یمن, جنگ یمن, حوثی‌های یمن, ائتلاف نظامی عربستان, سازمان ملل‌, کرونا

یمن, جنگ یمن

ائتلاف تحت فرماندهی عربستان در یمن اعلام آتش‌بس کرد | DW | 09.04.2020

عربستان سعودی که رهبری ائتلاف نظامی علیه حوثی‌های یمن را برعهده دارد، اعلام کرده که با برقراری آتش‌بسی دوهفته‌ای قصد دارد راه مذاکرت صلح را هموار سازد. این آتش‌بس از نیمه‌شب پنجشنبه ۲۱ فروردین آغاز می‌شود.

09/04/2020 10:14:00 ق.ظ

عربستان سعودی که رهبری ائتلاف نظامی علیه حوثی‌های یمن را برعهده دارد، اعلام کرده که با برقراری آتش‌بسی دوهفته‌ای قصد دارد راه مذاکرت صلح را هموار سازد. این آتش‌بس از نیمه‌شب پنجشنبه ۲۱ فروردین آغاز می‌شود.

عربستان سعودی که رهبری ائتلاف نظامی علیه حوثی‌های یمن را برعهده دارد، اعلام کرده که با برقراری آتش‌بسی دوهفته‌ای قصد دارد راه مذاکرت صلح را هموار سازد. این آتش‌بس از نیمه‌شب پنجشنبه ۲۱ فروردین آغاز می‌شود.

ترکی المالکی، سخنگوی این ائتلاف نظامی در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی عربستان سعودی تصریح کرد که این آتش‌بس از نیمه‌شب پنجشنبه ۲۱ فروردین (۹ آوریل) آغاز می‌شود.او جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا در کشور جنگزده یمن را از جمله اهداف برقراری این آتش‌بس خواند. سخنگوی ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی همچنین از امکان تمدید آتش‌بس سخن گفت.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد مشاور امنیت ملی کاخ سفید ایران را به دخالت در ناآرامی‌های آمریکا متهم کرد | DW | 01.06.2020 آتش‌سوزی در چیتگر

ترکی المالکیبه کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبرقراری آتش‌بس موقت که ائتلاف نظامی عربستان سعودی اعلام کرده، می‌تواند شرایط مذاکرات طرف‌های درگیر را در راستای آتش‌بسی دائمی فراهم سازد.المالکی تصریح کرد، نمایندگان دولت یمن، شورشیان حوثی و ائتلاف عربستان می‌تواند در باره"گام‌هایی در راستای اعتمادسازی" گفت‌وگو کنند. او افزود که ائتلاف تحت فرماندهی عربستان سعودی مصمم است که از تلاش‌های مارتین گریفیتس، مأمور ویژه سازمان ملل برای پایان جنگ یمن حمایت کند.

مارتین گریفیتس خود روز چهارشنبه ۲۰ فروردین (۸ آوریل) با انتشار بیانیه‌ای از اعلام خبر آتش‌بس از سوی ائتلاف نظامی تحت فرماندهی عربستان سعودی استقبال کرد.به گفته‌ مأمور ویژه سازمان ملل این آتش‌بس موقت یک‌طرفه به معنای توقف تمامی عملیات هوایی، زمینی و دریایی است.

گریفیتس که اکنون بیش از دو سال در تلاش پایان جنگ یمن است، ضمن قدردانی از آتش‌بس اعلام‌شده از سوی عربستان و هم‌پیمانان این کشور گفت که"خاموشی سلاح‌ها شرایطی مناسب فراهم خواهد آورد تا روند سیاسی [در راستای برقراری صلح] را پیش برد.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

نیروهای حوثی در صنعاحوثی‌های یمن که از حمایت جمهوری اسلامی ایران برخوردارند، بخش‌های وسیعی از یمن را تحت کنترل خود دارند.محمد عبدالسلام، سخنگوی نیروهای حوثی روز چهارشنبه ۲۰ فروردین اعلام کرد که حوثی‌ها"تصورات و خواست‌های خود در راستای پایان کامل جنگ و محاصره را در چارچوب طرحی که می‌تواند اساس گفت‌وگویی سیاسی باشد، در اختیار سازمان ملل متحده قرار داده‌اند.

بیش از ۸۰ درصد از مردم کشور جنگزده یمن به کمک‌های بشردوستانه نیازمند‌هستند. خطر شیوع پرشتاب ویروس جدید کرونا در یمن معضلات این کشور را که از امکانات پزشکی محروم است، دوچندان خواهد کرد.پیش‌بینی می‌شود در صورت شیوع ویروس کرونا در یمن نسبت قربانیان به مبتلایان چندین برابر میانگین جهانی باشد و این می‌تواند به یک فاجعه انسانی تمام‌عیار در این کشور بحران زده منجر شود.

