنگ خواست برای کاهش خشونت ها با مارتین گریفیت فرستاده ویژه سازمان ملل همکاری کنند.. او افزود که ائتلاف تحت فرماندهی عربستان سعودی مصمم است که از تلاش‌های مارتین گریفیتس، مأمور ویژه سازمان ملل برای پایان جنگ یمن حمایت کند. مارتین گریفیتس خود روز چهارشنبه ۲۰ فروردین (۸ آوریل) با انتشار بیانیه‌ای از اعلام خبر آتش‌بس از سوی ائتلاف نظامی تحت فرماندهی عربستان سعودی استقبال کرد. او گفت:"طرف ها اکنون باید از این فرصت استفاده کنند و فورا به کلیه خصومت ها پایان دهند. به گفته‌ مأمور ویژه سازمان ملل این آتش‌بس موقت یک‌طرفه به معنای توقف تمامی عملیات هوایی، زمینی و دریایی است. گریفیتس که اکنون بیش از دو سال در تلاش پایان جنگ یمن است، ضمن قدردانی از آتش‌بس اعلام‌شده از سوی عربستان و هم‌پیمانان این کشور گفت که"خاموشی سلاح‌ها شرایطی مناسب فراهم خواهد آورد تا روند سیاسی [در راستای برقراری صلح] را پیش برد. این پیشنهاد شامل توقف کلیه نبردهای هوایی، زمینی و دریایی است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید نیروهای حوثی در صنعا حوثی‌های یمن که از حمایت جمهوری اسلامی ایران برخوردارند، بخش‌های وسیعی از یمن را تحت کنترل خود دارند. محمد عبدالسلام، سخنگوی نیروهای حوثی روز چهارشنبه ۲۰ فروردین اعلام کرد که حوثی‌ها"تصورات و خواست‌های خود در راستای پایان کامل جنگ و محاصره را در چارچوب طرحی که می‌تواند اساس گفت‌وگویی سیاسی باشد، در اختیار سازمان ملل متحده قرار داده‌اند." اوضاع در یمن همواره یکی از بدترین فاجعه های انسانی توصیف شده است؛ جنگی که جان خیلی از غیرنظامیان را گرفته و کشور را در آستانه فروپاشی قرار داده است. بیش از ۸۰ درصد از مردم کشور جنگزده یمن به کمک‌های بشردوستانه نیازمند‌هستند. خطر شیوع پرشتاب ویروس جدید کرونا در یمن معضلات این کشور را که از امکانات پزشکی محروم است، دوچندان خواهد کرد. محمد عبدالسلام سخنگوی حوثی ها گفت که گروه او بینش خود شامل پایان جنگ و پایان"محاصره" یمن را تسلیم سازمان ملل کرده است. پیش‌بینی می‌شود در صورت شیوع ویروس کرونا در یمن نسبت قربانیان به مبتلایان چندین برابر میانگین جهانی باشد و این می‌تواند به یک فاجعه انسانی تمام‌عیار در این کشور بحران زده منجر شود.

سازمان ملل با توجه به شیوع ویروس کرونا در یمن طرف‌های جنگ را به پایان تنش و درگیری فراخواند بود. یمن از پنج سال پیش صحنه یک جنگ نیابتی خونین میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی شده است. بر اساس برآوردهای سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۱۹ حدود ۲۳۳ هزار نفر در یمن در جریان درگیری‌های نظامی یا به دلیل فقر و کمبود مواد غذایی و دارو ناشی از جنگ کشته شده‌اند. در همین زمینه: .