سازمان ملل با توجه به شیوع ویروس کرونا در یمن طرف‌های جنگ را به پایان تنش و درگیری فراخواند بود.یمن از پنج سال پیش صحنه یک جنگ نیابتی خونین میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی شده است.بر اساس برآوردهای سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۱۹ حدود ۲۳۳ هزار نفر در یمن در جریان درگیری‌های نظامی یا به دلیل فقر و کمبود مواد غذایی و دارو ناشی از جنگ کشته شده‌اند.

آمار رسمی حکومت ایران از اعتراض‌های آبان؛ ۲۳۰ کشته و دو هزار مجروح پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد نیروی محرکه اعتراضات در آمریکا، 'ناامیدی و درماندگی' است | DW | 01.06.2020 ادامه مطلب: DW فارسی »

نابود باد سلسله منحوس آل سعود

ائتلاف تحت رهبری عربستان در یمن آتش‌بس اعلام کردائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی که با حوثی های یمن می جنگد می گوید به زودی آتش بسی را شروع خواهد کرد. منابع آگاه به بی‌بی‌سی گفتند که این آتش بس، که از روز پنجشنبه اجرا خواهد شد، در حمایت از تلاش های سازمان ملل برای پایان دادن به این جنگ پنج ساله صورت می گیرد. چیز جدیدی نیست،همیشه آتش بس اعلام میکنه.اگه شعور داره جنگ رو تموم کنه تفکر ائتلاف؟!واقعا مایه ننگ عربستان سوسمارخوری هست که با مدرن ترین سلاحهای روزدنیا،فقط مدرسه و بازار بمباران کنی زن و بچه های بیگناه کشته بشن با اینکه از تصویر راضی نبودم و میتونستید از تصاویر کودکان یمنی آواره استفاده کنید اما ریتوییت شد شاید اولین و آخرین ریتوییت بهرحال از ما الوعده وفا امیدوارم کرونا منجر به پایان تمامی جنگها و برقراری صلح جهانی گردد

اعلام آتس‌بس کامل به مدت دو هفته در یمن از سوی ائتلاف عربیسرهنگ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن که پادشاهی سعودی آن را

ساعاتی پس از اعلام آتش‌بس از سوی ائتلاف عربی؛ حوثی‌ها شهر مأرب یمن را بمباران کردندچند ساعت پس از آنکه ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه 8 آوریل 2020 در پاسخ به زر مفت نیش عقرب ( سگ هار ) نه از ره کین است، اقتضای طبیعتش اینست! علتش بی عرضگی ومدارا کردن ائتلافه که کارشون یکسره نمیکنند به هر قیمتی حتی اتمی.. ژاپن با بمباران اتمی ادم شد اینها هم دواش همینه نسل بعدی میاد میسازتش

اعلام آتش‌بس کامل به مدت دو هفته در یمن از سوی ائتلاف عربیسرهنگ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن که پادشاهی سعودی آن را وهابیت کفر محض است.

اعلام آتش‌بس دو هفته‌ای در یمن به دلیل شیوع ویروس کرونا

شاهزاده خالد بن سلمان: آتش‌بس در یمن منعکس کننده تلاش سعودی برای ثبات منطقه استشاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی شامگاه چهار‌شنبه 8 آوریل 2020 تاکید کرد که آتش‌بس در موږ یو متل لرو چه ګوز په ټیغ تیروی ماته خوړلی یرغل سیمی ته د ثبات په هڅه تیرول دی دبی ثباتی عامل هم دوی دی. بسیار عالی. خوش‌بینی بیش از حد! خوثی ها از فاحشه ها هم بد عهدتر هستند نوچه های سپاه پاسداران مانند اربابان خود هرگونه تلاش دیپلماسی را با یک ترور یا خرابکاری مانند حمله به تاسیسات آرامکو بی اثر می کنند! خوک‌ها چه نر باشند چه ماده شیر نمی دهند... ترحم بر پلنگ تیزدندان،ستمکاری بود بر گوسفندان!

ناآرامی‌ها در آمریکا؛ استقرار گارد‌ملی در ۱۵ ایالت و منع‌تردد در۴۰ شهر موسوی: دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنیده است/ با افغانستان به توافقاتی دست یافتیم دومین فرود اضطراری طی دو شب؛ بازگشت هواپیمای شرکت آسمان به اهواز به دلیل نقص فنی واکنش وزیر خارجه آمریکا به توئیت ظریف: شما همجنس‌گرایان را اعدام و زنان را سنگسار می کنید ایسنا: جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی احتمالا به فرانسه فرستاده شود در تناقضی فاحش با آمارهای بین‌المللی، جمهوری اسلامی شمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه را حدود ۲۰۰ نفر اعلام کرد کرونا و فوتبال ایران: نگران بیماری یا تقلا برای قهرمان نشدن پرسپولیس؟ عفو بین‌الملل از پلیس آمریکا خواست به استفاده افراطی از زور علیه معترضان پایان دهد ایرنا مصاحبه انتقادی دریادار سیاری را حذف کرد پرزیدنت ترامپ: گروه انتیفا به عنوان یک سازمان تروریستی تعیین خواهد شد فضاپیمای دراگون به ایستگاه بین المللی فضایی پیوست